| Udostępnij

Spotkania First Tuesday zostaną zainaugurowane w Krakowie.

First Tuesday to znane w 42 krajach forum dyskusyjne, miejsce spotkań i pozyskiwania kapitału dla ludzi z branży IT oraz tych, którzy planują rozpocząć biznes w Internecie.

Zdaniem organizatorów, Kraków i jego okolice ze względu na olbrzymi potencjał związany z branżą IT, wynikający z zaplecza akademickiego, oraz z powodu obecności wielu dobrych firm związanych z Internetem, jest doskonałym miejscem na organizowanie spotkań typu First Tuesday. Pierwsze krakowskie FT odbędzie się 17 października.

Spotkania First Tuesday, cechują się takim samym na całym świecie standardem i formułą. W każdy pierwszy wtorek miesiąca organizatorzy zapraszają na spotkanie od 300 do 600 osób. Uczestnicy zostają podzieleni na trzy grupy oznaczone kolorami:

Zielony identyfikator- przedsiębiorcy

Czerwony identyfikator- inwestorzy

Żółty identyfikator- firmy doradcze

Taki podział ułatwia nawiązywanie kontaktów ludzi i firm. Jak twierdzą organizatorzy, First Tuesday to miejsce gdzie “inicjatywa, talent i wiedza spotykają kapitał”

Możliwość pozyskania kapitału dla firmy, dla swojego pomysłu, czy gotowego już biznes planu to jedna z najważniejszych korzyści, jaką pośrednio oferuje First Tuesday swoim uczestnikom.

Dla firm doradczych First Tuesday może być miejscem, gdzie zdobywa się klientów kojarząc ich z inwestorami lub chociaż udzialając wskazówek. Z kolei dla firm z sektora inwestycyjnego First Tuesday to miejsce, które gromadzi wiele pomysłów i potencjalnie ciekawych planów na biznes.

First Tuesday to także miejsce gdzie można dowiedzieć się czegoś nowego o branży, nowych produktach, trendach, planach ekspansji poszczególnych firm w Internecie oraz spotkać ciekawych ludzi. Towarzyska część spotkań FT należy do najbardziej cenionych.

W spotkaniach First Tuesday aktywnie uczestniczą również dziennikarze zajmujący się tematyką Internetu, jak i wydarzeniami lokalnymi. Są oni często moderatorami dyskusji na poszczególnych spotkaniach (np. do First Tuesday w Londynie włączyli się w tej roli dziennikarze z BBC oraz The Economist). Media w tzw. Nowej Ekonomii odgrywają kluczowa rolę, a tematyka e-communications w dzisiejszym świecie ma coraz większe znaczenie i popularność.

Licencje na prowadzenie spotkań First Tuesday zdobył dla Krakowa Richard Lucas – obywatel brytyjski, na stałe mieszkający w Krakowie, v-ce prezes British Chamber of Commerce.

First Tuesday w Krakowie to drugi – po warszawskich – cykl tego typu spotkań w Polsce. Zdaniem obu stron, zachodząca współpraca obu miast FT jest naturalna, chodzi bowiem o rozpropagowanie samej idei spotkań, a poszczególne miasta FT tworzą globalną korporację First Tuesday na świecie.

Historia First Tuesday:

Pierwsze spotkanie First Tuesday odbyło się w październiku 1998. Czwórka przyjaciół postanowiła zorganizować spotkanie, na którym ludzie związani z Internetem mogliby porozmawiać o wciąż rosnącym fenomenie jakim jest Internet. Okazało się, że drogą pantoflową zostało poinformowanych wiele osób i na pierwsze spotkanie zamiast małej grupki przyszło aż 80 osób. Widząc ogromne zainteresowanie ta tematyką postanowiono sformalizować spotkania i powstało First Tuesday. Dzisiaj FT jest znane na całym świecie. Ocenia się że co miesiąc liczba miast First Tuesday zwiększa się o 20%. W lipcu 2000 First Tuesday połączyło się z firmą Yazam. Dla obu firm jest to dodatkowa możliwość wzrostu na rynku. Ocenia się , że dzięki spotkaniom FT około 150 mln USD zostało pozyskanych dla firm w fazie początkowej swego rozwoju.

Aktualnie First Tuesday odbywa się w ponad 85 miastach, 42 krajach świata z ponad 85.000 członków.

+ www.firsttuesday.krakow.pl

+ www.first-tuesday.pl

+ www.firsttuesday.comPodziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...