| Udostępnij

Leasing czy kredyt …

Sprawdź co jest korzystniejsze dla Ciebie!

Od dłuższego czasu większość polskich przedsiębiorstw cierpi na chroniczną chorobę, która nie pozwala na ich dynamiczny rozwój – niedoinwestowanie. Jak temu zaradzić w sytuacji, gdy wysokość kapitałów własnych nie pozwala na inwestycje, a kredyt bankowy jest drogi i trudno dostępny?

Dobrym lekarstwem na tą bolączkę jest leasing, czyli w wolnym tłumaczeniu – dzierżawa. Pomimo, że leasing – jako forma finansowania inwestycji – jest obecny w Polsce od kilkunastu lat, to dla większości przedsiębiorców zasady jego funkcjonowania są nadal słabo, lub najczęściej – w ogóle – nieznane.

Chcąc zmienić ten stan rzeczy Portal Finansowy Money.pl, we współpracy z Fundacją Rozwoju Rachunkowości, uruchomił w serwisie Małych i Średnich Przedsiębiorstw – www.msp.money.pl, dział poświęcony leasingowi. Nowy dział przedstawia w obszerny sposób najważniejsze zagadnienia dotyczące leasingu.

Z cyklu artykułów pt. “Podstawy leasingu”, można się dowiedzieć min. co to jest leasing; kto może z niego skorzystać; jaką formę leasingu powinien wybrać przedsiębiorca, aby była ona najkorzystniejsza dla niego; jakie korzyści płyną dla chcących skorzystać z tej formy finansowania inwestycji; jakich niezbędnych dokumentów wymagają firmy leasingowe; na co powinien zwrócić uwagę potencjalny leasingobiorca starając się o leasing.

W artykule pt. “Leasing a kredyt” przedstawiona została analiza porównawcza finansowania inwestycji za pośrednictwem leasingu oraz kredytu bankowego, z której wynika, że leasing jest korzystniejszą formą finansowania inwestycji niż kredyt bankowy.

Godnym polecenia jest również opracowanie – “Leasing w podatkach”, którego autor w wyczerpujący sposób objaśnia funkcjonowanie leasingu w polskim prawie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatków dochodowych – PIT i CIT, oraz podatku VAT).

Obok podstawowych zagadnień z zakresu leasingu w dziale Leasing w Money.pl, znaleźć można także słowniczek pojęć związanych z leasingiem, zbiór aktów prawnych (z możliwością przeglądania) regulujących leasing w Polsce, dane teleadresowe polskich firm leasingowych oraz oferty leasingu dostępne na Platformie Transakcyjnej Money.DIRECT.

Money.pl udostępniając dział poświęcony leasingowi ma nadzieję poszerzyć zakres wiedzy na ten temat wśród polskich przedsiębiorców, a także zwiększyć ich zainteresowanie ofertą leasingową, jako alternatywnego źródła finansowania inwestycji.

Więcej: www.msp.money.pl

KONKURS

Dla wszystkich internautów, którzy odwiedzą nowy dział leasingu, Money.pl wraz Fundacją Rozwoju Rachunkowości przygotowało konkurs. Do wygrania 10 publikacji “Przewodnik po leasingu w Polsce”, każda o wartości 119 zł, mających charakter praktycznego poradnika. Pozycja jest bogatym źródłem wiedzy na temat leasingu w Polsce i pierwszym całościowym opracowaniem dotyczącym finansowo-księgowych aspektów transakcji leasingowych. Książka jest rekomendowana przez Prezesa Związku Banków Polskich.

Więcej informacji na temat konkursu pod adresem: www.msp.money.pl/firma/konkurs

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...