| Udostępnij

Przez komórkę Mnemonius

Z początkiem grudnia warszawska firma Mobitis wprowadza na rynek program nauki języka angielskiego o nazwie Mnemonius. Jest to zestaw kursów o różnym stopniu zaawansowania. Cały proces nauczania odbywać się będzie przy wykorzystaniu telefonu komórkowego. Mnemonius wykorzystuje połączenie aplikacji Java i transmisji GPRS.

W ramach programu Mnemonius jego uczestnicy cyklicznie pobierają do pamięci telefonów kolejne porcje angielskich haseł. W zależności od poziomu zaawansowania, objaśnienia haseł prezentowane są w języku ojczystym lub po angielsku. Na uwagę zasługuje sposób prezentacji kolejnych słów – jest on zgodny z rzeczywistą częstością ich wykorzystywania w języku angielskim. W przypadku niskiego poziomu zaawansowania kursu, Mnemonius wyświetla słowa najczęściej używane. Wraz z postępem nauki, na bardziej zaawansowanych poziomach prezentowane są słowa występujące rzadziej, ale wciąż istotne dla osób chcących precyzyjniej i pełniej formułować myśli w języku angielskim. Uczestnicy kursów sami decydują, kiedy i jak dużo czasu poświęcić na naukę, ponieważ narzędziem nauki jest osobisty telefon komórkowy.

Skuteczność kursów zależy od prowadzenia przez użytkowników rzetelnej samooceny. Po każdym wyświetleniu hasła i objaśnienia, kursanci sami oceniają znajomość danego słowa w skali ocen od 0 do 4. W zależności od oceny, system przypomni dane słówko po odpowiednim czasie. Jeśli hasło było dla użytkownika zupełnie nieznane, system przypomni je następnego dnia. Analogicznie, im lepsza znajomość hasła tym dłuższy czas do jego ponownego wyświetlenia. Algorytm ten ma gwarantować możliwie największą skuteczność zapamiętywania i w efekcie zapewnić najlepsze efekty.

Program Mnemonius dostępny jest dla abonentów wszystkich sieci telefonii komórkowej, jednakże do korzystania z kursów potrzebny jest model telefonu obsługujący aplikacje Java.

Mnemonius oferuje 4 poziomy zaawansowania kursów: od nauki wyrażeń od podstaw (Basic English) do poziomu wysoko zaawansowanego (Upper Intermediate English). Każdy kurs zawiera od 3.600 do 5.600 słów, co daje możliwość poznania nawet kilkunastu słów dziennie w okresie jednego roku. Każdy może zapoznać się z możliwościami systemu i zawartością kursów, korzystając za darmo z wersji demonstracyjnej. Użytkownicy , którzy chcą skorzystać z pełnego kursu, nabywają abonament roczny.

Firma Mobitis zamierza oferować kursy poprzez sieć sklepów internetowych oraz przez własną witrynę www.mnemonius.com i wap.mnemonius.com . Z kursów mogą już korzystać abonenci wszystkich sieci telefonii komórkowej. Mobitis zapowiada wielojęzyczne wersje kursów oraz sukcesywne rozszerzanie merytorycznej zawartości opracowanych przez siebie programów językowych.

Dlaczego Java?

Spośród obecnie dostępnych technologii to właśnie połączenie Java z GPRS daje największe możliwości tworzenia wszelkiego rodzaju kursów. Twórcy programu Mnemonius są zdania, że właśnie Java będzie standardem tworzenia aplikacji mobilnych najbliższej przyszłości.

Mobitis szacuje, że około 20% abonentów telefonii komórkowej w kraju może korzystać z Javy. Daje to ok. 3 milionów abonentów, przy czym liczba ta wzrasta co miesiąc o kolejnych 75 tys. Grupa docelowa produktu to dzisiejsi i przyszli użytkownicy Java, którzy uczą się lub chcą uczyć się języka angielskiego. Z badań TNS OBOP wynika, że około 25% Polaków uczy się lub chce się uczyć tego języka. Przy założeniu, że grupa abonentów komórek ma podobną strukturę do ogółu Polaków można oszacować wielkość grupy docelowej dla programu szkoleniowego Mnemonius na około 750 tys. osób. Pytanie ile osób faktycznie wykorzystuję Javę w swoich telefonach, albo chociaż wie o jej istnieniu.

Szefowie Mobitis uważają, że podobnie jak w rozrywce, połączone siły Javy i GPRS mogą sprawdzić się w różnego rodzaju działaniach szkoleniowych. Ich zdaniem szczególnie cenna jest możliwość wprowadzenia interaktywności pomiędzy uczącym się, a systemem. To właśnie ta cecha Mnemoniusa decyduje o jego przydatności.

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...