| Udostępnij

Nowy serwis Orlenu wspiera zarządzanie wiedzą

15 marca br. Ster-Projekt i Super Media uruchomiły dla PKN Orlen nową wersję firmowej witryny pod adresem www.orlen.pl. Zastąpił on poprzednią wersję strony korporacyjnej kierowaną do internautów oraz portal wykorzystywany głównie do obsługi programów lojalnościowych. Nowy serwis ma stać się podstawowym miejscem dostępu do wszystkich zasobów firmy mogących zainteresować klientów, partnerów oraz pracowników koncernu. Serwis zbudowany jest na bazie technologii Broadvision Portal 7.1.

Internetowa strategia PKN Orlen

Uruchomienie nowego portalu to pierwszy etap nowej strategii internetowej PKN Orlen. Oprócz stałego rozwoju i rozbudowy (o nowe treści i mechanizmy) strony zewnętrznej, koncern rozpoczął także zmiany w Intranecie oraz prace nad ekstranetem. Projekt ten ma być realizowany przy współpracy ze Ster-Projektem.

Portal Korporacyjny Orlenu oparty jest na technologii Broadvision Portal 7.1. “Technologia Broadvision, w której tworzymy nowy serwis naszej korporacji przypomina budowanie z klocków Lego. Równolegle z pojawiającymi się potrzebami czy zadaniami będziemy mogli dobudowywać nowe elementy serwisu, przemodelować istniejące czy dodać nowe funkcjonalności. I – co najważniejsze – bez konieczności tworzenia od nowa całego serwisu” mówi Jarosław Gąsiorowski, kierownik IT projektu w ORLENIE. “Chcemy, aby w docelowej wersji serwisu użytkownik mógł wybrać sobie te elementy, z których najczęściej korzysta i spersonalizować stronę www.orlen.pl” dodaje.

“Nowością w stosunku do obecnego rozwiązania, o której powinniśmy powiedzieć przede wszystkim, jest to że nasz serwis internetowy oddajemy w ręce pracowników. Już dziś, przy budowie nowego serwisu, zaangażowanych było blisko 50 osób. To oni będę decydowali i odpowiadali za informacje ze swoich obszarów. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje, że informacje w Internecie będą rzeczywiście ‘on line’ i z ostatniej chwili” stwierdza Jerzy Bielec, Dyrektor Biura IT w Orlenie.

“Przekonany jestem, że takie rozwiązanie pozwala na lepszą komunikację i zarządzanie wiedzą o firmie i w firmie. Myślę, że bardzo szybko przekonają się o tym nie tylko internauci, ale także i pracownicy Orlenu, którzy są przecież użytkownikami serwisu internetowego Koncernu” dodaje Jerzy Bielec.

Nad przygotowaniem i uruchomieniem serwisu oprócz zespołu Orlenu pracowali Super Media Sp. z o.o. w zakresie zawartości, nawigacji i projektu graficznego oraz Ster Projekt SA w obszarze informatycznym.

Funkcjonalność

Projekt graficzny nowego serwisu eksponuje poszczególne działy i programy kartowe (FLOTA, VITAY, Super VITAY, TankBank) oraz ceny produktów Orlenu, czyli informacje, z których często korzystają internauci. Autorzy nowej witryny przy jej projektowaniu w szczególności zadbali o kierowców, inwestorów i dziennikarzy.

Kierowca odwiedzając www.orlen.pl (centrum drogowe) może nie tylko sprawdzić “gdzie zatankować”, “gdzie zapłacić kartą” czy otrzymać punkty VITAY za transakcje, ale także sprawdzić prognozę pogody, czas oczekiwania na przejściach granicznych czy np. dowiedzieć się jaka maksymalna dozwolona prędkość obowiązuje w dowolnym kraju UE.

Inwestorzy i dziennikarze bez kłopotu znajdą w nowym serwisie potrzebny: raport bieżący, komunikat prasowy czy prezentację. Mechanizm wyszukiwarki może okazać się przydatny także w szukaniu specjalistycznych czy branżowych informacji.

Poszczególne sekcje i działy serwisu aktualizowane są “on line” przez pracowników koncernu merytorycznie odpowiadających za konkretne aktywności firmy.

Mechanizmy takie jak: wyszukiwarka, wysyłanie pytań i opinii czy drukowanie bezpośrednio z ekranu komputera, znaczenie ułatwiają korzystanie z serwisu.

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...