| Udostępnij

Nowy serwis Orlenu wspiera zarządzanie wiedzą

15 marca br. Ster-Projekt i Super Media uruchomiły dla PKN Orlen nową wersję firmowej witryny pod adresem www.orlen.pl. Zastąpił on poprzednią wersję strony korporacyjnej kierowaną do internautów oraz portal wykorzystywany głównie do obsługi programów lojalnościowych. Nowy serwis ma stać się podstawowym miejscem dostępu do wszystkich zasobów firmy mogących zainteresować klientów, partnerów oraz pracowników koncernu. Serwis zbudowany jest na bazie technologii Broadvision Portal 7.1.

Internetowa strategia PKN Orlen

Uruchomienie nowego portalu to pierwszy etap nowej strategii internetowej PKN Orlen. Oprócz stałego rozwoju i rozbudowy (o nowe treści i mechanizmy) strony zewnętrznej, koncern rozpoczął także zmiany w Intranecie oraz prace nad ekstranetem. Projekt ten ma być realizowany przy współpracy ze Ster-Projektem.

Portal Korporacyjny Orlenu oparty jest na technologii Broadvision Portal 7.1. “Technologia Broadvision, w której tworzymy nowy serwis naszej korporacji przypomina budowanie z klocków Lego. Równolegle z pojawiającymi się potrzebami czy zadaniami będziemy mogli dobudowywać nowe elementy serwisu, przemodelować istniejące czy dodać nowe funkcjonalności. I – co najważniejsze – bez konieczności tworzenia od nowa całego serwisu” mówi Jarosław Gąsiorowski, kierownik IT projektu w ORLENIE. “Chcemy, aby w docelowej wersji serwisu użytkownik mógł wybrać sobie te elementy, z których najczęściej korzysta i spersonalizować stronę www.orlen.pl” dodaje.

“Nowością w stosunku do obecnego rozwiązania, o której powinniśmy powiedzieć przede wszystkim, jest to że nasz serwis internetowy oddajemy w ręce pracowników. Już dziś, przy budowie nowego serwisu, zaangażowanych było blisko 50 osób. To oni będę decydowali i odpowiadali za informacje ze swoich obszarów. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje, że informacje w Internecie będą rzeczywiście ‘on line’ i z ostatniej chwili” stwierdza Jerzy Bielec, Dyrektor Biura IT w Orlenie.

“Przekonany jestem, że takie rozwiązanie pozwala na lepszą komunikację i zarządzanie wiedzą o firmie i w firmie. Myślę, że bardzo szybko przekonają się o tym nie tylko internauci, ale także i pracownicy Orlenu, którzy są przecież użytkownikami serwisu internetowego Koncernu” dodaje Jerzy Bielec.

Nad przygotowaniem i uruchomieniem serwisu oprócz zespołu Orlenu pracowali Super Media Sp. z o.o. w zakresie zawartości, nawigacji i projektu graficznego oraz Ster Projekt SA w obszarze informatycznym.

Funkcjonalność

Projekt graficzny nowego serwisu eksponuje poszczególne działy i programy kartowe (FLOTA, VITAY, Super VITAY, TankBank) oraz ceny produktów Orlenu, czyli informacje, z których często korzystają internauci. Autorzy nowej witryny przy jej projektowaniu w szczególności zadbali o kierowców, inwestorów i dziennikarzy.

Kierowca odwiedzając www.orlen.pl (centrum drogowe) może nie tylko sprawdzić “gdzie zatankować”, “gdzie zapłacić kartą” czy otrzymać punkty VITAY za transakcje, ale także sprawdzić prognozę pogody, czas oczekiwania na przejściach granicznych czy np. dowiedzieć się jaka maksymalna dozwolona prędkość obowiązuje w dowolnym kraju UE.

Inwestorzy i dziennikarze bez kłopotu znajdą w nowym serwisie potrzebny: raport bieżący, komunikat prasowy czy prezentację. Mechanizm wyszukiwarki może okazać się przydatny także w szukaniu specjalistycznych czy branżowych informacji.

Poszczególne sekcje i działy serwisu aktualizowane są “on line” przez pracowników koncernu merytorycznie odpowiadających za konkretne aktywności firmy.

Mechanizmy takie jak: wyszukiwarka, wysyłanie pytań i opinii czy drukowanie bezpośrednio z ekranu komputera, znaczenie ułatwiają korzystanie z serwisu.

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...