| Udostępnij

Jest strona internetowa “Sejm dla młodzieży”

PAP

Oficjalna strona internetowa Sejmu została wzbogacona o witrynę pod nazwą “Sejm dla młodzieży”. Nową stronę zaprezentował marszałek Sejmu, Marek Borowski.

“Bardzo nam zależało, żeby ludzie, którzy wchodzą dopiero w życie, traktowali Sejm jako ważną i ‘swoją’ instytucję” – powiedział Borowski. Zaznaczył, że praca nad młodzieżową stroną to był jego “konik”.

Według marszałka jeśli nic nie zmieniło się w innych krajach w ostatnim czasie, polski Sejm jest trzecim parlamentem w Europie, który na swych stronach internetowych ma specjalny serwis dla młodzieży. Zadeklarował, że strona będzie stopniowo wzbogacana z uwzględnieniem sugestii młodzieży i nauczycieli.

Na stronach dla młodzieży można znaleźć m.in. podaną w przystępnej formie historię polskiego parlamentaryzmu, życiorysy kolejnych marszałków Sejmu oraz informacje z dziejów konstytucjonalizmu.

Są też podstawowe informacje o Sejmie – o tym jak przebiega proces ustawodawczy, jest również słownik wiedzy parlamentarnej. Można też odbyć wirtualną wycieczkę po Sejmie, m.in. wejść do gabinetu marszałka.

Na stronach jest także forum dla młodzieży – młodzi ludzie mogą wymieniać opinie oraz zadawać pytania i – jak zapewniał marszałek – otrzymają odpowiedzi. Dla rozrywki można w komputerze z puzzli ułożyć gmach Sejmu oraz sprawdzić swoją wiedzę o parlamencie. Opracowanie strony kosztowało ok. 6 tys. zł.

Przy okazji prezentacji strony młodzieżowej Borowski przedstawił też informacje na temat informatyzacji Sejmu. Poinformował, że od czasu wprowadzenia powszechnego dostępu posłów do Internetu, z możliwością “ściągania” druków sejmowych, parlament oszczędza 40% zużywanego wcześniej papieru. We wszystkich biurach poselskich działają sztywne łącza internetowe finansowane przez Kancelarię Sejmu.

Wszyscy posłowie są powiadamiani o tym, co się dzieje w Sejmie drogą e-mailową i jeśli sobie tego życzą – przez telefony komórkowe. Do końca roku wszystkie pokoje w hotelu sejmowym będą miały gniazdka dostępu do Internetu.

Większe sale obrad komisji sejmowych już zostały skomputeryzowane i głosowania w komisjach odbywają się drogą elektroniczną za pomocą kart do głosowania, by wyeliminować nadużycia.

Borowski przewiduje, że wkrótce także przetargi w Sejmie będą organizowane drogą elektroniczną.

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...