| Udostępnij

Mobilny maj

6 maja Oracle uroczyście zainaugurowało działalność Centrum Produkcji Oprogramowania Mobilnego w nowej siedzibie. Polskie Centrum jest drugim ośrodkiem tego typu w europejskiej strefie czasowej (po Reading w Wielkiej Brytanii). 13 maja Symbol Technologies poinformował o wdrożeniu rozwiązania mobilnego dla 28 tysięcy pracowników mobilnych Coca-Coli na całym świecie – w tym w Polsce. Natomiast 20 maja odbyła się III Konferencja “Technologie Mobilne w Biznesie” organizowana wspólnie przez MCI Management i BiznesNet na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oracle tworzy oprogramowanie mobilne w Polsce

6 maja Oracle Polska poinformował o inauguracji działalności Centrum Produkcji Oprogramowania Mobilnego Oracle w nowej siedzibie, w gmachu Radioelektroniki Politechniki Warszawskiej.

Centrum rozpoczęło działalność 11 września 2003r. jako zespół 12 programistów, tworzących rozwiązania dla potrzeb komunikacji bezprzewodowej. Od początku swojej działalności centrum zajmuje się tworzeniem oprogramowania pozwalającego na łączenie urządzeń mobilnych z aplikacjami biznesowymi pracującymi w systemach informatycznych przedsiębiorstw i urzędów. Po dziewięciu miesiącach działalności Oracle podwoiło zatrudnienie i zainaugurowało działalność w nowej siedzibie na Politechnice Warszawskiej.

“Realizujemy plan, zgodnie z którym nasz zespół staje się pierwszym miejscem pracy dla najzdolniejszych absolwentów kierunków informatycznych PW. 70% pracowników to studenci ostatnich lat lub absolwenci z lat 2002-2003. Zatrudniamy także specjalistów z 3-8 letnim doświadczeniem, którzy pełnią funkcję kierowników projektów” – mówi Carlo Tarantola, szef Centrum Produkcji Oprogramowania Mobilnego Oracle.

Warszawskie Centrum zajmuje się projektowaniem oprogramowania umożliwiającego dostosowanie biznesowych systemów komputerowych do komunikacji z urządzeniami bezprzewodowymi. Główne obszary działalności ośrodka, to:

 • projektowanie i tworzenie aplikacji mobilnych, w tym bezprzewodowa wersja systemu wspomagania sprzedaży Oracle Wireless Sales OnLine;
 • testowanie i certyfikacja urządzeń bezprzewodowych oraz tworzenie interfejsów pomiędzy nimi, a poszczególnymi produktami Oracle takimi, jak E-Business Suite, Collaboration Suite oraz najnowsza wersja Serwera Aplikacji Oracle10g;
 • badanie i rozwój nowych algorytmów oraz technik programowania, specyficznych dla zastosowań bezprzewodowych;
 • rozwój zastosowań technologii RFID;
 • projekty wdrożeniowe prowadzone w krajach regionu Oracle EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki) oraz w USA.

  “Oprócz projektów specjalistycznych wykonujemy także zadania na rzecz innych naszych centrów oprogramowania mobilnego, m.in. w Kalifornii i Bangalore w Indiach. Przykładem realizowanych obecnie projektów może być łączenie naszych rozwiązań z systemami obsługującymi serwisy SMS firmy Vodafone” opowiada Carlo Tarantola. Działalność Centrum prowadzona jest we współpracy z podobnym zespołem firmy Intel (Wireless Competence Center ze Sztokholmu).

  “Ważną część naszych działań stanowi rozwój zastosowań technologii RFID, w tym zaimplementowanie jej w nowej wersji Oracle Application Server. Taki projekt wykonujemy np. dla firmy Metro (Metro FutureStore). Jednym z naszych poważnych klientów jest także Nokia” mówi Tarantola.

  Centrum Produkcji Oprogramowania Mobilnego (Wireless Center of Expertise) jest pierwszą inwestycją Oracle dotyczącą projektowania software’u w regionie Europy Wschodniej i Środkowej. Warszawskie Centrum jest drugim ośrodkiem tego typu w europejskiej strefie czasowej (drugie z nich pracuje w Reading w Wielkiej Brytanii). Utworzenie drugiego Centrum tego typu w Europie jest związane ze strategią posiadania zespołów projektowych w różnych strefach czasowych i różnych regionach świata tak, aby specjaliści znajdowali się bliżej odbiorców swoich produktów w poszczególnych krajach. Takie podejście znacznie usprawnia procesy wdrażania konkretnych rozwiązań, zmniejszając czas dotarcia do klienta.

  “Wybranie dla Centrum Produkcji Oprogramowania lokalizacji w Warszawie jest wyrazem ogromnej wagi, jaką korporacja Oracle przywiązuje do kwestii rozszerzenia Unii Europejskiej. Jesteśmy dumni, że to właśnie Polska wygrała w konkursie, w którym brało udział aż 8 krajów z Europy Zachodniej i Wschodniej. Potrafiliśmy udowodnić, że nasz kraj cechuje się najlepszą jakością pracy projektantów oprogramowania, a także posiada duży potencjał gospodarczy i najszybciej przyniesie zwrot z inwestycji” powiedział Paweł Piwowar, Prezes Zarządu Oracle Polska.

  “Utworzyliśmy nowe Centrum Produkcji Oprogramowania Mobilnego w Warszawie, gdyż – po pierwsze, doskonale znamy wyjątkowe umiejętności polskich projektantów oprogramowania, oraz – po drugie, Europa jest obecnie zdecydowanym liderem na polu wdrażania technologii bezprzewodowych. Współpraca z czołową polską uczelnią techniczną pozwoli dodatkowo na bezproblemowe rozwijanie Centrum i zasilanie go nowymi, wykwalifikowanymi pracownikami w przyszłości” powiedział w czasie uroczystości otwarcia Centrum 11 września 2003r. Sergio Giacoletto, wiceprezes korporacji Oracle i prezes regionu Oracle EMEA.

  28 tysięcy mobilnych pracowników Coca-Cola

  13 maja firma Symbol Technologies poinformowała na temat realizacji globalnego wdrożenia komputerów mobilnych w Coca-Coli. Ten największy światowy producent napojów bezalkoholowych w ciągu kilku najbliższych lat wdroży rozwiązania Symbol Technologies dla 28 tysięcy swoich pracowników mobilnych na całym świecie. W Polsce wdrożenie będzie realizowane w 2005 r.

  Symbol dostarczy koncernowi komputery mobilne nowej generacji PDA MC9000, które będą wchodzić w skład kompleksowego systemu komunikacji mobilnej dla pracowników Coca-Coli w Ameryce Północnej i w Europie, w tym także w Polsce.

  PDA MC9000 został specjalnie zaprojektowany i dopasowany przez Symbol Technologies do specyficznych potrzeb Coca-Coli. Urządzenie jest odmianą niedawno wprowadzonego na rynek modelu Symbol MC9000-G. Urządzenia można używać w skrajnie trudnych warunkach temperaturowych i pogodowych. Do cech szczególnie docenianych przez przedstawicieli handlowych producent zalicza np. jasny, kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości, umożliwiający łatwy odczyt zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.

  Urządzenie wyposażone jest w moduł bezprzewodowego dostępu do sieci Symbol Wi-Fi oraz system operacyjny Microsoft Windows Mobile 2003 Software for Pocket PC, który umożliwia korzystanie z zaawansowanych aplikacji. Komputer posiada ponadto wydajny, 32-bitowy procesor Intel Xscale oraz akumulatory litowe o przedłużonej trwałości.

  Model jest wyposażony w nowy mechanizm przetwarzania obrazu firmy Symbol (rodzaj aparatu fotograficznego), dzięki któremu ma jeden z najmniejszych czytników kodów kreskowych o objętości zaledwie 3,3 cm3. Czytnik ten posiada tzw. intuicyjny celownik laserowy oraz technologię Smart Focus. Takie rozwiązanie pozwala łatwo odczytywać jednowymiarowe i dwuwymiarowe kody paskowe pod różnymi kątami.

  “Podstawowym zadaniem komputerów mobilnych jest przyspieszenie procesów zaopatrzeniowych, poprawa jakości obsługi klienta oraz zwiększenie efektywności pracowników. Ci, którzy działają w terenie mogą pozyskiwać, przesyłać i zarządzać ważnymi informacjami w czasie rzeczywistym i w momencie wykonywania swoich zadań biznesowych” powiedziała Ewa Pytkowska, przedstawiciel Symbola w Polsce.

  III Konferencja “Technologie Mobilne w Biznesie”

  20 maja 2004 roku tradycyjnie już w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbywa się trzecia konferencja na temat rozwiązań mobilnych organizowana wspólnie przez MCI Management i BiznesNet.

  Na imprezie nie zabraknie demonstracji i upominków dla uczestników, a wystąpią przedstawiciele takich firm jak Nokia, Intel, Idea, Mobilebox, Passus, Sagem, EL2, Comtica, Centrum Innowacji FIRE oraz MCI Management. Sponsorem Głównym konferencji jest Hewlett-Packard Polska.

  Podczas czwartkowego “TMT Executive Seminar” będzie mowa o:

 • mobilnym biurze i pracy w terenie,
 • sprzęcie i łączności bezprzewodowej,
 • zastosowaniach przemysłowych (telematyka, telemetria) i heavy duty
 • monitoringu sprzedaży i dystrybucji,
 • rozwoju firm z branży technologii mobilnych.

  Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy:

  http://konferencje.biznesnet.pl/TMT/

  Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum! • Podziel się tym artykułem:

  Podobne artykuły:

  Skomentuj

  Wydarzenia TMT

  Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

  Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

  » Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

  Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

  » NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

  Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

  » Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

  Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

  » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

  Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

  » To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

  Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

  » Nie używamy....

  Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

  » Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

  Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

  » Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...