| Udostępnij

Euro 2004 on-line

W sobotę rozpoczęło się piłkarskie święto – Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. 16 europejskich reprezentacji do 4 lipca rozegra na boiskach Portugalii 31 spotkań. Ponad milion biletów na EURO 2004 zostało w większości sprzedanych do połowy maja. Szacuje się, że do końca turnieju przed telewizorami będzie kibicowało około 7 miliardów osób. Sponsorzy zacierają ręce. Internet tradycyjnie jest już znakomitym źródłem zdjęć, statystyk, analiz i wszelkiego rodzaju informacji dotyczących wielkich imprez sportowych. Tym razem starają się to wykorzystać Era GSM i Pepsi będące sponsorami największych, polskich serwisów sportowych.

Dla czołowych portali każde duże wydarzenie sportowe jest okazją do stworzenia atrakcyjnego, a przede wszystkim ciekawego i wyczerpującego serwisu informacyjnego. Wszystkie cztery największe portale stworzyły swoją wersję serwisu EURO 2004 i wszystkie cztery w mniejszym lub większym stopniu zainteresowały nimi dwóch głównych sponsorów. Sieć telefonii komórkowej Era GSM promuje usługę informacyjną Era Omnix, a producent napojów Pepsi promuje odzianego skórzany kostium Davida Beckhama i kilku innych znanych piłkarzy.

Gazeta.pl

Serwis EURO 2004 na portalu Gazeta.pl oprócz relacji na żywo oraz aktualizowanych na bieżąco wiadomości zawiera bazy ze składami drużyn, statystykami, charakterystykami, zdjęciami piłkarzy. Atutem tego serwisu mają być korespondencje dziennikarzy i fotoreporterów “Gazety Wyborczej” oraz publikowane na bieżąco depesze agencyjne.

Wszystkie mecze będą oczywiście relacjonowane na żywo. Na Forum oraz na Czatach przez cały czas trwania finałów mistrzostw Europy fani futbolu będą mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami i komentarzami z innymi internautami.

Na stronach serwisu znajdują się także szczegółowe informacje o wszystkich drużynach i piłkarzach biorących udział w mistrzostwach, mapa rozgrywek wraz z opisami stadionów, bieżące i archiwalne statystyki, zdjęcia drużyn i piłkarzy wraz z ich charakterystyką oraz historia dotychczasowych 11 finałów mistrzostw Europy w piłce nożnej. Atrakcją dla miłośników futbolu będą także gwiazdy Euro 2004 w karykaturze oraz zdjęcia i animacje najlepszych akcji na boiskach.

Na stronach serwisu przewijają się buttony Era Omnix.

Interia.pl

Portal Interia.pl poza specjalnym serwisem poświęconym Euro 2004 przygotował dla kibiców dodatkowe atrakcje. Internauci mogą wziąć udział w wirtualnej grze EuroRuletka opartej na wynikach rzeczywistych spotkań i wygrać atrakcyjne nagrody.

Sam serwis Euro 2004 zawiera tradycyjnie dużą ilość aktualności, ciekawostek dotyczących obecnych i minionych mistrzostw, zdjęcia, terminarz rozgrywek, szczegółowe informacje o składach, prezentacje sędziów, trenerów i stadionów, na których prowadzone będą mecze. Wszystkie mecze odbywające się w ramach rozgrywek relacjonowane będą w serwisie na żywo, minuta po minucie.

“Dzięki doniesieniom czołowych polskich i zagranicznych agencji informacyjnych oraz relacjom korespondentów radia RMF na Mistrzostwach Europy, przekażemy naszym użytkownikom najważniejsze i najciekawsze wiadomości z piłkarskich aren oraz ich okolic” zapowiada Andrzej Łukaszewicz, szef serwisu sportowego portalu.

Sponsorem serwisu został operator sieci telefonii komórkowej Era. Wizualizacja obejmuje obecność na belce górnej witryny, billboardzie reklamowym, skyscraperze, boksie, watermarku oraz w stopce. Dodatkowym elementem jest branding serwisu EuroRuletka, w ramach którego logo sponsora pojawia się na belce górnej, skyscraperze i watermarku oraz wkomponowane jest w bandy i murawę wirtualnego boiska.

Onet.pl

Na serwisie stworzonym przez zespół Onet.pl kibice znajdą wiadomości, wyniki, tabele, składy, analizy, ciekawostki, sylwetki gwiazd i oczywiście relacje na żywo. Serwis dostępny jest również w efektownej wersji Flash.

Serwis jest sponsorowany przez Pepsi o czym przypomina splash-page pojawiajacy się przed właściwymi stronami poświęconymi piłce nożnej. Z kolei Pepsi reklamuje kapitan reprezentacji Anglii David Beckham wraz z kilkoma innymi czołowymi graczami z różnych krajów.

Wirtualna Polska

Również Wirtualna Polska przygotowała serwis poświęcony Mistrzostwom Europy. Kibice znajdą w nim wiadomości z murawy, terminarz spotkań, wyniki i galerie zdjęć. Nie zabrakło także opisów sędziów, zasad przeprowadzania eliminacji, artykułów poświęconych gwiazdom, trenerom, stadionom ME, czy historii turnieju Euro.

Sponsorem serwisu jest Era Omnix, a wizualizacja tej marki obejmuje tapetę, górną belkę serwisu i zawsze widoczny u dołu ekranu scroll-bar.

O wyborze serwisu przez internautów zadecydują indywidualne upodobania i sympatie w stosunku do poszczególnych portali. Część kibiców będzie z pewnością korzystało z kilku źródeł informacji i opinii równolegle. Na pewno zwycięzcami tych mistrzostw będą Era Omnix i Pepsi, które zadbały o ekspozycję swoich marek w wielu miejscach jednocześnie.

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...