| Udostępnij

Euro 2004 on-line

W sobotę rozpoczęło się piłkarskie święto – Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. 16 europejskich reprezentacji do 4 lipca rozegra na boiskach Portugalii 31 spotkań. Ponad milion biletów na EURO 2004 zostało w większości sprzedanych do połowy maja. Szacuje się, że do końca turnieju przed telewizorami będzie kibicowało około 7 miliardów osób. Sponsorzy zacierają ręce. Internet tradycyjnie jest już znakomitym źródłem zdjęć, statystyk, analiz i wszelkiego rodzaju informacji dotyczących wielkich imprez sportowych. Tym razem starają się to wykorzystać Era GSM i Pepsi będące sponsorami największych, polskich serwisów sportowych.

Dla czołowych portali każde duże wydarzenie sportowe jest okazją do stworzenia atrakcyjnego, a przede wszystkim ciekawego i wyczerpującego serwisu informacyjnego. Wszystkie cztery największe portale stworzyły swoją wersję serwisu EURO 2004 i wszystkie cztery w mniejszym lub większym stopniu zainteresowały nimi dwóch głównych sponsorów. Sieć telefonii komórkowej Era GSM promuje usługę informacyjną Era Omnix, a producent napojów Pepsi promuje odzianego skórzany kostium Davida Beckhama i kilku innych znanych piłkarzy.

Gazeta.pl

Serwis EURO 2004 na portalu Gazeta.pl oprócz relacji na żywo oraz aktualizowanych na bieżąco wiadomości zawiera bazy ze składami drużyn, statystykami, charakterystykami, zdjęciami piłkarzy. Atutem tego serwisu mają być korespondencje dziennikarzy i fotoreporterów “Gazety Wyborczej” oraz publikowane na bieżąco depesze agencyjne.

Wszystkie mecze będą oczywiście relacjonowane na żywo. Na Forum oraz na Czatach przez cały czas trwania finałów mistrzostw Europy fani futbolu będą mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami i komentarzami z innymi internautami.

Na stronach serwisu znajdują się także szczegółowe informacje o wszystkich drużynach i piłkarzach biorących udział w mistrzostwach, mapa rozgrywek wraz z opisami stadionów, bieżące i archiwalne statystyki, zdjęcia drużyn i piłkarzy wraz z ich charakterystyką oraz historia dotychczasowych 11 finałów mistrzostw Europy w piłce nożnej. Atrakcją dla miłośników futbolu będą także gwiazdy Euro 2004 w karykaturze oraz zdjęcia i animacje najlepszych akcji na boiskach.

Na stronach serwisu przewijają się buttony Era Omnix.

Interia.pl

Portal Interia.pl poza specjalnym serwisem poświęconym Euro 2004 przygotował dla kibiców dodatkowe atrakcje. Internauci mogą wziąć udział w wirtualnej grze EuroRuletka opartej na wynikach rzeczywistych spotkań i wygrać atrakcyjne nagrody.

Sam serwis Euro 2004 zawiera tradycyjnie dużą ilość aktualności, ciekawostek dotyczących obecnych i minionych mistrzostw, zdjęcia, terminarz rozgrywek, szczegółowe informacje o składach, prezentacje sędziów, trenerów i stadionów, na których prowadzone będą mecze. Wszystkie mecze odbywające się w ramach rozgrywek relacjonowane będą w serwisie na żywo, minuta po minucie.

“Dzięki doniesieniom czołowych polskich i zagranicznych agencji informacyjnych oraz relacjom korespondentów radia RMF na Mistrzostwach Europy, przekażemy naszym użytkownikom najważniejsze i najciekawsze wiadomości z piłkarskich aren oraz ich okolic” zapowiada Andrzej Łukaszewicz, szef serwisu sportowego portalu.

Sponsorem serwisu został operator sieci telefonii komórkowej Era. Wizualizacja obejmuje obecność na belce górnej witryny, billboardzie reklamowym, skyscraperze, boksie, watermarku oraz w stopce. Dodatkowym elementem jest branding serwisu EuroRuletka, w ramach którego logo sponsora pojawia się na belce górnej, skyscraperze i watermarku oraz wkomponowane jest w bandy i murawę wirtualnego boiska.

Onet.pl

Na serwisie stworzonym przez zespół Onet.pl kibice znajdą wiadomości, wyniki, tabele, składy, analizy, ciekawostki, sylwetki gwiazd i oczywiście relacje na żywo. Serwis dostępny jest również w efektownej wersji Flash.

Serwis jest sponsorowany przez Pepsi o czym przypomina splash-page pojawiajacy się przed właściwymi stronami poświęconymi piłce nożnej. Z kolei Pepsi reklamuje kapitan reprezentacji Anglii David Beckham wraz z kilkoma innymi czołowymi graczami z różnych krajów.

Wirtualna Polska

Również Wirtualna Polska przygotowała serwis poświęcony Mistrzostwom Europy. Kibice znajdą w nim wiadomości z murawy, terminarz spotkań, wyniki i galerie zdjęć. Nie zabrakło także opisów sędziów, zasad przeprowadzania eliminacji, artykułów poświęconych gwiazdom, trenerom, stadionom ME, czy historii turnieju Euro.

Sponsorem serwisu jest Era Omnix, a wizualizacja tej marki obejmuje tapetę, górną belkę serwisu i zawsze widoczny u dołu ekranu scroll-bar.

O wyborze serwisu przez internautów zadecydują indywidualne upodobania i sympatie w stosunku do poszczególnych portali. Część kibiców będzie z pewnością korzystało z kilku źródeł informacji i opinii równolegle. Na pewno zwycięzcami tych mistrzostw będą Era Omnix i Pepsi, które zadbały o ekspozycję swoich marek w wielu miejscach jednocześnie.

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...