| Udostępnij

Ruszył internetowy serwis “Nauka w Polsce”

Redagowany przez Polską Agencję Prasową serwis internetowy Nauka w Polsce został uroczyście otwarty w poniedziałek w siedzibie PAP w Warszawie z udziałem ministra nauki i informatyzacji prof. Michała Kleibera.

Serwis ten, jak spodziewa się minister Kleiber, będzie pierwszym źródłem informacji naukowej dla polskiego społeczeństwa.

W serwisie publikowane będą informacje i artykuły dotyczące najwybitniejszych osiągnięć polskich naukowców – nie tylko tych, którzy pracują w naszym kraju. Na bieżąco pojawiać się będą także informacje o tym, co dzieje się w naukowych placówkach zagranicznych, z którymi związani są Polacy.

W części głównej serwisu umieszczane są informacje pogrupowane w kategoriach: Człowiek (humanistyka), Zdrowie, Społeczeństwo, Przyroda, Technika, Kosmos.

Poza artykułami na tematy bieżące publikowane są portrety wybitnych postaci świata nauki w Polsce, wiadomości z życia uczelni wyższych, wybrane referaty wygłaszane przez polskich naukowców na forum publicznym, kalendarium wydarzeń naukowych (konferencje, sesje, sympozja).

Na stronie internetowej “Nauka w Polsce” znajduje się także zestaw najpotrzebniejszych linków internetowych, ciekawostki, wyselekcjonowane najważniejsze informacje ze świata, galeria zdjęć.

Serwis finansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Informatyzacji. “Uruchomienie tego portalu to bardzo ważne wydarzenie. Jest w Polsce najwyższy czas, by powstał portal internetowy informujący o nauce” – powiedział minister nauki.

Zdaniem ministra, systematyczne dostarczanie społeczeństwu informacji naukowej mogłoby zmienić zdanie Polaków o wadze badań naukowych. “Naprawdę, niewiele jest w tej chwili ważniejszych spraw niż dobrze przygotowane, „skrojone na miarę kraju” badania naukowe” – podkreślił.

Według Kleibera, portal ma być skierowany do całego społeczeństwa polskiego, a w szczególności do młodzieży, której należy uzmysłowić, że nauka może być ciekawa, do samych naukowców, którzy zyskaliby orientację w tym, jakiego typu badania naukowe prowadzone są przez innych polskich uczonych, oraz do dziennikarzy.

Jak zaznaczył prezes PAP, Waldemar Siwiński, Nauka w Polsce będzie serwisem ogólnodostępnym i bezpłatnym dla użytkowników. “Tworzymy serwisy ogólnodostępne w sytuacjach, kiedy czujemy, że naprawdę ma to sens, że należy zapewnić szeroki dostęp do informacji” – powiedział Siwiński.

Kierownik serwisu, redaktor Tomasz Trzciński, poinformował, że są już plany, by w przyszłości najważniejsze informacje zamieszczane w portalu tłumaczyć na język angielski.

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...