| Udostępnij

Film z konferencji “Technologie Mobilne w Biznesie III”

Było nam niezwykle miło gościć Państwa 20 maja br. w Sali Notowań GPW w Warszawie podczas kolejnego spotkania z cyklu “TMT Executive Seminar” organizowanego przez MCI Management oraz BiznesNet. Zapraszamy do pobrania krótkiej relacji filmowej i poszczególnych prezentacji. Dla uczestników konferencji płyta DVD z pełną relacją.

Pobierz krótki film z tej konferencji

(1 minuta – 10 MB)

Pełna relacja na płycie DVD dostępna jest na życzenie dla uczestników konferencji.

W tematykę konferencji wprowadził zebranych Tomasz Kulisiewicz, analityk rynku telekomunikacyjnego. Mowa była o zmianach zachodzących w otoczeniu rynkowym polskich przedsiębiorstw, wykorzystywaniu rozmaitych form (tele)komunikacji do specyficznych zastosowań, a także o wielkiej niewiadomej i wielkiej nadziei najbliższych miesięcy – UMTS.

Referat wprowadzający “Nowe potrzeby, nowe możliwości” – Tomasz Kulisiewicz, pdf (87KB)

Tomasz Buk reprezentujący HP mówił o rozwoju rynku urządzeń mobilnych, w szczególności komputerów naręcznych i tablet PC. Wzrost tego rynku jest z roku na rok dwucyfrowy, a w niektórych krajach – szczególnie w zastosowaniach korporacyjnych – sięga 50% i więcej. Tomasz Buk wskazał cechy urządzeń przenośnych na które zwykle zwracają uwagę klienci, a także na z każdym dniem szersze możliwości korzystania z szerokiej gamy urządzeń takich jak przenośne skanery, drukarki, czy aparaty cyfrowe. Urządzenia te nie wymagają łączenia przewodami i mogą pracować na baterie.

Kiedy dostępna jest ergonomiczna i rzeczywiście przenośna infrastruktura biurowa to sensu nabiera mówienie o pracy mobilnej: sporządzaniu dokumentacji fotograficznej i tekstowej, wystawianiu faktur, rejestrowaniu rozmów z klientami np. w formie zamówień.

“Narzędzia pracy mobilnej na krajowym rynku” – Tomasz Buk – HP, ppt (4,6MB)

Przemysław Bukato reprezentujący PTK Centertel opowiedział zebranym o podejściu operatorów telefonii komórkowej do kolejnych, coraz bardziej wydajnych technologii bezprzewodowej transmisji danych. Zanim nastanie era UMTS możemy się spodziewać propozycji stosowania transmisji 2,5G, czyli EDGE. Kiedy… tego jeszcze nie wiadomo.

“Konwergencja technologii mobilnych” – Przemysław Bukato – Idea, ppt (1,5MB)

Dariusz Zalewski i Krzysztof Jóźwik z firmy Nokia prezentowali nowe możliwości jakie otwierają się przed biznesowymi użytkownikami telefonów komórkowych. Już teraz wiele osób bez telefonu czuje się jak bez ręki, a w miarę wprowadzania kolejnych funkcji, zwiększania pojemności i wydajności aparatów te odczucia będą coraz intensywniejsze. Poszczególne modele aparatów odpowiadają na rozmaite potrzeby różnych grup użytkowników, aby wraz z odpowiednim oprogramowaniem i kulturą organizacyjną usprawniać i ułatwiać prowadzenie biznesu.

Telefony i aplikacje dla biznesu” – Dariusz Zalewski, Krzysztof Jóźwik – Nokia, ppt (3,5MB)

Zdarza się, że laptopy i urządzenia PDA są zalewane kawą. Wypadają z torby, albo nawet z samochodu. Jeden z uczestników konferencji przyznał się, że w jego firmie tego typu urządzenie zostało przejechane samochodem służbowym. Aby zapobiec zniszczeniu cennego sprzętu i danych można uzbroić je w specjalne ochraniacze lub zdecydować się na sprzęt o wzmocnionej konstrukcji odpornej na zakurzenie, wysokie i niskie temperatury we wnętrzu samochodu, wstrząsy.

“Mobilność ekstremalna” – Paweł Misiurewicz – Passus, ppt (4,6MB)

Szeroki zakres zastosowań technologii GSM/GPRS w telemetrii i segmencie M2M (machine2machine) omówił Andrzej Bąk z firmy Sagem Networks. Zastosowania te to m.in. zdalny monitoring czujników, kamer, czy innego rodzaju urządzeń, śledzenie pojazdów i przesyłek, zdalne sterowanie automatów i pomiary, a także mobilne płatności dokonywne między maszynami przy automatycznym składaniu zamówień.

“Rozwiązania GSM/GPRS firmy SAGEM dla aplikacji

telemetrycznych, telematyki i komunikacji M2M” – Andrzej Bąk – Sagem, ppt (10,5MB)

Rafał Wanke z EL2 dokonał podziału typowego dnia mobilnego handlowca na poszczególne etapy, co stało się początkiem gorącej dyskusji na temat zalet i wad systemów komunikujących się z centralą na bieżąco i przesyłających dane porcjami raz na jakiś czas.

“Rozwiązania Sales Force Automation w dziale handlowym nowoczesnej firmy” – Rafał Wanke – EL2, ppt (144KB)

Narzędziem komunikacji, które odmieniło telewizję – szczególnie w Europie – są SMSy. Paweł Laskowski i Piotr Szostak prezentowali stworzone przez z firmę Comtica narzędzie pozwalające na uruchomienie zwrotnego kanału komunikacji w pełnym tego słowa znaczeniu.

“Wireless Interactive Television – mobilny kanał zwrotny w nowym modelu telewizji interaktywnej” – Paweł Laskowski, Piotr Szostak – Comtica, ppt (6,7MB)

Na zakończenie konferencji Sylwester Janik przedstawił zebranym możliwości realizowania ich biznesowych pomysłów pod skrzydłami akceleratora technologii zorganizowanego w ramach off-setu (zakup samolotów wielozadaniowych przez Polskę). Każdy kto ma biznesowe doświadczenie i pomysł na biznes, a nie dysponuje kapitałem może uzyskać wsparcie osób inwestujących swoje zasoby w obiecujące projekty. Wbrew pozorom takich osób jest sporo…

“Akcelerator technologii mobilnych – droga od pomysłu do rynkowego produktu” – Sylwester Janik, Centrum Innowacji FIRE, ppt (1,7MB)

“Inwestycje funduszu Venture Capital w spółki z branży technologii mobilnych” – Arkadiusz Mazur – MCI Management, ppt (365KB)

Zapraszamy na kolejne konferencje organizowane przez BiznesNet.

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...