| Udostępnij

Internauci na wakacjach

Brak upałów i nieciekawa jak na początek lata pogoda nie zniechęca internautów do planowania wakacyjnych podróży – wynika z najnowszego badania gemiusAdHoc przeprowadzonego przez Gemius w dniach 25-27 czerwca. Spośród 2844 internautów objętych badaniem 64% zadeklarowało chęć wyjazdu na tegoroczne wakacje.

Gdzie?

Najpopularniejszym celem podróży internautów jest w tym roku morze, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Plany spędzenia czasu nad Bałtykiem deklaruje 50,2% internautów. Nad morze za granicą wybrałoby się chętnie 53% spośród deklarujących chęć wyjazdu.

Niemal tak samo popularnym miejscem tegorocznego wypoczynku wakacyjnego w kraju są jeziora (44,8%). Za granicą natomiast znacznym zainteresowaniem cieszyć się również będą europejskie miasta. Zwiedzanie muzeów, zabytków, a także centrów handlowych deklaruje 43,2% badanych.

Jeżeli chodzi o formę spędzenia wolnego czasu to aż 55,2% respondentów zamierza spędzić wakacje zwiedzając, a tylko 10,4% pracując. Jednocześnie 68,3% internautów chciałoby się w wakacje opalać – tego roku, przynajmniej jak dotąd, szczęścia w tym względzie należy szukać za granicą.

Zdecydowana większość internautów zamierza udać się na wyjazd indywidualny, zorganizowany bez pośrednictwa biur podróży, czy innych organizacji (72,8%). Internauci ci najczęściej pojadą na wakacje własnym samochodem (62,7%), rzadziej pociągiem, czy autokarem (odpowiednio 36,2% i 29,1%).

Za ile?

Pomimo tego, że znaczna część respondentów chce wyjechać, chociażby na krótko, niewielu może sobie pozwolić na nocleg w hotelu, czy podróżowanie samolotem. Jak wynika z badania, ponad połowa planujących wyjazd nie zamierza na wyjazd przeznaczyć więcej niż 1500 zł. Jedynie 11% planuje wydać na tegoroczne wakacje więcej niż 3000 pln. Nie ma też zbyt wyraźnej tendencji do finansowania wyjazdu na kredyt. Zdecydowana większość zapytanych internautów swój wyjazd zamierza sfinansować z własnych środków lub z pieniędzy otrzymanych od rodziny. W konsekwencji najwięcej podróżnych zatrzyma się u krewnych i znajomych, będzie nocować w namiocie lub w wynajętym domku kempingowym.

Na jak długo?

Z ograniczonymi możliwościami finansowymi wiąże się również planowana długość wypoczynku. Łączny czas, jaki osoby korzystające z Internetu zamierzają poświęcić na tegoroczne wyjazdy to najczęściej jeden do dwóch tygodni. Taki czas na wakacyjne wojaże zarezerwowało sobie w tym roku blisko 40% korzystających z Internetu.

Słuszne były obawy części polityków przed zorganizowaniem wyborów parlamentarnych w sierpniu. Jak wynika z badania Gemius, aż 68% korzystających z Internetu zamierza właśnie w tym miesiącu wyjechać na wakacje.

Gemius zakłada, że wnioski z badania mogą być interesujące dla tych, którzy jeszcze chcieliby przedstawić niezdecydowanym internautom ofertę usług wakacyjnych za pomocą sieci.

„Przedstawienie propozycji spędzania wolnego czasu w Internecie to naprawdę dobry pomysł – ocenia Artur Zawadzki, wiceprezes Gemius – Z wyników przeprowadzonego badania wynika bowiem, że internauci informacje o możliwościach wakacyjnego wyjazdu w znacznej mierze czerpali tylko z sieci. Wyszukiwanie, a przede wszystkim porównywanie ofert w Internecie jest szybkie, stosunkowo tanie i wygodne. Można się zatem spodziewać wzrostu popularności wirtualnego planowania wyjazdów. Dla tych, którzy wahają się przed zamieszczeniem oferty on-line, przekonywujący powinien być fakt, że jeszcze w ostatnich dniach czerwca 15,9% respondentów – potencjalnych turystów – nie miało zaplanowanych wakacji.”

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...