| Udostępnij

Społeczeństwo informacyjne w Słupsku

Przedstawiciele Urzędu Miasta Słupska, Cisco Systems i Fundacji Edukacji Ekonomicznej poinformowali o realizacji w Słupsku programu wspierającego budowę szkieletu szybkiej miejskiej sieci komputerowej, która połączy urzędy, szkoły, szpitale i uczelnie. Miasto otrzyma od Cisco Systems wyposażenie techniczne oraz niezbędną wiedzę, a także pomoc we wprowadzeniu usług, które pozwolą obywatelom korzystać w pełni z wdrożonej technologii.

“Nasze miasto ma takie same problemy jak inne miejscowości, którym brakuje pieniędzy na inwestycje w infrastrukturę telekomunikacyjną powiedział Maciej Kobyliński, prezydent Słupska – „Wierzę, że ta sieć pomoże nam wprowadzić nowe usługi dla mieszkańców, pomagające podnieść aktywność społeczną. Mamy nadzieję, że przyczyni się ona także do napływu inwestorów do naszego miasta i szybszego rozwoju gospodarki”.

W ramach programu w Słupsku ma być stworzony szkielet szybkiej sieci miejskiej, łączącej administrację, szkoły, uczelnie, szpitale i posterunki policyjne. Pozwoli to na usprawnienie pracy urzędów poprzez elektroniczny obieg dokumentów, umożliwi korzystanie z technik teleinformatycznych w szkołach (od e-dziennika po możliwość wykorzystania szybkiego dostępu do internetu w prowadzeniu lekcji), a także da mieszkańcom miasta możliwość bezpośredniego dostępu do internetu. Planowane jest także powstanie punktów dostępu bezprzewodowego i kiosków internetowych.

Budowanie społeczeństwa informacyjnego nie ogranicza się jedynie do Słupska. Realizowany w tym mieście projekt jest częścią znacznie szerszej inicjatywy. Przy współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Fundacją Wspomagania Wsi zorganizowano konkurs – wybrana zostanie gmina, w której wdrożona będzie bezprzewodowa infrastruktura szerokopasmowa na podobnych zasadach jak w Słupsku, a także pięć innych, które otrzymają dostosowane do bieżących potrzeb „zestawy startowe”.

Wsparcie inicjatywy e-Społeczeństwa przez Cisco składa się ze sprzętu umożliwiającego dostęp szerokopasmowy (m.in. routery Cisco 831 w wersji K9, urządzenia radiowe Cisco Airnet 1230 i firewalle Cisco PIX 515), dotacji finansowej Cisco Foundation oraz ekspertyz i konsultacji ze strony Internet Business Solutions Group w Cisco.

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...