| Udostępnij

Społeczeństwo informacyjne w Słupsku

Przedstawiciele Urzędu Miasta Słupska, Cisco Systems i Fundacji Edukacji Ekonomicznej poinformowali o realizacji w Słupsku programu wspierającego budowę szkieletu szybkiej miejskiej sieci komputerowej, która połączy urzędy, szkoły, szpitale i uczelnie. Miasto otrzyma od Cisco Systems wyposażenie techniczne oraz niezbędną wiedzę, a także pomoc we wprowadzeniu usług, które pozwolą obywatelom korzystać w pełni z wdrożonej technologii.

“Nasze miasto ma takie same problemy jak inne miejscowości, którym brakuje pieniędzy na inwestycje w infrastrukturę telekomunikacyjną powiedział Maciej Kobyliński, prezydent Słupska – „Wierzę, że ta sieć pomoże nam wprowadzić nowe usługi dla mieszkańców, pomagające podnieść aktywność społeczną. Mamy nadzieję, że przyczyni się ona także do napływu inwestorów do naszego miasta i szybszego rozwoju gospodarki”.

W ramach programu w Słupsku ma być stworzony szkielet szybkiej sieci miejskiej, łączącej administrację, szkoły, uczelnie, szpitale i posterunki policyjne. Pozwoli to na usprawnienie pracy urzędów poprzez elektroniczny obieg dokumentów, umożliwi korzystanie z technik teleinformatycznych w szkołach (od e-dziennika po możliwość wykorzystania szybkiego dostępu do internetu w prowadzeniu lekcji), a także da mieszkańcom miasta możliwość bezpośredniego dostępu do internetu. Planowane jest także powstanie punktów dostępu bezprzewodowego i kiosków internetowych.

Budowanie społeczeństwa informacyjnego nie ogranicza się jedynie do Słupska. Realizowany w tym mieście projekt jest częścią znacznie szerszej inicjatywy. Przy współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Fundacją Wspomagania Wsi zorganizowano konkurs – wybrana zostanie gmina, w której wdrożona będzie bezprzewodowa infrastruktura szerokopasmowa na podobnych zasadach jak w Słupsku, a także pięć innych, które otrzymają dostosowane do bieżących potrzeb „zestawy startowe”.

Wsparcie inicjatywy e-Społeczeństwa przez Cisco składa się ze sprzętu umożliwiającego dostęp szerokopasmowy (m.in. routery Cisco 831 w wersji K9, urządzenia radiowe Cisco Airnet 1230 i firewalle Cisco PIX 515), dotacji finansowej Cisco Foundation oraz ekspertyz i konsultacji ze strony Internet Business Solutions Group w Cisco.

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...