| Udostępnij

E-learning w BiznesPartner.pl

Pod koniec czerwca br. BiznesPartner.pl udostępnił na swoich stronach kurs e-learningowy pt. “I Ty możesz napisać dobry biznesplan“. Szkolenie powstało dzięki wsparciu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach dotacji na inicjatywę wspierającą rozwój przedsiębiorczości. Udział w szkoleniu wzięło już ponad 700 użytkowników. Prezentujemy formułę i szczegółowy profil uczestnika tego kursu.

Charakter szkolenia

“I Ty możesz napisać dobry biznesplan” to szkolenie e-learningowe, dzięki któremu użytkownik dowie się jakie funkcje spełnić ma biznesplan, z jakich części powinien się składać, jak opracować streszczenie menedżerskie, w jaki sposób konstruować analizę finansową, jak prognozować, co to jest ryzyko i jak je minimalizować.

Uważny odbiorca “po przejściu” szkolenia będzie wiedział jak dobrze opracować swój własny biznesplan. Platforma e-learningowa wyposażona jest w funkcje interaktywne, można w niej znaleźć wiele przykładów, wzorców. Z całą pewnością uczestnik przekona się, że tworzenie biznesplanu nie jest rzeczą łatwą, ale możliwą do wykonania.

Szkolenie jest bezpłatne. Po wejściu na strony www.biznespartner.pl i kliknięciu w banner szkolenia należy wypełnić ankietę rejestracyjną. Kurs dzięki swojej formule ma dawać szanse zdobycia praktycznej wiedzy również osobom przedsiębiorczym, które z różnych powodów pozostają domu, ale posiadają dostęp do komputera i Internetu – niepełnosprawnym, kobietom wychowującym dzieci, osobom aktualnie bezrobotnym.

Kurs składa się z trzynastu lekcji oraz egzaminu. Zawiera bazę wiedzy, w której dostępne są przykłady oraz słownik pojęć z zakresu tematyki szkolenia. Każdy użytkownik może zadać pytanie z zakresu tematyki kursu nauczycielowi, który odpowie na nie w ciągu 48 godzin.

Szkolenie jest dostępne na stronach BiznesPartner.pl od 28 czerwca do 31 października 2004 r.

Profil uczestników szkolenia

Od 28 czerwca 2004 r. do 29 sierpnia 2004 r. ze szkolenia “I Ty możesz napisać dobry biznesplan ” skorzystało 713 użytkowników.

Największą część odwiedzających – 40% stanowią osoby w wieku 20 – 26 lat, 31% osoby w wieku 27 – 31 lat, 15% – 36-45 lat, 10% – 46-55 lat, 2% – 56-65 lat. Zaledwie ułamek procenta stanowią użytkownicy, którzy ukończyli 76 rok życia.

Większość osób korzystających ze szkolenia, to mężczyźni – stanowią oni 55% wszystkich użytkowników szkolenia. 45% stanowią kobiety.

Zdecydowana większość użytkowników szkolenia ma wykształcenie wyższe – 59%. 14% osób posiada wykształcenie niepełne wyższe, 13% – pomaturalne, 7% – posiada licencjat, 4% – ukończyło szkołę policealną, 2% – ma wykształcenie podstawowe, a reszta – 1% wykształcenie zawodowe.

Na pytanie, gdzie mieszkasz, najwięcej, bo 27% użytkowników szkolenia odpowiedziało, że mieszka w mieście, które liczy od 100 do 500 tys. mieszkańców. 22% stanowią mieszkańcy miast o wielkości do 50 tys. mieszkańców, po 15% stanowią dwie grupy: użytkowników zamieszkujących miasta od 50 do 100 tys. mieszkańców oraz miasta od 500 tys. do 1 mln mieszkańców.

Najwięcej użytkowników szkolenia e-learning reprezentuje województwo mazowieckie – 20%, po 11% województwo śląskie i województwo dolnośląskie, 10% – województwo małopolskie, 7% – województwo lubelskie. Najmniej – 1% użytkowników szkolenia mieszka w województwie świętokrzyskim.

Najwięcej użytkowników szkolenia e-learning – 49% deklaruje status pracownika w firmie lub urzędzie, 18% stanowią przedsiębiorcy, 17% – studenci, 13% – osoby bezrobotne, 2% stanowią uczniowie, a 1% – emeryci.

Na pytanie, czy chciałbyś założyć własną firmę 79% użytkowników odpowiedziało twierdząco, 15% udzieliło odpowiedzi “nie wiem”, 6% odpowiedziało przecząco.

Na pytanie, czy opracowałeś już kiedyś biznesplan – 30% użytkowników odpowiedziało twierdząco, a 70% przecząco.

Kliknij, aby powiększyć

Dla 46% użytkowników źródłem wiedzy o szkoleniu e-learning był internet, dla 15% – prasa ogólnopolska, dla 13% – e-mail. 9% użytkowników szkolenia stanowią osoby, które dowiedziały się o szkoleniu ze stron internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – http://www.parp.gov.pl. 6% użytkowników szkolenia dowiedziało się o nim od znajomych, 5% – skorzystało z innych informacji. Dla 3% użytkowników szkolenia źródłem wiedzy była organizacja wspierająca przedsiębiorczość, dla 2% – prasa regionalna, a dla 1% – radio i telewizja.

Kliknij, aby powiększyć

Na pytanie, czy korzystałeś(-aś) już wcześniej ze szkoleń e-learning przez internet? zdecydowana większość – 81% użytkowników odpowiedziała negatywnie, pozostali – 19% udzielili pozytywnej odpowiedzi.

Kliknij, aby powiększyć

Na pytanie, jak dowiedziałeś się o szkoleniu e-learning, 57% użytkowników szkolenia odpowiedziała, że źródłem informacji był Internet, 16% użytkowników odpowiedziało, dowiedzieli drogą poczty elektronicznej, 6% – z biura karier. Po 4% użytkowników reprezentujących różne grupy dowiedziało się o szkoleniu z prasy regionalnej, od znajomych, z urzędu pracy oraz ze stron internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Kliknij, aby powiększyć

Na pytanie, kiedy chciałbyś założyć własną firmę 28% użytkowników szkolenia odpowiedziało, że w ciągu najbliższych 5 lat, 27% w ciągu najbliższych 6 miesięcy. 20% użytkowników szkolenia odpowiedziało, że zarejestrowało już własną działalność gospodarczą. 18% osób przystępujących do szkolenia zadeklarowało założenie własnej firmy w ciągu roku.

Na pytanie, czy wiesz jakie czekają cię formalności związane z rejestracją działalności gospodarczej 55% użytkowników szkolenia odpowiedziało twierdząco, a 45% – przecząco.

Kliknij, aby powiększyć

Na pytanie, czy chciałbyś skorzystać z pomocy funduszy unijnych zaledwie 3% odpowiedziało przecząco, pozostałe osoby – 18% odpowiedziało “nie wiem”, a zdecydowana większość – 79% odpowiedziała twierdząco.

Programy e-learningowe BiznesPartner.pl

“Nie pierwszy raz BiznesPartner.pl S.A. wychodzi z inicjatywą bezpłatnej edukacji poprzez Internet” mówi Anna Wiencis, kierownik projektów w BiznesPartner.pl. “Dotychczasowy dorobek w tej dziedzinie to internetowe kursy e-learningowe takie jak: szkolenie na temat zakładania firmy ‘I Ty możesz zostać przedsiębiorcą’ oraz ‘I Ty Przedsiębiorco możesz otrzymać dotację – Phare 2000, Phare 2001, Phare 2001 SSG’ przedstawiające sposób pozyskiwania dotacji z funduszy Phare” opowiada Anna Wiencis.

Pierwsze z wymienionych szkoleń, dzięki któremu użytkownik mógł się dowiedzieć, w jaki sposób można założyć własną działalność gospodarczą, cieszyło się wielką popularnością wśród młodzieży studiującej i kończącej studia. Od października 2002 roku do chwili obecnej ze szkolenia tego skorzystało przeszło 22 000 użytkowników.

“Aktualnie pracujemy również nad e-learningiem dla środowisk szkolnych ‘I Ty możesz pozyskać refinansowanie na szkolne przedsięwzięcia. Samouczek internetowy o europejskich funduszach strukturalnych’. Pod koniec sierpnia pojawi się na naszych stronach internetowych” dodaje.

Szkolenia BiznesPartnera są bezpłatne. Na ich realizację BiznesPartner.pl znajduje finansowanie dzięki wygranym grantom i dotacjom w konkursach organizowanych przez instytucje takie jak: Narodowy Bank Polski, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem BiznesPartner.pl jest wspieranie osób przedsiębiorczych oraz przedsiębiorców poprzez rozpowszechnianie praktycznej wiedzy w zakresie prowadzenia i rozwoju firmy.

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...