| Udostępnij

Testy usługi ‘Push-To-Talk’

Polkomtel udostępnił testowo organizatorom wystawy Sat Krak 2004 usługę ‘Push-To-Talk‘. Usługa umożliwia szybką komunikację w obrębie określonej grupy użytkowników. Organizatorzy imprezy wystawienniczej będą korzystać z usługi na terminalach Nokia 5140. Pod koniec lipca Plus GSM przekazał (niekomercyjnie) do testów usługę ‘Push to Talk’ służbom ratowniczym Mazurskiego oraz Pomorskiego WOPR w celu sprawdzenia jej przydatności w codziennej pracy ratowników.

“Pierwsze, bardzo korzystne opinie na temat funkcjonowania usługi ‘Push-To-Talk’ skłoniły nas do poszukiwania kolejnych grup użytkowników, którzy będą mogli przetestować w praktyce zalety tej usługi. Nie bez powodu zdecydowaliśmy się na wybranie targów Sat Krak 2004. Organizacja targów zawsze wymaga stałej i niezawodnej komunikacji. Ponadto instalatorzy sprzętu satelitarnego zebrani na Sat Krak to kolejna grupa użytkowników, która z pewnością doceni zalety nowej technologii” powiedziała Elżbieta Sadowska, rzecznik prasowy Plus GSM.

‘Push To Talk’ to usługa poszerzająca zakres funkcji telefonu komórkowego. Umożliwia komunikację głosową, ale realizowana jest przez pakietową sieć transmisji danych GPRS/EDGE. Stanowi połączenie telefonu komórkowego z ‘walkie talkie’ o rozszerzonej funkcjonalności, pozwalającej na obsługę połączeń grupowyc, ale uniemożliwiającej prowadzenie nasłuchu przez osoby niepożądane. Głos przesyłany jest jednokierunkowo do osoby lub grupy osób zdefiniowanych w telefonie nadawcy.

Aby wysłać wiadomość głosową należy nacisnąć specjalny przycisk w telefonie i nie zwalniać go do zakończenia wypowiedzi. Użytkownik może definiować grupy, w ramach których wymieniane będą komunikaty głosowe. Może również udostępniać grupy kolejnym abonentom usługi przez wysyłanie zaproszeń.

“Dzięki współpracy z Plus GSM będziemy mieli niebywałą okazję, aby w praktyce przetestować możliwości technologii ‘Push-To-Talk’. Organizacja targów wymaga dziesiątków, a nawet setek krótkich rozmów telefonicznych. Aby sprawnie zorganizować targi, niezbędna jest szybka, sprawna i pewna komunikacja. Teraz, dzięki technologii ‘Push-To-Talk’, będziemy mogli przy pomocy naciśnięcia jednego przycisku komunikować się ze wszystkimi osobami z obsługi technicznej oraz naszej redakcji” tłumaczy Janusz Sulisz, redaktor naczelny dwumiesięcznika SatKurier, organizatora targów SatKrak.

Plus GSM od kilku miesięcy prowadzi testy technologii ‘Push-To-Talk’ (Naciśnij i Mów). Jako pierwsi w Polsce na szeroką skalę z usługi mogą korzystać ratownicy z Mazurskiej Grupy WOPR.

“To nowatorskie rozwiązanie wydaje się wręcz niezastąpione w codziennych działaniach służb ratowniczych. Jeśli w prowadzonych testach zostanie potwierdzona jego przydatność jako narzędzia podnoszącego sprawność przeprowadzanych akcji, usługę tę wdrożymy zarówno dla górskich, jak i wodnych służb ratowniczych, które wspieramy w ich działaniach już od 1999 r.” zapowiada Mirosław Bielicki, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Polkomtel SA.

Zdaniem przedstawicieli operatora usługa PTT może stanowić atrakcyjną propozycję nie tylko dla służb ratowniczych, ale także dla klientów indywidualnych oraz firm wymagających od pracowników przekazywania na bieżąco swoich statusów czy raportów. Funkcję połączeń grupowych można wykorzystać w rozwiązaniach korporacyjnych przez tworzenie grup użytkowników na poziomie firmy, oddziału lub departamentu.

Testy prowadzone na Sat Krak 2004 pokażą czy i jak bardzo nowa usługa jest przydatna przy organizacji imprez masowych. Sat Krak 2004 odbędzie się w dniach 27 – 29 września 2004 roku w Krakowie.

Ciekawe? Masz komentarz? Zabierz głos na Forum!Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...