| Udostępnij

Comtica pozyskała inwestora finansowego

Nova Communications Group zawarła umowę z funduszem inwestycyjnym MCI Management, na mocy której MCI zainwestuje kwotę 2,5 mln zł w należącą do Nova CG spółkę informatyczną Comtica. Pozyskane środki Comtica przeznaczy na dalszy rozwój oferty oraz zintensyfikowanie sprzedaży usług w Polsce i poza granicami kraju.

Comtica jest developerem oraz integratorem rozwiązań, opartych na technologiach mobilnych oraz informatyczno – internetowych. Specjalizuje się w tworzeniu informatycznych rozwiązań wspierających procesy sprzedaży i komunikacji z klientem. Przez 4 ostatnie lata była inkubowana w holdingu Nova Communications Group.

Departament rozwiązań Enterprise Portal & Mobile Solutions Comtica tworzy dedykowane dla poszczególnych branż rozwiązania informatyczno-internetowe oparte na technologii Comtica Enterprise Portal, ale rozszerzone o funkcjonalności mobilne.

Technologia Comtica Enterprise Portal została wyróżniona nagrodą Złoty Bit za najlepszy produkt obiegu informacji w roku 2003. W ofercie firmy znajdują się specjalistyczne rozwiązania dla branż takich jak finanse i bankowość, sektor FMCG, dystrybucja produktów IT, media, czy reklama zewnętrzna.

Dla ostatniej z wymienionych branż Comtica przykładowo oferuje Billboard Management System – mobilny system zarządzania kampaniami reklamy zewnętrznej. System taki został z wdrożony w firmie Ströer.

Portal korporacyjny jest w tym przypadku back-office’owym sercem działań całej firmy, ponieważ pozwala w czasie rzeczywistym śledzić stan (status) wielu równoległych projektów realizowanych na bardzo rozległym geograficznie terenie (cały kraj). Ekipy umieszczające plakaty na billboardach fotografują każdą z rozklejonych reklam przy pomocy aparatu w telefonie komórkowym, a następnie przesyłają zdjęcie do centrali.

Z systemu korzystają zarówno menedżerowie Ströera, jak i klienci którzy samodzielnie monitorują przebieg realizacji zlecanych kampanii reklamowych. Dzięki udanemu wdrożeniu w Polsce zainteresowanie systemem Billboard Management System wyraziły już zagraniczne firmy z branży outdoorowej.

Departament rozwiązań Rozrywki Interaktywnej Comtica stworzył system Multiscreen.tv z którego skorzystać mogą wszystkie podmioty, które chciałyby uruchomić własny, interaktywny kanał telewizyjny bez dużych inwestycji i specjalistycznej wiedzy.

Multiscreen.tv to platforma technologiczna pozwalająca na szybkie i stosunkowo tanie uruchomienie stacji telewizyjnej z którą widzowie mają nieustanny kontakt poprzez wysyłane wiadomości SMS, MMS, aplikacje Java/GPRS, stronę WWW, telefoniczny system IVR, a teraz także przez kamery wideo (webcamy), czy kioski multimedialne. Na bazie Multiscreen.tv został uruchomiony interaktywny muzyczno-rozrywkowy kanał 4fun.tv. Kanał ten odnotowuje ruch na poziomie kilku tysięcy SMS-ów dziennie, a jego widzowie zaczynają też korzystać z MMS-ów do przesyłania swoich zdjęć.

Multiscreen.tv zdobył uznanie ekspertów IT i technologii mobilnych z inkubatora technologicznego ATI (www.ic2-ati.org) przy Uniwersytecie Teksańskim w Austin. Zgodnie z zawartym porozumieniem inkubator ten udzieli Comtice wsparcia w komercjalizacji i sprzedaży technologii Multiscreen.tv na rynkach Ameryki Północnej.

Dzięki integracji telewizji, Internetu oraz telefonu komórkowego widzowie mają wpływ na kształt i treść programów w 4fun.tv. Dzięki Multiscreen.tv jest nie tylko widzem, ale również ich bohaterem. To kolejny etap rozwoju programów typu reality show (tzw. participation TV), których realizacja wcale nie musi być kosztowna i czasochłonna.

Multiscreen.tv zaspokaja potrzeby nadawców w zakresie tworzenia innowacyjnej oferty reklamowej, ale także pozwala im zautomatyzować proces produkcji oraz emisji programów. Są to dwa główne trendy występujące obecnie w branży telewizjyjnej na całym świecie.

Wraz z rozwojem nowych mediów oraz sposobów spędzania wolnego czasu tradycyjne kampanie reklamowe docierają do coraz mniejszej widowni i tracą na skuteczności. Nawyki konsumpcji mediów się zmieniają. Wybór sposobów spędzania czasu jest obecnie dużo większy niż kiedyś. Mamy do wyboru dziesiątki kanałów telewizyjnych, kino na DVD, gry komputerowe, telewizję, WWW, rozrywkę i komunikację przez komórkę oraz przez Internet. Najpopularniejsze programy TV mają dziś oglądalność o wiele niższą, niż najpopularniejsze programy jeszcze 5 lat temu (fragmentacja struktury konsumpcji mediów).

Ponieważ sposobów na dotarcie do dużych widowni wciąż ubywa, a oferta programowa mediów jest coraz bardziej konkurencyjna i dynamiczna wyraźniej widać, że najbardziej atrakcyjne programowo media będą zdobywały uwagę widzów kosztem wszystkich innych według zasady winner-takes-all. Dlatego właśnie technologia, która daje nadawcy lub producentowi przewagę konkurencyjną zaczyna się w biznesie TV coraz bardziej liczyć.

Wprawdzie 30 sekundowy spot reklamowy w telewizji nie umarł jak zapowiadano, ale utracił swoje strategiczne znaczenie w marketing-mix wielu reklamodawców – szczególnie tych którzy adresują swoje produkty do osób dynamicznych, mobilnych, młodych wiekiem i duchem. Innowacyjne rozwiązania z linii produktowej Multiscreen.tv zaspokajają potrzeby zarówno nadawców, reklamodawców jak i widzów.

“Zaangażowanie MCI w Comtica jest wynikiem realizacji strategii Funduszu zakładającej zwiększenie ekspozycji inwestycji w obszarze rozwiązań i usług mobilnych. Wybraliśmy Comticę ze względu na dotychczasowe osiągnięcia i potencjał rozwoju spółki. Kadra zarządzająca spółki posiada właściwy mix kompetencji technologicznych i sprzedażowych oraz udowodniła, że skutecznie potrafi rozwinąć pomysł biznesowy od etapu idei do etapu powtarzalnej sprzedaży” – powiedział Tomasz Czechowicz, Prezes Zarządu MCI Management.

W ramach umowy inwestycyjnej Nova CG kontynuuje rolę inwestora wiodącego, utrzymując pozycję właściciela większościowego spółki Comtica.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...