| Udostępnij

VIA kontra “digital divide”

Na bardzo konkurencyjnym rynku producenci elektroniki i komputerów szukają nowych nisz i nowych metod sprzedaży swoich produktów. Tajwańska firma VIA Technologies promuje koncepcję walki z luką technologiczną (ang. digital divide) i grupę technologii pod marką “Terra PC“.

Firmy takie jak Intel inwestują na całym świecie w projekty, które np. popularyzują Internet, czy stymulują rozwój branży IT. W Polsce jedną z takich inwestycji stała się swojego czasu Wirtualna Polska. Dużym sukcesem marketingowym okazała się technologia sprzedawana pod marką Centrino, która obrazowo promowana pozwoliła umocnić pozycję Intela w zakresie komunikacji bezprzewodowej. Wyrazista marka i stojąca za nią wizja świata (mobilnej pracy, nieskrępowanej komunikacji) sprzedała technologię, która nie jest zrozumiała dla większości ludzi.

Tajwańska firma VIA Technologies postawiła na koncepcję “komunalnej komputeryzacji”. Chodzi o informatyzację obszarów, gdzie współdzielony dostęp do komputera i Internetu jest jedynym sposobem na umożliwienie niezamożnej populacji korzystania z usług WWW, e-mail, czy VoIP.

Inicjatywa VIA pc-1, skoncentrowana w szczególności na rozwiązaniach komunikacyjnych (e-mail, VoIP, itp.) ma na celu umożliwienie milionom ludzi poprawę jakości życia za pośrednictwem technologii, szczególnie na rozwijających się rynkach (np. w Polsce).

Inicjatywa VIA pc-1, obejmująca szereg systemów pod wspólną nazwą „Terra PC”, jest sposobem na dostarczenie technologii komputerowych populacjom pozbawionym dostępu do rozwiązań cyfrowych, w ramach trwałego modelu gospodarczego.

Mimo, że w ostatnich 15 latach ceny sprzętu komputerowego obniżyły się w wartościach bezwzględnych, łączność z Internetem jest nadal poza zasięgiem zdecydowanej większości ludzi. Około 90% światowej populacji nie ma dostępu do informacji, możliwości komunikacyjnych, edukacyjnych i gospodarczych oferowanych przez Internet, pozostając tym samym poza strefą korzyści społecznych i gospodarczych, jakie niesie globalna sieć komputerowa. Zjawisko to znane jest pod hasłem luki/przepaści technologicznej, czy “digital divide”.

Inicjatywa VIA pc-1 ma stworzyć zrównoważone i trwałe rozwiązania służące likwidacji tych podziałów i umożliwić większej liczbie ludzi dostęp do informacji mogących wpłynąć na poprawę jakości życia. VIA zaprojektowała innowacyjne platformy sprzyjające tworzeniu nowych modeli gospodarczych opartych na systemie komunalnego dostępu do komputerów, a także nowe modele aplikacji, takie jak kioskowe terminale komunikacyjne.

Firma współpracuje z rządami i najważniejszymi przedsiębiorstwami w branży, aby umożliwić szerszy dostęp do Internetu, przyczyniając się tym samym do postępu i rozwoju w skali osobistej, krajowej i globalnej.

“Terra PC” to nazwa systemów, które VIA wprowadzi na rynek jeszcze w tym roku dla realizacji celów inicjatywy VIA pc-1. Terra to po łacinie Ziemia – nazwa ta odzwierciedla potrzebę globalnego działania na rzecz rozwoju komputeryzacji.

VIA Technologies, Inc. to dostawca wiodących na rynku chipsetów, procesorów x86 o zmniejszonym poborze mocy, zaawansowanych złączy, multimediów, elementów sieciowych i pamięci, a także całościowych rozwiązań napędzających rynek komputerów i systemów wbudowanych. Siedziba firmy znajduje się w Tajpej (Tajwan), a jej światowa sieć sprzedaży rozciąga się na największe centra technologiczne w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Klientów firmy można znaleźć wśród głównych dostawców sprzętu i płyt głównych oraz integratorów systemów.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...