| Udostępnij

Nowy Pracuj.pl

Polacy coraz częściej szukają pracy przez Internet (85% internautów) – sieć WWW musi więc stale dostosowywać się do rosnących potrzeb użytkowników. Na taką zmianę zdecydował się portal rekrutacyjny Pracuj.pl.

W poszukiwaniu ofert pracy coraz częściej zaglądamy do Internetu. Badania firmy ACNielsen wskazują, że obecnie aż 85% korzystających z Internetu Polaków w wieku 24-39 lat szuka w sieci pracy. Trzech na czterech korzysta z prasy codziennej. Tylko co piąty zwraca się w tej sprawie do urzędu pracy.

Badanie ACNielsen przeprowadzono metodą CATI w lutym 2005 r. na próbie 600 osób w wieku 24-39 lat, korzystających z Internetu co najmniej raz w tygodniu, które szukały informacji na temat możliwości zatrudnienia w ciągu ostatnich 2 lat.

Internet jako główne źródło pozyskiwania wiedzy o ofertach zatrudnienia musi więc stale dostosowywać się do rosnących potrzeb użytkowników. Tak stało się z serwisem Pracuj.pl – 12 września pojawiła się w sieci nowa wersja portalu.

“Z miesiąca na miesiąc przybywało użytkowników naszej strony” mówi Przemysław Gacek, prezes Pracuj.pl. “Aby zapewnić stronie stabilność, zmieniliśmy stosowaną technologię informatyczną. Wiązała się z tym także zmiana szaty graficznej i rozszerzenie zawartości merytorycznej strony.”

Internauci zauważą przede wszystkim zmianę wyglądu i kolorystyki serwisu. Nowa grafika łączy się z przyjazną nawigacją – umożliwia ona użytkownikom intuicyjne poruszanie się po stronie, bez konieczności zaznajomienia się ze strukturą serwisu.

“Najważniejszą jednak zmianą jest zwiększenie funkcjonalności wyszukiwarki ofert pracy” tłumaczy Przemysław Gacek. “Nowa wyszukiwarka jest wygodniejsza i bardziej precyzyjna, dzięki czemu użytkownicy szybciej i łatwiej odnajdą dopasowane do swoich potrzeb oferty zatrudnienia.”

Drugą zmianą jest rozszerzenie zawartości merytorycznej serwisu. Rozbudowano sekcję poświęconą rekrutacji. Teraz użytkownicy mogą przygotować się do wszystkich jej etapów – począwszy od CV i listu motywacyjnego w języku polskim, angielskim lub niemieckim, a skończywszy na negocjacjach wynagrodzenia.

Powstały także zupełnie nowe sekcje, w tym np. dział “Prawo pracy”, zawierający m.in. praktyczne komentarze do najnowszych przepisów prawnych. Internauci mogą także korzystać z obszernej sekcji “Praca w UE”, w której na interaktywnej mapie Europy rozmieszczono szczegółowe informacje o warunkach zatrudnienia i życia we wszystkich krajach Wspólnoty.

To nie koniec zmian – zapowiadają twórcy Pracuj.pl. Nowe narzędzia i funkcjonalności będą uruchamiane stopniowo do połowy października.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...