| Udostępnij

Co w Szczecinie piszczy

Wystartował nowy szczeciński portal wSzczecinie.pl. Mieszkańcy miasta znajdą w nim zapowiedzi najbliższych wydarzeń, relacje z imprez, bazę danych szczecińskich lokali, zbiór tekstów na temat Szczecina przygotowanych przez czytelników, możliwość poznania nowych ludzi oraz zaprezentowania własnej osoby.

Portal powstał z inicjatywy dwóch młodych ludzi, którym brakowało porządnego serwisu lokalnego. “Kiedyś ze znajomymi chcieliśmy wyskoczyć gdzieś na soczek, ale nie wiedzieliśmy gdzie iść. Postanowiliśmy poszukać czegoś w Internecie. W jednym serwisie znaleźliśmy tylko dane teleadresowe, w drugim tylko kilka lokali miało pełen opis. Postanowilismy to zmienić – stworzyliśmy wSzczecinie.pl” mówi Wojciech Wirwicki, współzałożyciel portalu.

“Zamieściliśmy w Internecie stronę informacyjną, podaliśmy wiadomość o nowym projekcie na kilku forach – od razu zgłosiło się do nas sporo chetnych osób do pomocy” dodaje Grzegorz Szukalski.

Strona tworzona jest głównie przez użytkowników – nie ma “sztywnej redakcji” piszącej relacje czy teksty. Każdy może napisać relację z imprezy na której był, napisać co sądzi o życiu w Szczecinie.

Pomysłodawcy wSzczecinie.pl chcieli także ułatwić mieszkańcom miasta znalezienie lokalu najbardziej im odpowiadającego. Stworzyli więc wyszukiwarkę, w której czytelnik może znaleźć np. pub w swojej dzielnicy, ale np. grający jego ulubioną muzykę z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w środę.

Przy opisie każdego lokalu znajdą się informacje takie jak m.in. rodzaj granej muzyki, ilość miejsc siedzących, wysokość opłat za szatnię i toaletę, dostępność kart VIP czy wymagany wiek. Każde miejsce zostało opisane i sfotografowane przez członka ekipy wSzczecinie.pl przy konsultacji z obsługą lokalu.

wSzczecinie.pl ma też dać możliwość zaprezentowania własnej osoby. Został stworzony system profili- każdy może dodać swoje zdjęcie, napisać o sobie, swoich zainteresowaniach. Ma to oprócz możliwości zapoznania się z sylwetką autora przeczytanego przed chwilą tekstu, być pomocne przy zawieraniu nowych znajomości między mieszkańcami stolicy zachodniopomorskiego.

Portal już przed startem wzbudził spore zainteresowanie – wiele osób odwiedziło wersję beta portalu (działającą od 10 sierpnia) i podzieliło się uwagami. wSzczecinie.pl nawiązał też współpracę z klubami (m.in. z Patio, Hormonem, Kontrastami, Rock City, Trezorem) oraz objął patronat nad kilkoma dużymi październikowymi wydarzeniami.

Portal zostanie zaprezentowany 3 października o godz. 20:00 w Rock City Club przy al. Wyzwolenia 73 (oczywiście wSzczecinie). Następnie rozpocznie się zabawa w rytmie lat osiemdziesiątych. Wstęp wolny. Organizatorzy zapowiadają liczne atrakcje.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...