| Udostępnij

Internet dla dzieci

Comarch dostarczy ponad 14 tys. komputerów do 1053 szkolnych pracowni internetowych. Wartość kontraktu to 54,5 mln zł. Inne polskie firmy z branży IT – np. Prokom, czy BPSC – wspierają finansowo tworzenie pracowni komputerowych dla dzieci niepełnosprawnych, czy wychowujących się w trudnych warunkach. Są to inicjatywy prowadzone na mniejszą skalę, ale dla małych internautów chyba cenniejsze.

Comarch podpisał umowę z Ministerstwem Edukacji Narodowej na dostawę, instalację i integrację pracowni internetowych w pięciu województwach: lubuskim, pomorskim zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Umowa, która ma być zrealizowana do 1 grudnia 2005r., opiewa na kwotę 54,5 mln zł.

Realizując podpisaną umowę Comarch dostarczy sprzęt do 648 szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 405 szkół ponadgimnazjalnych. Będą to 1053 serwery, 1053 komputery przenośne, 14175 komputerów PC, 1458 skanerów, 1458 drukarek sieciowych oraz 1053 wideoprojektory.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Comarch wygrał inny przetarg wart 1,13 mln zł finansowany ze środków unijnych na stworzenie “elektronicznego urzędu” w powiecie człuchowskim i promocję Internetu w regionie. Wśród zrealizowanych dotychczas projektów dla sektora publicznego znajdują się m.in. Wrota Małopolski, za które Urząd Marszałkowski w Krakowie został uhonorowany tytułem Lidera Informatyki 2005, system obsługi informatycznej budżetu państwa oraz inne liczne kontrakty w ramach funduszy PHARE przystosowujące polską administrację publiczną do funkcjonowania w Unii Europejskiej.

e – Kids Network

Z kolei dzięki finansowemu wsparciu firmy Prokom Software realizowany jest projekt “e – Kids Network”, który zakłada utworzenie 7 pracowni komputerowych dla dzieci niepełnosprawnych w zespołach szkół i szkołach podstawowych specjalnych i integracyjnych w dużych miastach. Placówki “e – Kids Network” funkcjonują już w Gdyni, Warszawie, Białymstoku i Krakowie. Łączny koszt wyposażenia pracowni, wraz z ostatnio uruchomioną placówką koszalińską, wyniósł już ponad 250 000 zł.

Pracownia koszalińska wyposażona jest w zestawy komputerowe z pełnym oprogramowaniem, przystosowane do pracy dla dzieci z niedowładem kończyn górnych, zaburzeniami ruchowymi i percepcyjnymi oraz niewidomych i niedowidzących.

Dla dzieci niewidomych i niedowidzących przewidziany jest program czytający i powiększający ekran. Program zawiera syntezator mowy oraz obsługuje tabele i internet. Dzieci niedowidzące korzystają również z klawiatur z kolorowymi, powiększonymi klawiszami. Wszystkie zestawy komputerowe wyposażone są dodatkowo w oprogramowania edukacyjne. W pracowni zainstalowane jest również urządzenie wielofunkcyjne, składające się z kolorowej drukarki, kserokopiarki, faksu i skanera. Komputery podłączone są stałym łączem do internetu.

Pracownia koszalińska będzie funkcjonować sześć dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godzinach lekcyjnych z zajęć będą korzystać uczniowie szkoły, a od godziny 15:00 do godziny 18:00 pozostałe dzieci niepełnosprawne z Koszalina. W soboty pracownia będzie dostępna w godzinach od 10:00 do 14:00. Zajęcia będą prowadzone w grupach przez informatyka, posiadającego kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej – koordynatora zatrudnionego w ramach programu “e – Kids Network”. Transport dzieciom niepełnosprawnym z domu na zajęcia w pracowni “e – Kids Network” i w stronę powrotną zapewnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszalinie.

Skrawek Nieba od BPSC

Firma BPSC, producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie klasy ERP, wspiera katowicką placówkę ds. Humanitarno-Opiekuńczych “Skrawek Nieba” Jacka Pikuły. Udziela ona pomocy dzieciom wychowującym się w niekorzystnych warunkach. W sumie przez “Skrawek Nieba” Jacka Pikuły przewinęło się ponad 1000 dzieci z najbiedniejszych katowickich rodzin.

BPSC wyposażyła pracownię komputerową ośrodka w 13 komputerów podłączonych do internetu, biurka, kolorowe krzesła, lampki, rolety, drukarkę laserową i skaner. Pracownia będzie służyć dzieciom z rodzin ubogich ze szczególnym uwzględnieniem dzieci dotkniętych przemocą.

“Z pracowni korzystać będzie w grupach ponad setka dzieci, które oprócz gier i zabaw będą miały możliwość rozwijania swoich zainteresowań, nawiązywania przyjaźni, poszukiwania materiałów do odrabiania lekcji. Ich marzeniem jest wydawanie dziecięcej gazety” mówi Jacek Pikuła prowadzący Dom Skrawek Nieba.

“Już pierwsza wizyta w domu “Skrawek Nieba” dała nam pewność, że przekazane pieniądze zostaną właściwie wykorzystane. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co do tej pory udało się zrobić w placówce. Pan Jacek miał już gotowy pomysł jak pracownia powinna wyglądać i trudno było mieć do tego pomysłu jakiekolwiek zastrzeżenia ” miało być kolorowo i radośnie, każde dziecko miało mieć własne, wyposażone stanowisko” powiedział Ignacy Miedziński, prezes BPSC.

Oprócz dostarczenia komputerów i przekazania środków finansowych firma BPSC zapewniła także kompleksową opiekę informatyczną nad pracownią. Pracownicy spółki wiele razy odwiedzili placówkę tworząc sieć komputerową, pomagając przy podłączeniu i skonfigurowaniu komputerów. Taką opiekę BPSC zapewni pracowni również w czasie jej funkcjonowania.

“Zależy nam na tym żeby pracownia służyła dzieciom jak najlepiej i jak najdłużej. Teraz uzgadniamy z kierownictwem placówki zakres szkoleń komputerowych, jakie przeprowadzą pracownicy naszej firmy. Zapewnimy opiekę techniczną, będziemy także opłacać abonament internetowy w kolejnych latach” ” deklaruje Prezes Miedziński.

Do tej pory BPSC przekazało domowi Jacka Pikuły sprzęt i środki finansowe na sumę 15 tys. zł. Firma deklaruje, że w kolejnych latach pokryje koszty związane z funkcjonowaniem pracowni, które szacuje się na ok. 3000 zł (abonament internetowy, drukarka). Pracownia została ufundowana w ramach akcji BCC “Podziel się sukcesem”.

Zdjęcia udostępnione przez BPSC SAPodziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...