| Udostępnij

Kiosk z prasą cyfrową

Wystartował kiosk z prasą cyfrową NetPress.pl uruchomiony przy współpracy z amerykańską firmą Zinio Systems, światowym liderem w branży prasy elektronicznej. Oferta NetPress.pl obejmuje obecnie 9 tytułów.

Zinio Systems posiada 62% rynku czasopism cyfrowych w USA i oferuje ponad 270 magazynów. Firma dostarczyła już ponad 40 milionów egzemplarzy prasy cyfrowej ponad 2 milionom klientów na całym świecie.

System Zinio, zachowując podstawowe cechy wersji drukowanej, takie jak układ strony, treść i reklamy, pozwala również na przeszukiwanie tekstów, archiwizację artykułów oraz korzystania z odsyłaczy, co czyni przygodę z cyfrową prasą w pełni interaktywną. Firma Zinio Systems działa od marca 2000 r. Ma biura w San Francisco, Nowym Jorku oraz w Londynie. Do jej udziałowców należy między innymi Intel Capital, fundusz inwestycyjny należący do znanego producenta mikroprocesorów.

Wysyłka pierwszego zamówionego w NetPress.pl numeru realizowana jest natychmiast po złożeniu zamówienia, czytelnik może korzystać z wyszukiwarki słów kluczowych, istnieje też możliwość sporządzania notatek i zaznaczania tekstu.

Pliki zabezpieczone są przed nieuprawnionym kopiowaniem, choć część wydawców zezwala czytelnikom na przesyłanie innym internautom darmowych kopii. Cyfrowe magazyny można dodatkowo drukować.

Oferta NetPress.pl obejmuje obecnie 9 tytułów. Magazyny biznesowe reprezentowane są przez manager magazin i kilka czasopism Migut Media. Dostępne są też tytuły hobbystyczne, m.in. foto. W kiosku można zamówić magazyn studencki dlaczego.

“Już wkrótce chcemy zaoferować naszym czytelnikom co najmniej jeden magazyn z każdego segmentu rynku” mówi dyrektor NetPress Bartłomiej Roszkowski.

NetPress nie tylko sprzedaje magazyny, ale zajmuje się również ich produkcją i realizuje wysyłkę. Firma proponuje wydawcom różne modele biznesowe, w tym sprzedaż cyfrowych tytułów na stronach internetowych wydawców. “Taki model wybrał między innymi Point Group, wydawca magazynu dlaczego. Samodzielnie sprzedawać będzie pojedyncze egzemplarze magazynu, natomiast za naszym pośrednictwem dodatkowo prenumeraty” wyjaśnia Roszkowski.

Dyrektor NetPress w swoim komunikacie prasowym odniósł się również do wprowadzenia przez wydawnictwo Axel Springer Polska e-wydań. “Nie ukrywam, że cieszy mnie ten krok. Pokazuje on kierunek rozwoju branży wydawniczej. Pytanie czy wprowadzać do sprzedaży cyfrowe wydania zastąpione zostaje pytaniem o format, w którym mają się one ukazywać.” – podsumowuje Roszkowski.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...

Rejestracja domen » Profesjonalny hosting teraz 90% taniej!

» Aktywując wybrany pakiet hostingowy w 2BE.pl na cały rok zapłacisz aż 90% mniej! To nie wszystko! Do każdego pakietu dodajemy zestaw bonusów, ułatwiających start strony w sieci. Zobacz listę. Pakiet Żółty = 25 zł netto Pakiet Czerwony = 55 zł netto I oczywiście 14-dniowy okres testowy całkowicie za darmo! Szczegóły oferty na naszej stronie internetowej. http://2be.pl/promocje/aktualne-promocje/hosting-90-taniej/...

Opinie, komentarze i dyskusja pączkująca » Zarabiajmy.pl--korzystał ktoś?

» Swoją drogą, sprostowanie było, a opinii nie. Tak więc - bardzo profesjonalny facet, dobrze doradza moim zdaniem, zadowolenie 100%....