| Udostępnij

Plany Interia.pl

Wyniki finansowe Interii.pl za trzeci kwartał są znacznie lepsze od oczekiwanych. Jeszcze w tym miesiącu firma uruchomi duży projekt z sektora komunikacji internetowej, w tym VoIP – poinformował prezes zarządu spółki Jacek Pasławski.

“Wyniki finansowe w trzecim kwartale były lepsze w stosunku do poprzedniego roku. Szczególnie korzystny dla spółki był wrzesień, bo wakacje są tradycyjnie miesiącami słabszymi” – powiedział Pasławski.

Prezes nie podał szczegółowych danych, ale według niego sprawdzą się prognozy wyników na rok 2005. Wcześniej prezes zapowiadał, że spółka zakończy rok co najmniej milionowym zykiem netto.

Już w pierwszej połowie 2005 roku spółka odnotowała 1,2 mln zł zysku netto wobec 3,3 mln zł straty w całym roku 2004 i 6,1 mln zł straty w 2003 roku.

Przychód za trzeci kwartał 2004 roku wyniósł 5,5 mln zł, strata netto 1 mln zł, strata z działalności operacyjnej również 1 mln zł.

Najpóźniej za trzy tygodnie Interia.pl ruszy z usługą szeroko rozbudowanej platformy komunikacyjnej. Jednym z jej elementów składowych będzie między innymi telefonia VoIP. Serwis nazywa się “Znajomi” i będzie zintegrowany z serwisem czatowym “Czateria”.

“Szacujemy, że uruchomienie platformy komunikacyjnej może znacznie przyczynić się do zwiększenia zysków spółki” – powiedział Pasławski.

Ponadto prezes poinformował, że Interia planuje rozbudowę serwisu multimedialnego.

“Rozmawiamy z przedstawicielami firm płytowych w Polsce. Jednak ceny, które proponują, znacznie przekraczają nasze możliwości, tym bardziej, że rynek sprzedaży muzyki przez internet w Polsce jest nadal marginalny” – poinformował Pasławski.

Prezes poinformował, że chociaż Interia.pl nastawia się na rozwój organiczny, to nie wyklucza współpracy z innymi spółkami przy tworzeniu nowych rozwiązań.

Wcześniej strategia Interii zakładała możliwość przejęć małych spółek z branży IT, ale wycofała się z tego pomysłu.

“Interia.pl nastawia się na rozwój organiczny poprzez tworzenie własnych rozwiązań” – powiedział Pasławski.

“Obecnie Interia, we współpracy z jedną z zagranicznych spółek, tworzy nowe formy reklamowe działające w oparciu o wyniki wyszukiwania stron internetowych” – dodał.

Około 60 proc. przychodów Interii pochodzi z reklamy internetowej, a 40 proc. z innych źródeł, takich jak pośrednictwo w sprzedaży przez internet usług i produktów oraz sprzedaż technologii web design.

(PAP)Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...