| Udostępnij

Bezpieczeństwo wg. Microsoft

Microsoft udostępni program antywirusowy i konsolę zarządzania bezpieczeństwem Windows. Według koncernu z Redmond bezpieczeństwo IT ma trzy aspekty: profilaktyka, stosowanie nowoczesnych technologii oraz współdziałanie wymiaru sprawiedliwości, służb ścigania i firm zajmujących się bezpieczeństwem.

Dyrektor generalny Microsoft Corporation, Steve Ballmer oraz wiceprezes ds. technologii bezpieczeństwa, Mike Nash, zaprezentowali w Monachium strategię firmy w zakresie bezpieczeństwa i dostarczania skutecznych rozwiązań ochronnych dla Klientów indywidualnych i biznesowych.

Microsoft wprowadza w życie wielopłaszczyznową strategię w zakresie bezpieczeństwa, opartą na trzech kluczowych obszarach: inwestycjach w nowe technologie, dostarczaniu klientom wytycznych w zakresie profilaktyki bezpieczeństwa oraz ścisłej współpracy z władzami, organami wymiaru sprawiedliwości i firmami zajmującymi się bezpieczeństwem komputerowym.

“Informacje od klientów potwierdzają wyniki badań: istota i stopień złożoności ataków sieciowych podlegają ciągłym zmianom, a hakerzy stosują coraz wymyślniejsze metody. Microsoft jest zdania, że klienci mają prawo wiedzieć, jakie programy są uruchamiane na ich komputerach, w jaki sposób do nich trafiły, do czego służą i jak je w razie potrzeby usunąć. Chcąc ułatwić naszym klientom walkę z ewoluującymi zagrożeniami i zagwarantować im dostęp do tych informacji, stosujemy kompleksowe podejście do bezpieczeństwa. Obejmuje ono tworzenie nowych technologii, współpracę z firmami z branży i jak najskuteczniejsze informowanie klientów o sposobach zabezpieczenia się przed zagrożeniami, na jakie mogą się natknąć” – powiedział Mike Nash.

Microsoft poinformował o planach wprowadzenia na rynek Microsoft Client Protection, wielofunkcyjnego rozwiązania, zapewniającego ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami, takimi jak oprogramowanie typu spyware czy rootkit, a także przed wirusami i innymi typowymi atakami internetowymi.

Zintegrowana konsola do zarządzania bezpieczeństwem, jaką stanowi Microsoft Client Protection, umożliwi informatykom pełną kontrolę nad środowiskiem, a sortowane według priorytetu raporty i ostrzeżenia ułatwią skoncentrowanie się na rozwiązaniu najważniejszych problemów. Microsoft Client Protection będzie integrować się z istniejącą infrastrukturą informatyczną, np. usługą Active Directory czy zainstalowanymi systemami dystrybucji oprogramowania, co skróci czas potrzebny na wdrożenie i zwiększy opłacalność inwestycji. Pierwsza wersja beta rozwiązania zostanie udostępniona wybranym klientom jeszcze w tym roku.

Microsoft poinformował również o planach udostępnienia programu antywirusowego i antyspamowego Microsoft Antigen, przeznaczonego do serwerów wiadomości i obsługi pracy grupowej. Został on oparty na technologii pochodzącej od niedawno przejętej firmy Sybari Software Inc. Niedawno zakończono testy programu Microsoft Antigen for Exchange w procesie Security Development Lifecycle. Ich wyniki wskazują, że osiągnięto wymierny wzrost poziomu bezpieczeństwa licznych programów firmy Microsoft. Program Microsoft Antigen for Exchange w wersji beta zostanie udostępniony klientom w pierwszej połowie 2006 r.

Rozwój technologii to jednak tylko jeden ze sposobów walki ze szkodliwymi programami. Dlatego też firma Microsoft nawiązała stałą współpracę z organami wymiaru sprawiedliwości, ustawodawcami oraz firmami oferującymi rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i poinformowała o powstaniu SecureIT Alliance. Przedsiębiorstwa zrzeszone w SecureIT Alliance będą mogły skutecznie integrować swoje rozwiązania z platformą firmy Microsoft, tworząc nowe funkcje i produkty zabezpieczające dla wspólnych klientów.

“Microsoft intensywnie inwestuje w bezpieczeństwo, aby umożliwić klientom korzystanie bez obaw ze wszelkich udogodnień i potencjału oferowanego przez globalną sieć. Stworzenie bezpiecznego środowiska komputerowego, odpornego na ataki szkodliwego oprogramowania, wirusów, czy próby wyłudzania danych osobowych, wymaga wspólnego, długoterminowego działania ze strony wszystkich firm informatycznych, a także klientów i władz” – powiedział w Monachium Steve Ballmer.

W ramach stałej współpracy z władzami państw z całego świata Microsoft udzielił amerykańskiej Federalnej Agencji Handlu (FTC) pomocy w uruchomieniu nowej witryny OnGuardOnline.gov. Celem powstania witryny jest ochrona konsumentów przed oszustwami internetowymi oraz umożliwienie im skuteczniejszego zabezpieczania komputerów i lepszej ochrony informacji osobistych. Internauci znajdą tam porady, artykuły, prezentacje wideo, a także quizy dotyczące bezpieczeństwa komputerowego.

Witryna OnGuardOnline.gov zaleca korzystanie ze wskazówek opracowanych przez Microsoft, z myślą o edukacji i rozwoju świadomości konsumenckiej, rozpowszechnianych w kampanii Chroń swój komputer (Protect Your PC) i na stronie z instrukcjami dotyczącymi sposobów zabezpieczania systemów przez użytkowników indywidualnych.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...