| Udostępnij

10 lat Betacom

Betacom S.A. obchodzi 10-lecie działalności. W tym czasie został 6. co do wielkości integratorem w Polsce, zadebiutował na GPW, a z każdym rokiem przychody spółki wzrastały średnio o 50%.

Betacom specjalizuje się w produkcji oprogramowania, projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań informatycznych oraz integracji systemów komputerowych.

W 2001 Betacom rozszerzył działalność o obszar e-learningu, podpisując umowę z firmą SABA i stając się jej jedynym w Polsce (a także w Czechach i na Węgrzech) Strategic Solution Partner.

Przełomowy w działalności firmy okazał się rok 2004, kiedy rozpoczęto notowania spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Upublicznienie firmy przyczyniło się do udoskonalenia ładu organizacyjnego oraz wzrostu wartości firmy i zwiększenia jej prestiżu.

Zaledwie rok od debiutu giełdowego, Betacom awansował w rankingu TOP 200 Computerworld w kategorii integratorów na prestiżowe 6 miejsce.

Firma przywiązuje dużą wagę do standardów odpowiedzialnego biznesu. Rok 2005 to rok ważnych nagród. Betacom został uhonorowany Wielką Złotą Paletą – nagrodą firmy Tech Data Polska, wyróżnieniem dla najlepszych Partnerów Handlowych i Dostawców. Firma otrzymała też tytuł Business Partner Select Certyfikat od Hewlett-Packard. W kwietniu natomiast Betacom został uznany jednym z czterech najlepszych Partnerów IBM w regionie CEMA. Nagrodę otrzymał za zrozumienie potrzeb klientów i rynku oraz dynamiczny rozwój sprzedaży rozwiązań wykorzystujących technologię IBM. Firma posiada także certyfikat Cisco Silver Partner oraz Microsoft Gold Partner.

W ciągu 10 lat działalności Betacom zdobył zaufanie największych przedstawicieli sektora finansowego, telekomunikacyjnego, przemysłowego i publicznego – jego klientami byli miedzy innymi: Allianz Polska S.A., Telekomunikacja Polska S.A., Polska Telefonia Cyfrowa Era GSM, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów czy Komenda Główna Policji.

Rozwój firmy przełożył się na dobre wyniki finansowe. Ostatni okres rozrachunkowy, czyli rok obrotowy zakończony 31 marca był najlepszy w historii spółki. Przychody ze sprzedaży wyniosły 88,9 mln zł, co stanowi wzrost o w stosunku do roku poprzedniego o 49%, a zysk netto wyniósł 2,9 zł – wzrost w stosunku do roku poprzedniego aż o 87%.

Na najbliższe lata Betacom SA stawia sobie za cel utrzymanie pozycji lidera w segmencie e-learningu, umocnienie pozycji rynkowej wśród integratorów oraz wejście do „pierwszej siódemki” w zakresie sprzedaży rozwiązań liderów rynkowych, z którymi współpracuje: HP-Compaq, IBM i Cisco.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...