| Udostępnij

Skype w Novell GroupWise

Użytkownicy systemu pracy grupowej Novell GroupWise w wersji od 5.5 (z najnowszą wersją 7. włącznie) uzyskali możliwość korzystania z programu Skype. Program SkypeWise (obecnie na etapie wersji beta) instaluje się w postaci wtyczki (plug-in) i jest dobrze zintegrowany z funkcjami GroupWise.

Dzięki wbudowaniu Skype w GroupWise użytkownik może m.in. natychmiast zatelefonować do osoby, od której otrzymał email, błyskawicznie zidentyfikować osoby aktualnie dostępne on-line, a także włączyć się do chronionego przez GroupWise chatu lub zorganizować telekonferencję.

Pomysłodawcą i autorem Skype2GroupWise jest firma Toffa, partner technologiczny Novella specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania dla środowiska GroupWise, zwłaszcza dla celów zapewnienia synchronizacji z urządzeniami mobilnymi. Ze strony tej firmy można pobrać do testów wersję beta Skype2GroupWise.

Osoby, które już pobrały Skype2GroupWise Beta, wystawiły programowi notę 5 gwiazdek (najwyższa możliwa).

Skype to program komunikacji głosowej realizowanej przez Internet z wykorzystaniem zaawansowanej technologii sieciowej peer-to-peer. Jego głównymi zaletami są łatwa instalacja, prosty i intuicyjny interfejs, bardzo dobra jakość dźwięku oraz wysoki poziom poufności rozmów (głos jest przesyłany w zaszyfrowanych pakietach).

Novell GroupWise 7 jest systemem pracy grupowej ułatwiającym firmom utrzymanie uwierzytelnionej komunikacji zarówno w ramach sieci lokalnej jak i z podmiotami znajdującymi się poza zaporą sieciową.

Użytkownicy mogą korzystać z GroupWise w dowolnych systemach i na szerokiej gamie urządzeń, począwszy od komputerów PC z systemami Windows (zapewniona obsługa m.in. MS Outlook), Linux, Macintosh, poprzez urządzenia klasy PDA wyposażone w przeglądarkę internetową, a skończywszy na telefonach komórkowych i urządzeniach BlackBerry.

Oprogramowanie GroupWise 7, zapewniające zintegrowaną obsługę poczty elektronicznej, wiadomości błyskawicznych, planowania, zarządzania zadaniami, informacjami kontaktowymi i dokumentami, obecnie wyposażone zostało w jeszcze bardziej rozbudowane zabezpieczenia, gwarantując użytkownikom poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Jako alternatywa dla Microsoft Exchange, GroupWise 7 zapewnia o 69% mniej przestojów, ma 72 razy mniej luk w zabezpieczeniach (wg CERT.org), wytrzymuje 200 razy większe obciążenie (co obniża koszty zakupu sprzętu i zarządzania nim) oraz oferuje bardziej elastyczny i tańszy model licencjonowania.

W przeliczeniu na użytkownika koszt zakupu GroupWise 7 jest ok. trzykrotnie niższy niż w przypadku MS Exchange.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...