| Udostępnij

Wyniki “Fast 50 in Central Europe 2005″

Firmy audytorskie potrzebują klientów, a młode, prężne firmy technologiczne łakną uwiarygadniających je wyróżnień. Potrzeby obu stron spotykają się w trakcie ceremonii rozdawania rozmaitych nagród. Firma audytorska Deloitte nagrodziła zwycięzców rankingu “The Technology Fast 50 in Central Europe – 2005″, klasyfikującego najszybciej rozwijające się firmy technologicznie w Europie Środkowej.

W kategorii firm założonych co najmniej przed pięcioma laty zwyciężył polski operator Pro-Futuro, a w kategorii młodszych firm najwyższe spośród polskich firm – drugie miejsce – zajął eCard.

W pierwszej z kategorii na 16 z 40 najszybciej rozwijających się firm pochodzi z Polski. W drugiej kategorii – Rasing Stars – wśród 10 liderów są 4 polskie firmy.

kliknij, aby powiększyć wyniki rankingu

Ranking Deloitte ma charakter globalny: zwycięzcy edycji środkowoeuropejskiej są automatycznie nominowani do ogólnoeuropejskiego rankingu Technology Fast 500. Pełne wyniki rankingu Deloitte zostaną opublikowane w grudniu br.

W Europie Środkowej Technology Fast 50 przeprowadzany jest, m.in.: w Czechach, na Łotwie, w Polsce, na Słowacji i Węgrzech. Z tych pięciu krajów pochodzą zwycieskie firmy.

Kategoria Rasing Stars (Wschodzące Gwiazdy) uwzględnia firmy młode, działające na rynku nie dłużej niż pięć i nie mniej niż trzy lata, z rocznymi przychodami na poziomie co najmniej 30 000 euro.

Firma eCard zajęła 2. miejsce w tej właśnie kategorii. ” Z roku na rok rynek e-commerce wzrasta bardzo dynamicznie. Potwierdzają to także wyniki rankingu Technology Fast 50. Wzrost Spółki eCard w latach 2003-2004 wyniósł 551%. Jesteśmy bardzo dumni z osiągniętego wyniku i wierzymy, że dzięki wprowadzaniu na rynek nowatorskich usług w sektorze zdalnych płatności Spółka będzie rozwijać się coraz bardziej dynamicznie.”- powiedział Konrad Korobowicz, prezes eCard S.A.

Travelplanet.pl zajęło w tym roku 4. pozycję wśród wschodzących gwiazd. Travelplanet.pl jest jedyną firmą notowaną na GPW, która znalazła się wśród 10 najlepszych firm kategorii Rising Stars.

Jest to już drugie wyróżnienie najbardziej prestiżowych firm doradczych i audytorskich w ostatnim czasie dla Travelplanet.pl. W ubiegłym tygodniu Tomasz Moroz (wiceprezes) został wybrany przez firmę Ernst & Yung do grupy 10 najlepszych przedsiębiorców w Polsce. “Nagrody firm audytorskich są dla nas bardzo ważne ze względu na prestiż i wysoki poziom profesjonalizmu ocen tych firm” podsumował Jakub Mazur.

Portal o2.pl zajął w tej samej kategorii 7. miejsce. “Branża, w której działamy rozwija się niezwykle dynamicznie. Potwierdza to ranking Technology Fast 50. Jest nam bardzo miło, że potencjał o2.pl został dostrzeżony i znaleźliśmy się wśród dziesięciu najlepiej rokujących firm naszej branży w Europie Środkowej” – mówi Krzysztof Sierota, Członek Zarządu o2.pl. W 2001 r. dochód o2.pl wyniósł 115 000 euro, by 2004 r. osiągnąć pułap 1 000 000 euro.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...