| Udostępnij

energe21 dla berlińskiego muzeum

60-ta rocznica zakończenia II Wojny Światowej zbiegła się w czasie z obchodami Berlińskiego Tematu Roku 2005 – “Między wojną a pokojem” (“Zwischen Krieg und Frieden”). Agencja interaktywna energe21 miała również możliwość uczestniczenia w tym niemieckim projekcie.

W projekt zaangażowało się ponad 300 muzeów oraz instytucji kulturalnych i naukowych. Odbywające się w ramach przedsięwzięcia “Między wojną a pokojem” wystawy, pokazy filmowe, koncerty i dyskusje wskazują na stan zawieszenia narodu niemieckiego po 1945 roku, konflikty spowodowane przez II Wojnę Światową oraz ich skutki aż po dzień dzisiejszy. Straszne zwycięstwa i gwałtowny upadek; Koniec i nowy początek; Wyzwolenie i okupacja; Zimna wojna i pokojowa rewolucja – to tematy przewodnie berlińskich spotkań.

“Między wojną a pokojem” przyczynia się zdaniem Gerharda Schrödera, byłego Kanclerza Niemiec, do odpowiedzialnego traktowania najmłodszej historii Niemiec i “daje dzisiejszym młodym ludziom impulsy, aby wyciągać wnioski z przeszłości z pożytkiem dla przyszłości”.

Polska agencja interaktywna energe21 miała również możliwość uczestniczenia w tym niemieckim projekcie. “Nawiązaliśmy współpracę z Museumspädagogischer Dienst Berlin (MD Berlin) i na jego zlecenie wykonaliśmy serwis internetowy dla wystawy Bernarda Heisiga” – opowiada Piotr Ambroziak, dyrektor kreatywny energe21.

Bernard Heisig to urodzony w 1925 roku malarz ekspresjonista, który w swoich pracach wyraża szaleństwo wojny i jej tragicznych skutków dla tych, którzy ją przeżyli. Wystawa “Die Wut der Bilder” to jeden z eventów w ramach projektu “Między wojną a pokojem”.

“Jest to niezwykle ważne wydarzenie kulturalne, ponieważ to właśnie sztuka pozwala najlepiej przekazać koszmar wojny i jej tragizm, a także źródła politycznych konfliktów i prywatnych dramatów ludzkich” – stwierdza Ambroziak.

Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt współpracy pomiędzy polską agencją energe21 a niemiecką MD Berlin – okazuje się, że Internet nie ma granic i funkcjonuje ponad wszelkimi podziałami, zwłaszcza tymi historycznymi.

Internetowy projekt na potrzeby wystawy Bernarda Heisiga “Die Wut de Bilder” (www.bernhard-heisig.de) posiada niemiecką oraz angielską wersję językową i tylko w takich językach przebiegała komunikacja pomiędzy energe21, a MD Berlin w czasie jego realizacji.

“To dosyć ciekawe wyzwanie, zwłaszcza jeśli niemiecki nie jest moim ulubionym językiem” przyznaje się Project Manager serwisu WWW, Katarzyna Kosińska. “Ale rozpoczynająca się właśnie współpraca z niemiecką organizacją kulturalną MD Berlin jest powodem, dla którego będę kontynuowała naukę tego języka” dodaje z uśmiechem.

Uroczyste otwarcie wystawy wraz z wystąpieniem Bernarda Heisiga miało miejsce w piątek, 21 października. Do końca marca przyszłego roku ponad 60 prac niemieckiego twórcy będą mogli oglądać Berlińczycy, później wystawa przeniesie się do Wrocławia, miasta, w którym urodził się Bernard Heisig.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...