| Udostępnij

Gwiazdy w Media Center

Microsoft zorganizował uroczystą premierę Windows XP Media Center Edition. Pokaz transmitowany w Internecie prowadzili m.in. Kayah, Hubert Urbański, Olaf Lubaszenko, Ryszard Horowitz. Zdaniem niektórych analityków rozrywkowa wersja systemu to sposób na popularyzację Windows Media Playera, którego dystrybucję próbowała ograniczyć Komisja Europejska w marcu 2004 r.

Windows XP Media Center Edition to właściwie odmiana Windows XP Professional Edition, ale pozbawiona pewnych funkcji sieciowych specyficznych dla zastosowań biznesowych, za to wzbogacona o możliwości multimedialne.

W marcu 2004 r. Komisja Europejska starając się niedopuścić do zmonopolizowania rynku odtwarzania multimediów przez Microsoft – tak jak to się stało z systemami operacyjnymi dla desktopów i przeglądarkami internetowymi – nałożyła na na koncern karę finansową w wysokości prawie 500 mln Euro i zabroniła dystrybucji Windows Media Player (WMP) wraz z systemem Windows.

Zdaniem analityków, np. Paula Jacksona z Forrester Research, Microsoft poradzi sobie z decyzją Komisji oferując wersję Windows z WMP oraz bez niego w tej samej cenie, a także oferując właśnie Media Center Edition działające na specjalnym sprzęcie skonfigurowanym w celach rozrywkowych.

Media Center Edition działa wyłącznie na komputerach specjalnie dla tego systemu przeznaczonych (tuner TV itp.), więc koncern zdecydował się nie sprzedawać systemu na płytach CD, a jedynie dostarczać go wybranym producentom i dystrybutorom komputerów. Jednocześnie Microsoft rozpoczął szeroko zakrojoną akcję marketingową promującą Media Center jako nową erę konwergentnych urządzeń multimedialnej rozrywki.

Na polskiej premierze – zorganizowanej z rozmachem w amerykańskim, nieco kiczowatym stylu – rodzime gwiazdy zaprezentowały zebranym gościom funkcjonalność nowego systemu.

Media Center – w zamyśle firmy Microsoft – ma zastępować wiele domowych sprzętów RTV, skupiając wszystko w jednym urządzeniu. Umożliwia oglądanie i nagrywanie programów telewizyjnych, słuchanie radia i płyt CD, a także tworzenie ruchomych pokazów slajdów. Media Center obsługiwany jest za pomocą pilota.

“Media Center rozpoczyna nową erę dla komputerów domowych. Tradycyjny PC staje się eleganckim, funkcjonalnym urządzeniem, które możemy wprowadzić ‘na salony’. Wierzę, że Media Center zagości w wielu domach, zastępując tradycyjne urządzenia elektroniczne, takie jak wieża Hi-Fi czy magnetowid, a możliwość zarządzania wszystkimi domowymi multimediami za pomocą jednego pilota sprawi, że nie oderwą się od niego zarówno dorośli, jak i młodsi użytkownicy” – powiedział Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

W trakcie premiery produktu Kayah pokazała zebranym gościom możliwość przechowywania na dysku komputera licznych plików muzycznych, a także ich kategoryzowania i łączenia ze ściągniętymi z Internetu okładkami płyt. Ryszard Horowitz zaprezentował swoje najnowsze zdjęcia i możliwość ich wygodnego archiwizowania i segregowania na dysku. Hubert Urbański natomiast zaskoczył widzów funkcją “zatrzymywania telewizji na żywo”. Niezliczone funkcje Media Center zaprezentowali również bohaterowie znanych polskich seriali, wprowadzając urządzenie do swoich telewizyjnych domów.

Goście mieli możliwość bliższego zapoznania się z funkcjonalnością Media Center w specjalnie przygotowanych i stylizowanych na domowe wnętrza show room’ach, którymi opiekowały się sobowtóry znanych gwiazd – Chucka Norrisa, Charlie Chaplina, Marilyn Monroe i Tiny Turner. Wśród zebranych gości rozlosowano nagrody, ufundowane przez partnerów pokazu premierowego, firmy Intel, Samsung, Creative i D-Link.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...