| Udostępnij

Generacja GG: 2 mln

Wieczorem, 2 listopada 2005 liczba osób korzystających z portalu społecznościowego Generacja Gadu-Gadu przekroczyła ona 2 miliony. To dwa razy więcej, niż miesiąc temu, kiedy z Generacji korzystało milion osób.

Codziennie do portalu dołącza ponad sześć tysięcy nowych osób. Portal został utworzony w maju br. dla użytkowników najpopularniejszego polskiego komunikatora Gadu-Gadu.

Generacja Gadu-Gadu umożliwia nawiązanie w szybki i prosty sposób znajomości z osobami, które interesują się tym samym, co my. Jest to możliwe dzięki licznym grupom tematycznym, do których możemy dołączyć w każdej chwili lub też stworzyć własną.

Dotychczas użytkownicy założyli ponad 12 tysięcy grup. Ich ilość rośnie wolniej, niż liczba użytkowników, co oznacza, że do już istniejących dołączają kolejne osoby, dzięki czemu grupy te są licznymi forami, a nie kilkuosobowymi grupkami. Statystycznie na jedną grupę przypada ponad sto osób.

Można w nich porozmawiać niemal na każdy temat, wymienić opinie, kontakty, informacje, nawiązać znajomości i prowadzić dyskusje w większych i mniejszych grupach. Portal podzielony jest na kategorie: Hobby, Kibice, Klasa, Fachowcy, Języki Obce, We Dwoje, na które składają się szczegółowe podgrupy. Tematyka uzależniona jest tylko od pomysłodawców użytkowników.

Obok tak popularnych grup, jak muzyka, czy gry komputerowe, można spotkać również osoby interesujące się feng shui, kolekcjonowaniem kart telefonicznych, genealogią… W każdej chwili można dołączyć do grup osób interesujących się np. karierą, polityką, fotografią czy porozmawiać w grupach regionalnych skupiających mieszkańców danego miasta. W dziale “We Dwoje” dużą popularnością cieszą się rankingi – TOP 30 Mężczyzn i TOP 30 Kobiet.

Blisko dziesięć tysięcy osób zapisało się do grupy “GG Języki”. Skupia ona wszystkich, którzy chcą uczyć się i doskonalić znajomość języków obcych. Znajdziemy tutaj wiele życzliwych osób, które pomogą nam przyswoić sobie nie tylko popularny język angielski, ale i japoński, grecki, czy chociażby afrykański suahili.

W dziale “GG Kibice” można dołączyć do sympatyków drużyn sportowych. W rubryce “GG Klasa” użytkownicy założyli ponad trzy tysiące grup z podziałem na szkoły. W ten sposób można “przenieść się w czasie” i odnowić kontakt ze znajomymi ze szkolnej ławy sprzed lat. Jeśli szukamy porady specjalisty, warto zajrzeć do grupy “GG Fachowcy”, do której zapisało się już dziewięć tysięcy osób. Z łatwością zasięgniemy tutaj opinii psychologa, nauczyciela i prawnika, a także znajdziemy kogoś, kto pomoże w przeprowadzce. To również doskonałe miejsce na znalezienie pracy.

Generacja Gadu-Gadu jest zintegrowana z komunikatorem GG (w wersji 7.0), dzięki czemu możemy w szybki i łatwy sposób przenieść się z poziomu komunikatora do portalu Generacji, znaleźć naszego rozmówcę i dołączyć do grupy, w której jest on już obecny. Dodatkową zaletą serwisu jest informacja, kto jest on-line, dzięki czemu wiadomo, z kim możemy w danej chwili porozmawiać.

“Myślimy o dalszej integracji Generacji Gadu-Gadu z komunikatorem. Jedną z funkcjonalności, którą wprowadzimy już niedługo, będą powiadomienia w formie komunikatów GG o zmianach w grupach, które zakładają użytkownicy, na przykład jeśli ktoś się dopisze do grupy lub założy nowy wątek na forum dyskusyjnym” mówi Piotr Pokrzywa, wiceprezes Gadu-Gadu Sp. z o.o. “W dalszej kolejności zamierzamy wdrożyć nowe funkcjonalności, o których nie chcemy teraz mówić, ale zapewne będą miłą niespodzianką dla użytkowników.”

Generacja Gadu-Gadu, to poza nazwą portalu, najliczniejsza społeczność internetowa, która powstawała wraz z rozwojem polskiego internetu. Tworzy ją od pięciu już lat grupa 5 milionów użytkowników najpopularniejszego polskiego komunikatora Gadu-Gadu.

Tak liczna i stale rosnąca grupa to fenomen w polskim internecie. Komunikator GG stanowi dla niej podstawowy, szybki sposób komunikacji w sieci. Użytkowników łączy komunikator, a wyróżniają zainteresowania, wiek, zawód… W Generacji GG znajdziemy zarówno studentów, jak i menedżerów każdego szczebla, osoby z wykształceniem podstawowym i wyższym, mieszkańców małych miasteczek i dużych aglomeracji.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...