| Udostępnij

Generacja GG: 2 mln

Wieczorem, 2 listopada 2005 liczba osób korzystających z portalu społecznościowego Generacja Gadu-Gadu przekroczyła ona 2 miliony. To dwa razy więcej, niż miesiąc temu, kiedy z Generacji korzystało milion osób.

Codziennie do portalu dołącza ponad sześć tysięcy nowych osób. Portal został utworzony w maju br. dla użytkowników najpopularniejszego polskiego komunikatora Gadu-Gadu.

Generacja Gadu-Gadu umożliwia nawiązanie w szybki i prosty sposób znajomości z osobami, które interesują się tym samym, co my. Jest to możliwe dzięki licznym grupom tematycznym, do których możemy dołączyć w każdej chwili lub też stworzyć własną.

Dotychczas użytkownicy założyli ponad 12 tysięcy grup. Ich ilość rośnie wolniej, niż liczba użytkowników, co oznacza, że do już istniejących dołączają kolejne osoby, dzięki czemu grupy te są licznymi forami, a nie kilkuosobowymi grupkami. Statystycznie na jedną grupę przypada ponad sto osób.

Można w nich porozmawiać niemal na każdy temat, wymienić opinie, kontakty, informacje, nawiązać znajomości i prowadzić dyskusje w większych i mniejszych grupach. Portal podzielony jest na kategorie: Hobby, Kibice, Klasa, Fachowcy, Języki Obce, We Dwoje, na które składają się szczegółowe podgrupy. Tematyka uzależniona jest tylko od pomysłodawców użytkowników.

Obok tak popularnych grup, jak muzyka, czy gry komputerowe, można spotkać również osoby interesujące się feng shui, kolekcjonowaniem kart telefonicznych, genealogią… W każdej chwili można dołączyć do grup osób interesujących się np. karierą, polityką, fotografią czy porozmawiać w grupach regionalnych skupiających mieszkańców danego miasta. W dziale “We Dwoje” dużą popularnością cieszą się rankingi – TOP 30 Mężczyzn i TOP 30 Kobiet.

Blisko dziesięć tysięcy osób zapisało się do grupy “GG Języki”. Skupia ona wszystkich, którzy chcą uczyć się i doskonalić znajomość języków obcych. Znajdziemy tutaj wiele życzliwych osób, które pomogą nam przyswoić sobie nie tylko popularny język angielski, ale i japoński, grecki, czy chociażby afrykański suahili.

W dziale “GG Kibice” można dołączyć do sympatyków drużyn sportowych. W rubryce “GG Klasa” użytkownicy założyli ponad trzy tysiące grup z podziałem na szkoły. W ten sposób można “przenieść się w czasie” i odnowić kontakt ze znajomymi ze szkolnej ławy sprzed lat. Jeśli szukamy porady specjalisty, warto zajrzeć do grupy “GG Fachowcy”, do której zapisało się już dziewięć tysięcy osób. Z łatwością zasięgniemy tutaj opinii psychologa, nauczyciela i prawnika, a także znajdziemy kogoś, kto pomoże w przeprowadzce. To również doskonałe miejsce na znalezienie pracy.

Generacja Gadu-Gadu jest zintegrowana z komunikatorem GG (w wersji 7.0), dzięki czemu możemy w szybki i łatwy sposób przenieść się z poziomu komunikatora do portalu Generacji, znaleźć naszego rozmówcę i dołączyć do grupy, w której jest on już obecny. Dodatkową zaletą serwisu jest informacja, kto jest on-line, dzięki czemu wiadomo, z kim możemy w danej chwili porozmawiać.

“Myślimy o dalszej integracji Generacji Gadu-Gadu z komunikatorem. Jedną z funkcjonalności, którą wprowadzimy już niedługo, będą powiadomienia w formie komunikatów GG o zmianach w grupach, które zakładają użytkownicy, na przykład jeśli ktoś się dopisze do grupy lub założy nowy wątek na forum dyskusyjnym” mówi Piotr Pokrzywa, wiceprezes Gadu-Gadu Sp. z o.o. “W dalszej kolejności zamierzamy wdrożyć nowe funkcjonalności, o których nie chcemy teraz mówić, ale zapewne będą miłą niespodzianką dla użytkowników.”

Generacja Gadu-Gadu, to poza nazwą portalu, najliczniejsza społeczność internetowa, która powstawała wraz z rozwojem polskiego internetu. Tworzy ją od pięciu już lat grupa 5 milionów użytkowników najpopularniejszego polskiego komunikatora Gadu-Gadu.

Tak liczna i stale rosnąca grupa to fenomen w polskim internecie. Komunikator GG stanowi dla niej podstawowy, szybki sposób komunikacji w sieci. Użytkowników łączy komunikator, a wyróżniają zainteresowania, wiek, zawód… W Generacji GG znajdziemy zarówno studentów, jak i menedżerów każdego szczebla, osoby z wykształceniem podstawowym i wyższym, mieszkańców małych miasteczek i dużych aglomeracji.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...