| Udostępnij

Webstarfestival

Joemonster.org, Filmweb.pl oraz gry-online.pl to trzy najpopularniejsze strony internetowe według użytkowników Internetu. Tak wskazują wyniki konkursu Webstarfestival po dwóch miesiącach od jego rozpoczęcia.

Jury złożone z internautów wybiera najlepszą ich zdaniem stronę w Internecie. W stosunku do zeszłego miesiąca pojawiło się kilka zaskakujących zmian. Znaczny awans odnotowały strony o tematyce rozrywkowej – alejaja.pl i kurde.pl.

Jednak największym skokiem w rankingu Webstarfestival, w kategorii wybór internautów, może się pochwalić strona gry-online.pl, czyli jeden z obecnych liderów. Warto dodać, że jeszcze miesiąc temu, ten internetowy serwis gier i rozrywki elektronicznej znajdował się na 29. miejscu.

Olgierd Cygan, prezes IAB komentuje: „W TOP10 stron, aż 3 (www.joemonster.org, www.alejaja.pl, www.kurde.pl) poświęcone są humorowi i dowcipom. Świadczy to (poza aktywnością ich użytkowników) o tym, że internauci dużo czasu poświęcają na poszukiwanie czystej rozrywki on-line. Druga pozycja filmweb.pl to duże uznanie dla atrakcyjności i poziomu merytorycznego tego chyba największego polskiego wortalu poświeconego filmom. Trzecie miejsce dla www.gry-online.pl niespecjalnie dziwi, biorąc pod uwagę silną pozycje wortali poświęconych grom komputerowym w Internecie. Dużo bardziej zaskakujące jest wysokie miejsce portalu regionalnego – www.trojmiasto.pl. Gratulacje dla jego użytkowników”.

Witryna satyryczna skierowana dla wszystkich, którzy lubią humor www.Joemonster.org w tym miesiącu wymieniła się na miejsca z polskim serwisem filmowym www.Filmweb.pl i w ten sposób objęła prowadzenie.

Zmiany w pierwszej dziesiątce portali nastąpiły nie tylko na podium. Pośród dziesięciu najpopularniejszych wśród internautów portali, w tym miesiącu nie pojawiły się witryny: www.univ.gda.pl, www.wikipedia.org, oraz co zaskakuje – www.google.pl.

Najpopularniejsze strony wśród Internautów:

www.joemonster.org

www.filmweb.pl

www.gry-online.pl

www.frazpc.pl

www.miastoplusa.pl

www.trojmaisto.pl

www.blog.pl

www.money.pl

Webstarfestival jest ogólnopolskim konkursem promującym najlepsze reklamy internetowe oraz strony www. Internauci wybierają swoich faworytów spośród 100 stron www o najwyższej oglądalności w polskim Internecie (zgodnie z wynikami badań Megapanel PBI/Gemius).

W konkursie zostaną przyznane nagrody – WebStary dla najlepszych stron internetowych (w 18 kategoriach), nagroda internautów dla najlepszej strony www oraz statuetka specjalna dla Człowieka Roku Polskiego Internetu. Uroczysta gala wręczenia Webstarów odbędzie się 8 grudnia 2005 w Warszawie.

Festival jest współorganizowany przez Newsweek Polska, Stowarzyszenie Reklamy Intraktywnej (Interactive Advertising Bureau) oraz MMT Management (organizator m.in. Impactora). Patronami medialnymi akcji są: miesięcznik Brief, dziennik Rzeczpospolita oraz miesięcznik Profit Forbes.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...