| Udostępnij

IPO Hyperion

Hyperion operator telekomunikacyjny oferujący transmisję obrazu i głosu oraz dostęp do Internetu planuje wejście na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Zysk netto w 2005 r. przekroczy 1 mln zł. Operator zamierza świadczyć usługi Triple Play, w tym VoIP oraz udostępniać serwery muzyki i gier.

Hyperion, który swoim obszarem działania obejmuje środkową oraz południowo-wschodnią cześć Polski chce rozpocząć ekspansję na pozostały obszar kraju. Środki pozyskane z emisji pozwolą na konsolidację na rynku usług dostępowych i hostingowych.

Spółka, świadcząca obecnie usługi dostępu do Internetu i telefonii IP, planuje wdrożenie pełnego Triple Play (telewizja/telefon/Internet). Równolegle Hyperion rozwijać będzie usługi dodane, takie jak monitoring obiektów na potrzeby administratorów budynków, serwery muzyki i gier czy serwis VoD (Video On Demand) – umożliwiający zamówienie i obejrzenie filmu przez Internet.

Spółka rozpoczęła prace nad wdrożeniem nowych technologii: WIMAX – umożliwiającą budowę bezprzewodowych sieci komputerowych oraz platformy zintegrowanych usług TVIP (telewizji internetowej).

Głównymi odbiorcami Spółki są klienci indywidualni – ich udział w przychodach ogółem wynosi 93%. Firmy generują 7% przychodów. Niemal całość przychodów stanowią opłaty abonamentowe.

Na mocy podpisanych umów ze spółdzielniami mieszkaniowymi, Hyperion posiada obecnie możliwość prowadzenia inwestycji na obszarze obejmujących ponad milion mieszkańców. Do tej pory Spółka zrealizowała spośród nich ok. 35%. Rozbudowa infrastruktury kablowej i bezprzewodowej umożliwi Spółce rozszerzenie do 2008 r. zakresu świadczonych usług do obszaru zamieszkałego przez ponad 3 mln osób.

“Rynek szerokopasmowego dostępu do Internetu dla gospodarstw domowych ma w Europie olbrzymi potencjał wzrostu” ocenia Tomasz Gajdziński, Prezes Zarządu Spółki. Liczba osób posiadających stałe łącza dostępowe jest w Polsce jednym z najniższych wskaźników w Europie. Średnia europejska jest kilkukrotnie wyższa.

Prognozy przewidują ciągły wzrost ilości komputerów w gospodarstwach domowych, a dzięki temu – dynamiczny rozwój rynku dostępu do Internetu. Zdecydowanie najszybciej rosnącym rynkiem jest dostęp szerokopasmowy. Odbiera on częściowo abonentów korzystających z usług dial-up – wolnej i stosunkowo kosztownej usługi dostępowej poprzez modem i linię telefoniczną. Dostęp szerokopasmowy przejmie większość rynku nowych komputerów.

Pierwszym krokiem IPO jest zaplanowana na przełom listopada i grudnia niepubliczna emisja obligacji, w której Oferującym jest IDMSA.PL. Kapitały pozyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone przede wszystkim na dalsze przejęcia spółek branżowych oraz rozbudowę infrastruktury i wdrożenie nowych technologii.

O Spółce

Hyperion Sp. z o.o. świadczący usługi telekomunikacyjne za pomocą własnej, szerokopasmowej infrastruktury teleinformatycznej dla klientów indywidualnych, działa na rynku od 31 stycznia 2000 r. Spółka operuje przede wszystkim na dużych osiedlach, w ponad 20 miastach Polski. W 2000 r. Hyperion uzyskał 15-letnią koncesję na świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz zezwolenie na zakładanie i używanie sieci telekomunikacyjnej. Od 2003 r. Spółka prowadzi działania konsolidacyjne przejmując infrastrukturę oraz kupując większościowe pakiety udziałów od firm branżowych.

W roku 2005 Spółka wprowadziła usługi telefonii IP w ramach TRIPLE PLAY, a także usługi hostingu i kreacji WWW, zbudowała także własną sieć szkieletową (z wykorzystaniem dotacji unijnych). Hyperion wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne z dziedziny przesyłu danych w sieciach szkieletowych.

Dynamika przychodów i zyski firmy od trzech lat wzrasta corocznie o ok. 100%. Hyperion planuje na koniec 2005 roku osiągnięcie EBITDY w wysokości przekraczającej 3 mln zł. Zysk netto przekroczy 1 mln zł. Spółka nie posiada zadłużenia.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...