| Udostępnij

IPO Hyperion

Hyperion operator telekomunikacyjny oferujący transmisję obrazu i głosu oraz dostęp do Internetu planuje wejście na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Zysk netto w 2005 r. przekroczy 1 mln zł. Operator zamierza świadczyć usługi Triple Play, w tym VoIP oraz udostępniać serwery muzyki i gier.

Hyperion, który swoim obszarem działania obejmuje środkową oraz południowo-wschodnią cześć Polski chce rozpocząć ekspansję na pozostały obszar kraju. Środki pozyskane z emisji pozwolą na konsolidację na rynku usług dostępowych i hostingowych.

Spółka, świadcząca obecnie usługi dostępu do Internetu i telefonii IP, planuje wdrożenie pełnego Triple Play (telewizja/telefon/Internet). Równolegle Hyperion rozwijać będzie usługi dodane, takie jak monitoring obiektów na potrzeby administratorów budynków, serwery muzyki i gier czy serwis VoD (Video On Demand) – umożliwiający zamówienie i obejrzenie filmu przez Internet.

Spółka rozpoczęła prace nad wdrożeniem nowych technologii: WIMAX – umożliwiającą budowę bezprzewodowych sieci komputerowych oraz platformy zintegrowanych usług TVIP (telewizji internetowej).

Głównymi odbiorcami Spółki są klienci indywidualni – ich udział w przychodach ogółem wynosi 93%. Firmy generują 7% przychodów. Niemal całość przychodów stanowią opłaty abonamentowe.

Na mocy podpisanych umów ze spółdzielniami mieszkaniowymi, Hyperion posiada obecnie możliwość prowadzenia inwestycji na obszarze obejmujących ponad milion mieszkańców. Do tej pory Spółka zrealizowała spośród nich ok. 35%. Rozbudowa infrastruktury kablowej i bezprzewodowej umożliwi Spółce rozszerzenie do 2008 r. zakresu świadczonych usług do obszaru zamieszkałego przez ponad 3 mln osób.

“Rynek szerokopasmowego dostępu do Internetu dla gospodarstw domowych ma w Europie olbrzymi potencjał wzrostu” ocenia Tomasz Gajdziński, Prezes Zarządu Spółki. Liczba osób posiadających stałe łącza dostępowe jest w Polsce jednym z najniższych wskaźników w Europie. Średnia europejska jest kilkukrotnie wyższa.

Prognozy przewidują ciągły wzrost ilości komputerów w gospodarstwach domowych, a dzięki temu – dynamiczny rozwój rynku dostępu do Internetu. Zdecydowanie najszybciej rosnącym rynkiem jest dostęp szerokopasmowy. Odbiera on częściowo abonentów korzystających z usług dial-up – wolnej i stosunkowo kosztownej usługi dostępowej poprzez modem i linię telefoniczną. Dostęp szerokopasmowy przejmie większość rynku nowych komputerów.

Pierwszym krokiem IPO jest zaplanowana na przełom listopada i grudnia niepubliczna emisja obligacji, w której Oferującym jest IDMSA.PL. Kapitały pozyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone przede wszystkim na dalsze przejęcia spółek branżowych oraz rozbudowę infrastruktury i wdrożenie nowych technologii.

O Spółce

Hyperion Sp. z o.o. świadczący usługi telekomunikacyjne za pomocą własnej, szerokopasmowej infrastruktury teleinformatycznej dla klientów indywidualnych, działa na rynku od 31 stycznia 2000 r. Spółka operuje przede wszystkim na dużych osiedlach, w ponad 20 miastach Polski. W 2000 r. Hyperion uzyskał 15-letnią koncesję na świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz zezwolenie na zakładanie i używanie sieci telekomunikacyjnej. Od 2003 r. Spółka prowadzi działania konsolidacyjne przejmując infrastrukturę oraz kupując większościowe pakiety udziałów od firm branżowych.

W roku 2005 Spółka wprowadziła usługi telefonii IP w ramach TRIPLE PLAY, a także usługi hostingu i kreacji WWW, zbudowała także własną sieć szkieletową (z wykorzystaniem dotacji unijnych). Hyperion wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne z dziedziny przesyłu danych w sieciach szkieletowych.

Dynamika przychodów i zyski firmy od trzech lat wzrasta corocznie o ok. 100%. Hyperion planuje na koniec 2005 roku osiągnięcie EBITDY w wysokości przekraczającej 3 mln zł. Zysk netto przekroczy 1 mln zł. Spółka nie posiada zadłużenia.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...