| Udostępnij

Specjalizacje Infinity

Infinity Group, oferująca rozwiązania e-marketingowe oraz IT, wydzieliła ze swojej struktury trzy samodzielne podmioty. Skoncentrują się one na marketingu interaktywnym, rozwoju technologii informatycznych oraz usługach BTL.

Decyzja o wyraźnym wydzieleniu ośrodków kompetencyjnych ze struktur Infinity Group wynikła z charakteru prowadzonych przez ostatnie lata projektów marketingowych.

Powołana przed pięcioma laty Infinity Group początkowo była agencją interaktywną, która dodatkowo wyspecjalizowała się w autorskich rozwiązaniach informatycznych. Technologia stała się jednym z fundamentów zarówno rozwoju agencji, jak i powodzenia większości zrealizowanych projektów. Wydzielenie trzech odrębnych podmiotów jest konsekwencją wyraźnego podziału kompetencji, który zaznaczał się wraz z napływaniem do firmy coraz bardziej złożonych wdrożeń i kompleksowych projektów.

W skład grupy wchodzą obecnie: Infinity Interactive skoncentrowana na prowadzeniu działań z zakresu e-marketingu, Infinity Systems zajmująca się rozwojem i sprzedażą autorskich technologii informatycznych oraz Infinity Promotion wyspecjalizowana w usługach BTL. Oferty trzech nowych podmiotów mają tworzyć mix, który pozwoli Infinity Group swobodnie realizować najbardziej złożone projekty zlecane przez duże przedsiębiorstwa.

Konrad Kudraszow, współzałożyciel Infinity Group podkreśla, że rozwój organizacyjny firmy związany jest z obserwowaną fazą konsolidacji rynku.

“W naszym przypadku przeobrażenia są wynikiem świadomej strategii rozwoju, która od kilku lat zmierzała do wykształcenia struktury organizacyjnej, pozwalającej nam świadczyć kompleksowe usługi w obszarze szeroko rozumianej komunikacji. Z doświadczeń współpracy z największymi klientami wynika konieczność wielostronnego, twórczego i nieszablonowego podejścia do zagadnień komunikacji. Wydzielenie z naszej struktury grupy kompetencyjnych podmiotów jest ważnym krokiem na drodze zapewnienia Klientom pełnej obsługi w ramach współpracy z nami oraz dalszej ekspansji na rynku.” – powiedział Konrad Kudraszow, dyrektor kreacji i strategii Infinity Group.

Wraz z rozwojem struktury organizacyjnej, Infinity Group zmodernizowała własny serwis internetowy oraz usystematyzowała ofertę. Poza tym Infinity Group tworzy nowy kanał sprzedaży rozwiązań własnych aplikacji informatycznych, które ukierunkowane są na wspomaganie strategicznych procesów biznesowych, takich jak np. merchandising, field marketing, komunikacja korporacyjna.

Nowa struktura organizacyjna spółki oznacza jasny podział kompetencji wśród pracowników grupy. Firma dąży do tego, by w każdym z nowo wydzielonych podmiotów odrębne zespoły odpowiadały za sprzedaż, promocję oraz rozwój ofert.

Systematyczny rozwój Infinity Group znajduje odzwierciedlenie w ważnych wskaźnikach ekonomicznych: zatrudnieniu oraz przychodach. W bieżącym roku Infinity Group zwiększyła zatrudnienie do 60 pracowników. Firma szacuje, że w 2005 r. jej przychody wzrosną o 200 proc., tym samym utrzyma się dynamika wzrostu z poprzedniego roku.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...