| Udostępnij

Łowcy talentów IT

Firmy informatyczne zaczynają zauważać młodych, utalentowanych laureatów konkursów programowania. Do potencjalnych pracowników starają się dotrzeć organizując konkursy, wysyłając za granicę, wspierając studenckie kieszenie.

Studenci Międzywydziałowego Koła Naukowego o nazwie “Grupa .NET”, działającego przy Politechnice Wrocławskiej, zwyciężyli w organizowanym przez Microsoft, ogólnopolskim konkursie dla młodych programistów, CodeGuru.

Uczestnicy prezentowali swoją wiedzę w zakresie technologii .NET pisząc artykuły i tworząc ilustrujące je aplikacje. Prace oceniało jury złożone z wykładowców polskich uczelni technicznych oraz niezależnego specjalisty. Laureaci pokonali 49 zespołów z najlepszych wydziałów informatycznych z całego kraju. W nagrodę ich Uczelnia otrzyma nowoczesną pracownię komputerową, ufundowaną przez Microsoft.

Członkowie zwycięskiej “Grupy .NET” opublikowali w ciągu 11 miesięcy trwania konkursu 73 artykuły, napisane przez 57 jej członków i sympatyków. Ich dokonania zostały dostrzeżone i wyróżnione zarówno w 11 cząstkowych etapach, w których wyłaniani byli indywidualnie autorzy najlepszych publikacji, jak i całym konkursie, w którym zwyciężyli drużynowo. W tegorocznej edycji CodeGuru “Grupa .NET” pokonała 49 zespołów, złożonych ze studentów Wydziałów Informatyki najlepszych polskich uczelni technicznych.

“Cieszy nas bardzo liczba młodych ludzi, interesujących się nowymi technologiami i posiadających w tym zakresie szeroką wiedzę. Konkurs CodeGuru jest dla nas dowodem na to, że hobby może przerodzić się w prawdziwą pasję, a następnie zawód. Właśnie takich ludzi potrzebuje branża IT. Jesteśmy dumni, mogąc odkrywać wśród młodzieży studenckiej szczególne talenty i pomagać im wkroczyć na drogę kariery zawodowej” – powiedział Karol Wituszyński z polskiego oddziału Microsoft.

Grupa .NET jest Międzywydziałowym Kołem Naukowym, działającym od ponad 2 lat przy Instytucie Informatyki Stosowanej Politechniki Wrocławskiej, które zrzesza pasjonatów technologii informatycznych. W Kole, którego opiekunem naukowym jest dr inż. Zbigniew Fryźlewicz, działa aktywnie 8 członków. W ramach bieżącej działalności Grupa .NET organizuje wykłady i spotkania poświęcone technologii Microsoft .NET, przygotowywane zarówno z myślą o początkujących, jak i zaawansowanych pasjonatach programowania. Grupa bierze czynny udział w organizowanych w Polsce i na świecie konkursach programistycznych dla młodzieży, w tym m.in. międzynarodowym konkursie Imagine Cup. Działalność Grupy została doceniona przez firmę Microsoft, która zaproponowała dwóm jej członkom praktyki, a następnie pracę w głównej siedzibie firmy, w Redmond.

Konkurs CodeGuru został zorganizowany w Polsce po raz drugi. Adresowany jest do studentów polskich uczelni technicznych, interesujących się nowoczesnymi technologiami informatycznymi, w tym technologią Microsoft .NET. Jego celem jest wyłonienie młodych i zdolnych programistów oraz promowanie ich umiejętności w gronie potencjalnych pracodawców – firm komercyjnych.

Nie tylko Microsoft docenia polskie talenty informatyczne. Ostatnio ATM SA zdecydowała się otworzyć specjalny program wspierania najzdolniejszych studentów informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, doceniając znakomite osiągnięcia uczelni na polu kształcenia wybitnych informatyków.

Na mocy podpisanej umowy Spółka ufundowała roczne stypendia trzem studentom Uniwersytetu – członkom drużyny, która zajmie najwyższe miejsce na Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (CEPC ’05), odbywających się w dniach 19-20 listopada w Budapeszcie.

Dziś wiadomo, że drużyny warszawskiej uczelni na Mistrzostwach spisały się świetnie: zajęły dwa pierwsze miejsca, pokonując ponad 50 zespołów z Europy Środkowej. Tym samym swoją opieką sponsorską ATM obejmie drużynę mistrzowską: Marcina Michalskiego, Pawła Parysa i Bartłomieja Romańskiego. Wymieniona trójka przez rok od grudnia bieżącego roku otrzymywać będzie co miesiąc stałą – określoną w umowie – kwotę stypendium.

“Wspieranie polskiej nauki jest dla nas tradycją i zaszczytem” – powiedział Prezes Zarządu ATM S.A. Roman Szwed. “Osiągnięcia młodych informatyków Uniwersytetu Warszawskiego są ogromne. My chcemy ich wspierać solidnie i długofalowo. Firmy komercyjne w Polsce powinny podejmować wszelkie działania, aby dać młodym, wybitnie zdolnym studentom motywację do ambitnego rozwijania swoich umiejętności, a pracowników akademickich wspomagać w kontynuowaniu ich misji edukacyjnej, która potrafi przynieść tak spektakularne efekty. Naszym zdaniem to jest właściwy sposób zachęcania młodych talentów do pozostania w kraju” – dodał Roman Szwed.

“Bardzo mnie cieszy, że od pewnego czasu światowe sukcesy naszych studentów są zauważane nie tylko przez środowiska naukowe i uczelniane, ale i przez te firmy informatyczne, które patrzą perspektywicznie i którym leży na sercu aby nasz największy skarb narodowy – niezwykle uzdolniona młodzież – widział szanse swojego rozwoju i realizowania się w kraju. Niewątpliwie ATM S.A. jest tego chlubnym przykładem i jesteśmy bardzo zadowoleni, iż mamy wreszcie takiego strategicznego, długoterminowego sponsora-partnera” – skomentował prof. Jan Madey, opiekun drużyn Uniwersytetu Warszawskiego biorących udział w Mistrzostwach.

Równocześnie ATM podpisał umowę z działającą przy UW Fundacją Rozwoju Informatyki, na mocy której Spółka została głównym sponsorem reprezentacji Uniwersytetu Warszawskiego na Mistrzostwach w Programowaniu Zespołowym. Zgodnie z ustaleniami ATM — oprócz Mistrzostw Polski i Europy Środkowej – dofinansuje również wyjazd mistrzów Europy Środkowej na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w San Antonio w kwietniu przyszłego roku.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...