| Udostępnij

Skype w Polsce

Skype, światowy lider w komunikacji internetowej, otwiera oddział w Polsce. Jego szefem będzie Michał Kostrzewa, który dotychczas pracował w firmach telekomunikacyjnych i doradczych. Polska, z ponad 3,5 mln użytkowników jest dla Skype największym rynkiem w Europe. Skype zapowiada nowe usługi dla polskich użytkowników.

“Skype traktuje polski rynek bardzo poważnie – polscy internauci są doświadczeni i wymagający. Pod względem liczy użytkowników Polska jest dla Skype największym rynkiem po Stanach Zjednoczonych i Chinach. Dlatego zależy nam na dostarczeniu jak najlepszej jakości usług jak najszerszemu gronu użytkowników.” – powiedział prezes i współtwórca Skype, Niklas Zenströmm.

Skype podpisał w czerwcu 2005 r. umowę o współpracy z Onet.pl największym polskim portalem internetowym.

Skype został założony w 2002 przez Niklasa Zenströmma i Janusa Friisa – pionierów peer2peer. Stworzone przez nich komunikator pozwala użytkownikom na całym świecie na wykonanywanie nieograniczonej ilości darmowych rozmów. Oprogramowanie Skype jest kompatybilne z systemami Windows, Linux, MacOS X oraz komputerami pocket PC.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, społeczność użytkowników Skype jest najszybciej rosnącą społecznością internetową na świecie. Przez ponad dwa lata istnienia Skype zyskał ponad 67 mln użytkowników w 225 krajach, a jego społeczność powiększa się o 185 tys. użytkowników dziennie. Dotychczas użytkownicy Skype rozmawiali łącznie przez ponad 17 mld minut. Komunikator istnieje już w 27 wersjach językowych, a strona www.skype.com w 23 wersjach.

Skype tworzy wokół siebie ekosystem partnerów, developerów i użytkowników – społeczność gdzie każdy coś robi dla Skype’a, a Skype dla społeczności. Strona tej społeczności share.skype.com zaadresowana jest do wszystkich użytkowników Skype. Skype zachęca użytkowników do tworzenia własnych wtyczek do komunikatora. Po weryfikacji i certyfikacji pod względem bezpieczeństwa nadesłanego rozwiązania, wtyczka staje się ogólnodostępna dla innych użytkowników serwisu.

Skype oferuje darmowe rozmowy konferencyjne, komunikacja tekstową (Instant Messaging), pozwala na przesyłanie plików, oraz nie zawiera reklam ani spyware’u.

Oprócz darmowych usług, Skype oferuje swoim użytkownikom inne usługi za bardzo niską cenę: SkypeOut – bardzo tanie połączenia do tradycyjnych telefonów stacjonarnych i komórkowych; SkypeIn – własny numer telefonu umozliwiający przyjmowanie połączeń z tradycyjnych sieci; pocztę głosową; SkypeZones – globalny dostęp wi-fi; Personalise Skype – wybór dzwonków, dżwięków i grafik.

“Stagnacja nie leży w naturze Skype’a i jego użytkowników, Skype pracuje nad rozwojem swojego oprogramowania i wkrótce zaprezentuje nowe produkty w Polsce Będziemy też dalej wspierać aktywność społeczności Skype w sieci.” – zapowiada Michał Kostrzewa, szef oddziału Skype w Polsce.

Michał Kostrzewa – urodzony w 1974 roku. Ukończył studia w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: zarządzanie i marketing oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej, gdzie zajmował się marketingiem i wdrażaniem nowych technologii. Pracował m.in. dla Polkomtel S.A., był dyrektorem operacyjnym alternatywnego operatora telekomunikacyjnego eTel Polska, oraz dyrektorem ds. rozwoju w firmie doradczej Emisja S.A. Ma licencję pilota samolotowego i jest instruktorem spadochroniarstwa.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...

Rejestracja domen » Profesjonalny hosting teraz 90% taniej!

» Aktywując wybrany pakiet hostingowy w 2BE.pl na cały rok zapłacisz aż 90% mniej! To nie wszystko! Do każdego pakietu dodajemy zestaw bonusów, ułatwiających start strony w sieci. Zobacz listę. Pakiet Żółty = 25 zł netto Pakiet Czerwony = 55 zł netto I oczywiście 14-dniowy okres testowy całkowicie za darmo! Szczegóły oferty na naszej stronie internetowej. http://2be.pl/promocje/aktualne-promocje/hosting-90-taniej/...