| Udostępnij

iplay.pl sprzedaje w mp3.pl

Wirtualna Polska we współpracy z iplay.pl uruchomiła muzyczny sklep internetowy. Historia lubi płatać figle ponieważ pod adresem mp3.pl sprzedawane są utwory w formacie… WMA, który poza zamkniętym standardem iTunes jest jedynym, szeroko akceptowanym formatem dystrybucji muzyki przez Internet.

Kiedy Tomasz Woźniak, pionier promocji muzyki w polskim internecie, a obecnie Dyrektor Programowy Wirtualnej Polski, zakładał w końcówce lat ’90 serwis mp3.pl na pewno nie spodziewał się takiego rozwoju wypadków.

W roku 2001 mówił nawet: “Kiedy MP3 będzie dobrym biznesem? O to należałoby zapytać koncerny fonograficzne: kiedy zaczną dystrybuować swoją produkcję przez Internet. Zanim rozpoczną taką działalność, musi najpierw znaleźć finał afera z Napsterem.”

Wprawdzie “afera Napstera” znalazła swój finał, a koncerny fonograficzne zaczęły Internet traktować poważnie (może zbyt poważnie), to format .mp3 chyba jednak nie doczeka się komercyjnych zastosowań.

Oferta mp3.pl

Kupujący w sklepie mp3.pl może nieodpłatnie odsłuchać fragmenty utworów i zajrzeć do Strefy Darmowej Muzyki. Zarządzający sklepem Iplay zapewnia internautom dostęp do utworów wydawanych przez największe wytwórnie płytowe – SonyBMG, Warner Music, a także mniejsze Sanctuary Group i Beggars Group.

W sklepie mp3.pl kupić można hity takich wykonawców jak: Madonna, Britney Spears, Prodigy, Green Day, R.E.M., Rob Thomas, Jean Michel Jarre, Jenifer Lopez, Linking Park, System of A Down oraz kilkanastu tysięcy innych artystów. Katalog sklepu mp3.pl to również oferta niezależnych wytwórni polskich i zagranicznych (mi.n. MTJ, Luna, SPV, Kartel Music).

Pojedyncze utwory można nabyć w sklepie mp3.pl już za 99 groszy. Maksymalna cena nie przekracza 4 złotych. Klienci mają też możliwość kupowania całych albumów. Płatności realizowane są za pomocą kart płatniczych, przelewów bankowych z kilkunastu największych polskich banków oraz poprzez usługę premium sms. Pliki WMA dostępne w serwisie mp3.pl są zabezpieczone przed nielegalnym kopiowaniem technologią DRM. Większość nowych odtwarzaczy MP3 odtwarza także format WMA.

“Zdecydowaliśmy się na współpracę z Wirtualną Polską, gdyż dzięki temu muzyczna oferta Iplay trafi do niezwykle szerokiego grona odbiorców. Wierzymy, że to porozumienie nie tylko korzystnie wpłynie na rozwój polskiego rynku muzyki w Internecie, ale też przyczyni się do poszerzenia oferty obu firm i przyspieszy proces podpisywania umów z kolejnymi wytwórniami płytowymi, nieobecnymi do tej pory w polskiej Sieci. Jednym z naszych wspólnych celów jest również promocja legalnej muzyki. Istotnym argumentem przy wyborze partnera były bardzo dobre relacje Wirtualnej Polski z polskimi wykonawcami, co doskonale widać na stronach Strefy WP.” – mówi Tomasz Szladowski, prezes Iplay sp. z o.o.

Współpraca z artystami

Udzielając Iplay sp. z o.o. niewyłącznej licencji artysta, wykonawca lub reprezentującą ich wytwórnia (producent) ma możliwość zamieszczenia w Internecie pojedynczych utworów lub całych albumów. To dobra metoda udostępnienia szerokiej publiczności materiałów nowych, czy dotychczas niepublikowanych.

“mp3.pl nie ma określonego charakteru, dzięki czemu jest uniwersalnym, łatwo dostępnym sklepem muzycznym o przejrzystym interfejsie i szerokim wachlarzu możliwości dla artystów oraz ich fanów.” – dodaje Aleksandra Ciechomska, Dyrektor Pionu Rozwoju Produktów Wirtualnej Polski S.A. “Ponadto, jako część portalu WP.pl, stwarza wykonawcom szansę na promocję swojej muzyki.” – dodaje.

Wirtualna Polska gwarantuje promocję artystów, których utwory znajdują się w jej nowym serwisie. W ramach współpracy zapewnia atrakcyjną reklamę internetową na stronach mp3.pl oraz w innych powiązanych tematycznie witrynach portalu. Promocja obejmuje także tradycyjne wydawnictwa płytowe twórców, którzy decydują się na współpracę z WP.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...