| Udostępnij

iplay.pl sprzedaje w mp3.pl

Wirtualna Polska we współpracy z iplay.pl uruchomiła muzyczny sklep internetowy. Historia lubi płatać figle ponieważ pod adresem mp3.pl sprzedawane są utwory w formacie… WMA, który poza zamkniętym standardem iTunes jest jedynym, szeroko akceptowanym formatem dystrybucji muzyki przez Internet.

Kiedy Tomasz Woźniak, pionier promocji muzyki w polskim internecie, a obecnie Dyrektor Programowy Wirtualnej Polski, zakładał w końcówce lat ’90 serwis mp3.pl na pewno nie spodziewał się takiego rozwoju wypadków.

W roku 2001 mówił nawet: “Kiedy MP3 będzie dobrym biznesem? O to należałoby zapytać koncerny fonograficzne: kiedy zaczną dystrybuować swoją produkcję przez Internet. Zanim rozpoczną taką działalność, musi najpierw znaleźć finał afera z Napsterem.”

Wprawdzie “afera Napstera” znalazła swój finał, a koncerny fonograficzne zaczęły Internet traktować poważnie (może zbyt poważnie), to format .mp3 chyba jednak nie doczeka się komercyjnych zastosowań.

Oferta mp3.pl

Kupujący w sklepie mp3.pl może nieodpłatnie odsłuchać fragmenty utworów i zajrzeć do Strefy Darmowej Muzyki. Zarządzający sklepem Iplay zapewnia internautom dostęp do utworów wydawanych przez największe wytwórnie płytowe – SonyBMG, Warner Music, a także mniejsze Sanctuary Group i Beggars Group.

W sklepie mp3.pl kupić można hity takich wykonawców jak: Madonna, Britney Spears, Prodigy, Green Day, R.E.M., Rob Thomas, Jean Michel Jarre, Jenifer Lopez, Linking Park, System of A Down oraz kilkanastu tysięcy innych artystów. Katalog sklepu mp3.pl to również oferta niezależnych wytwórni polskich i zagranicznych (mi.n. MTJ, Luna, SPV, Kartel Music).

Pojedyncze utwory można nabyć w sklepie mp3.pl już za 99 groszy. Maksymalna cena nie przekracza 4 złotych. Klienci mają też możliwość kupowania całych albumów. Płatności realizowane są za pomocą kart płatniczych, przelewów bankowych z kilkunastu największych polskich banków oraz poprzez usługę premium sms. Pliki WMA dostępne w serwisie mp3.pl są zabezpieczone przed nielegalnym kopiowaniem technologią DRM. Większość nowych odtwarzaczy MP3 odtwarza także format WMA.

“Zdecydowaliśmy się na współpracę z Wirtualną Polską, gdyż dzięki temu muzyczna oferta Iplay trafi do niezwykle szerokiego grona odbiorców. Wierzymy, że to porozumienie nie tylko korzystnie wpłynie na rozwój polskiego rynku muzyki w Internecie, ale też przyczyni się do poszerzenia oferty obu firm i przyspieszy proces podpisywania umów z kolejnymi wytwórniami płytowymi, nieobecnymi do tej pory w polskiej Sieci. Jednym z naszych wspólnych celów jest również promocja legalnej muzyki. Istotnym argumentem przy wyborze partnera były bardzo dobre relacje Wirtualnej Polski z polskimi wykonawcami, co doskonale widać na stronach Strefy WP.” – mówi Tomasz Szladowski, prezes Iplay sp. z o.o.

Współpraca z artystami

Udzielając Iplay sp. z o.o. niewyłącznej licencji artysta, wykonawca lub reprezentującą ich wytwórnia (producent) ma możliwość zamieszczenia w Internecie pojedynczych utworów lub całych albumów. To dobra metoda udostępnienia szerokiej publiczności materiałów nowych, czy dotychczas niepublikowanych.

“mp3.pl nie ma określonego charakteru, dzięki czemu jest uniwersalnym, łatwo dostępnym sklepem muzycznym o przejrzystym interfejsie i szerokim wachlarzu możliwości dla artystów oraz ich fanów.” – dodaje Aleksandra Ciechomska, Dyrektor Pionu Rozwoju Produktów Wirtualnej Polski S.A. “Ponadto, jako część portalu WP.pl, stwarza wykonawcom szansę na promocję swojej muzyki.” – dodaje.

Wirtualna Polska gwarantuje promocję artystów, których utwory znajdują się w jej nowym serwisie. W ramach współpracy zapewnia atrakcyjną reklamę internetową na stronach mp3.pl oraz w innych powiązanych tematycznie witrynach portalu. Promocja obejmuje także tradycyjne wydawnictwa płytowe twórców, którzy decydują się na współpracę z WP.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...