| Udostępnij

Sporo zgłoszeń na .eu

Do polskich firm, przyjmujących wnioski o rejestrację nazwy internetowej w domenie europejskiej .eu, od 7 grudnia wpłynęło około 5 tys. podań od instytucji publicznych i firm – powiedział PAP Andrzej Bartosiewicz z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK).

NASK pełni w Polsce rolę tzw. Government Validation Point, czyli rządowej jednostki wyznaczonej do weryfikacji wniosków o rejestrację domen .eu, które są składane w europejskim konsorcjum EURid (The European Registry of Internet Domain Names).

Od 7 grudnia trwa pierwszy etap rejestracji domen – swoje nazwy mogą rejestrować do 6 kwietnia przyszłego roku instytucje publiczne, m.in. organy władzy publicznej, instytucje kultury, szkoły wyższe czy zakłady opieki zdrowotnej oraz firmy posiadające zastrzeżony znak towarowy.

Jak mówi Bartosiewicz, najwięcej wniosków pochodzi od podmiotów, które legitymują się prawem do danego znaku towarowego. Niewiele wniosków wpłynęło natomiast od instytucji publicznych i państwowych – około 250. Rejestracji nazw w domenie .eu chcą np. Sejm RP i miasto Wieliczka.

“Zawsze to firmy są bardziej zainteresowane rejestracją nazw w określonych domenach, ponieważ chcą chronić swoje znaki towarowe. Znają swoją wartość i wiedzą, co można na tym zyskać, a co stracić” – wyjaśnia kierownik Działu Domen NASK Andrzej Bartosiewicz.

Przypomina jednocześnie, że rejestracja na nowej domenie nie jest obowiązkowa, jednak wiele instytucji wnioskuje o nią także dla ujednolicenia nazewnictwa adresów stron internetowych.

“Szacujemy, że do 6 kwietnia 2006 roku wpłynie z całej Polski około 20 tys. wniosków firm i instytucji publicznych o rejestrację nazwy w domenie .eu”. – mówi Bartosiewicz.

Do tej pory wnioski o rejestrację na domenie .eu złożyło do EURid-u około 120 tys. unijnych firm i instytucji publicznych. Najczęściej ubiegają się o nazwę sex.eu, hotel.eu, travel.eu czy jobs.eu.

Kolejny etap rejestracji domeny europejskiej rozpocznie się 7 kwietnia 2006 roku. Prawo do rejestracji nazw internetowych w domenie .eu, na zasadzie pierwszeństwa, zyskają wszyscy użytkownicy internetu.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...