| Udostępnij

Zainteresowanie IPTV

Telewizję internetową (IPTV) zainstalowałoby od razu 19,1% użytkowników internetu – wynika z sondażu firmy analitycznej BURST! Media.

Według wyników sondażu BURST! Media, na razie większość, 48 proc., użytkowników internetu nie jest zainteresowana telewizją internetową.

Analitycy podkreślają jednak, że internetowa telewizja zaczęła wchodzić na rynek dopiero w I połowie 2004 roku, po pojawieniu się taniego, szybkiego, szerokopasmowego dostępu do internetu w Europie i USA.

Internauci zainteresowani IPTV najszybciej zaakceptowaliby model telewizji “on demand“, czyli wyboru programów na żądanie. Wtedy najchętniej wybraliby filmy, koncerty (zarówno rockowe, jak i muzyki poważnej) i wydarzenia oraz programy sportowe.

Nie interesują ich natomiast sprzętowe centra multimedialne, ułatwiające oglądanie filmów na DVD, zwykłej telewizji i IPTV; wystarczy im do oglądania telewizji internetowej własny komputer.

W grupie zainteresowanych internetową telewizją jest 15 proc. kobiet. Większość stanowią ludzie młodzi – 55,7 proc. ma poniżej 34. roku życia. Największe zainteresowanie widoczne jest w grupie osób korzystających z internetu powyżej 20 godzin tygodniowo (45,9 proc.)

Jak wykazuje sondaż BURST! Media, większość internautów zdaje sobie sprawę, że telewizja internetowa będzie płatna. Tylko 11,9 proc. ankietowanych uważa, że nie będzie płacić za programy telewizji internetowej.

Większe zainteresowanie IPTV widoczne jest w grupie posiadaczy TV kablowej lub satelitarnej. Jak wynika z sondażu, w tej grupie 34,1 proc. już w zeszłym roku pobierało programy na żądanie. W większości były to kobiety (35,2 proc.) w wieku 35-44 lata (43,6 proc.). W grupie tej połowa ankietowanych zainteresowana jest telewizją internetową.

Niemal 1/3 (29,3 proc.) internautów pobierała już w zeszłym roku treści poprzez internet. Były to jednak pojedyncze programy, nie zaś całe bloki czy kategorie programowe, jak np. seriale.

PAPPodziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...

Rejestracja domen » Profesjonalny hosting teraz 90% taniej!

» Aktywując wybrany pakiet hostingowy w 2BE.pl na cały rok zapłacisz aż 90% mniej! To nie wszystko! Do każdego pakietu dodajemy zestaw bonusów, ułatwiających start strony w sieci. Zobacz listę. Pakiet Żółty = 25 zł netto Pakiet Czerwony = 55 zł netto I oczywiście 14-dniowy okres testowy całkowicie za darmo! Szczegóły oferty na naszej stronie internetowej. http://2be.pl/promocje/aktualne-promocje/hosting-90-taniej/...