| Udostępnij

Bill Gates w Polsce

Bill Gates, Prezes Rady Nadzorczej i Główny Architekt Oprogramowania Microsoft Corporation, na początku lutego przyjedzie do Polski. Celem wizyty jest podkreślenie znaczenia polskiego rynku oraz “omówienie możliwości zwiększenia udziału firmy w rozwoju polskiej gospodarki i społeczeństwa informacyjnego”.

W trakcie jednodniowej wizyty Bill Gates spotka się z czołowymi reprezentantami środowisk politycznych i biznesowych, aby wymienić poglądy na temat rosnącej roli nowych technologii oraz kierunków ich rozwoju.

Zaplanowano również rozmowy z przedstawicielami polskich władz na temat możliwości większego zaangażowania firmy w realizację programów edukacyjnych i prospołecznych w naszym kraju.

Bill Gates spotka się z polskimi informatykami, programistami, specjalistami od bezpieczeństwa systemów IT, laureatami konkursów i programów organizowanych lub wspieranych przez Microsoft Corporation. Przewidywane jest również spotkanie prasowe.

“Wizyta Billa Gatesa w Polsce jest wyrazem znaczenia jakie zarówno on, jak i Microsoft Corporation, przywiązują do naszego szybko rozwijającego się kraju, posiadającego ogromny potencjał intelektualny i technologiczny” – mówi Marek Roter, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft.

“Jestem przekonany, że ta wizyta i podjęte w jej trakcie ustalenia przyczynią się do rozwoju nowych technologii w Polsce, a także do wyrównania szans w dostępie do narzędzi i umiejętności informatycznych w naszym kraju”.

Będzie to już trzecia wizyta twórcy firmy Microsoft w Polsce. Podczas ostatniego pobytu, w październiku 2003 roku, zainicjował on program edukacyjny “Partnerstwo dla Przyszłości”, którego celem jest propagowanie wykorzystywania nowoczesnych i legalnych rozwiązań informatycznych w polskich szkołach.

W ramach tego programu firma Microsoft bezpłatnie przekazała do tej pory ponad 20 000 licencji na użytkowanie systemu operacyjnego Microsoft Windows. Dodatkowo, we współpracy z doświadczonymi pedagogami, opracowane zostały multimedialne materiały do nauczania algorytmiki i programowania na poziomie licealnym. Skorzystało z nich już ponad 10 000 uczniów. Ponadto, w ramach programu stworzono portal edukacyny “Otwarta Szkoła”, który oferuje nauczycielom dostęp do elektronicznych kursów i szkoleń, przykładów lekcji z wykorzystaniem nowych technologii informatycznych, a także do biblioteki zasobów edukacyjnych. W portalu zarejestrowało się 2 500 szkół. W tym roku po raz pierwszy Microsoft stworzył nauczycielom ze szkół objętych programem możliwość odbycia bezpłatnych szkoleń w ośrodkach doskonalenia w całym kraju.

CV: William H. Gates

William (Bill) H. Gates jest Prezesem Rady Nadzorczej i Głównym Architektem Oprogramowania Microsoft Corporation, firmy będącej światowym liderem w dziedzinie oprogramowania, usług oraz rozwiązań, które pomagają ludziom i firmom wykorzystać własny potencjał. Na koniec roku finansowego dochód Microsoft Corporation wyniósł 36,84 mld USD. Firma zatrudnia 55 000 pracowników w 85 krajach i regionach.

Bill Gates urodził się 28 października 1955 roku. Wychowywał się z dwiema siostrami w Seattle. Ich ojciec, William H. Gates, pracuje w Seattle jako adwokat, a nieżyjąca już matka była nauczycielką, członkiem Rady Zarządzającej Uniwersytetu Waszyngtońskego oraz przewodniczącą organizacji charytatywnej United Way International.

Gates uczęszczał do publicznej szkoły podstawowej, a następnie do szkoły prywatnej Lakeside School. Tam, jako trzynastolatek, odkrył swoje zainteresowanie oprogramowaniem i zaczął tworzyć programy komputerowe.

W 1973 r. rozpoczął studia na Uniwersytecie Harvarda, gdzie poznał Steve’a Balmera, obecnego dyrektora generalnego Microsoft Corporation. Podczas studiów Gates opracował wersję języka programowania BASIC przeznaczoną do pierwszego mikrokomputera – MITS Altair.

Bill Gates zrezygnował ze studiów i włożył całą swoją energię w Microsoft, firmę, którą założył w 1975 roku razem z przyjacielem z dzieciństwa Paulem Allenem. Obaj wierzyli, że komputer stanie się niezbędnym narzędziem zarówno w biurze, jak i w domu, dlatego zajęli się tworzeniem oprogramowania do komputerów osobistych. Wizjonerstwo Billa Gatesa, który przewidział rozwój komputerów osobistych, miały kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy Microsoft i przyszłości całej branży informatycznej.

Celem kierowanej przez Gatesa firmy stało się ciągłe rozwijanie i udoskonalanie oprogramowania oraz zapewnienie użytkownikom możliwości korzystania z komputerów w prostszy, przyjemniejszy i bardziej ekonomiczny i efektywny sposób. Działania firmy mają charakter długofalowy, o czym najlepiej świadczą inwestycje w prace badawczo-rozwojowe, których wartość w bieżącym roku finansowym wyniosła ponad 6 mld USD.

W 1999 r. Bill Gates napisał książkę pt. “Biznes szybki j@k myśl” (Business @ the Speed of Thought), w której wskazuje, że technologia komputerowa pozwala w całkowicie nowy sposób rozwiązywać problemy biznesowe. Książkę tę wydano w 25 językach w ponad 60 krajach. Pozycja ta zyskała duże uznanie wśród odbiorców i znalazła się na listach bestsellerów gazet takich jak New York Times, USA Today, Wall Street Journal, czy portalu Amazon.com. Poprzednia książka Gatesa pt. “Droga ku przyszłości” (The Road Ahead), wydana w 1995 r., przez siedem tygodni utrzymywała się na pierwszej pozycji listy bestsellerów dziennika New York Times.

Zyski z tych książek Gates przekazał organizacjom typu non-profit, które wspierają wykorzystanie technologii w edukacji i kształceniu zawodowym.

Filantropia jest bardzo ważna dla Gatesa. Wraz z żoną Melindą założył fundację, która dysponuje kapitałem ponad 27 mld USD (stan na marzec 2004). Jej celem jest wspieranie inicjatyw w dziedzinie ochrony zdrowia i edukacji oraz dążenie do tego, by w XXI wieku osiągnięcia medycyny i techniki stały się powszechnie dostępne. Dotychczas Fundacja Melindy i Billa Gatesów przekazała ponad 3,2 mld USD na rzecz organizacji działających na rzecz światowej ochrony zdrowia. Przeszło 2 mld USD przekazano na programy związane z poszerzeniem możliwości nauczania, m.in. w ramach inicjatywy Gates Library Initiative, której celem było zapewnienie komputerów, szkoleń oraz dostępu do Internetu bibliotekom publicznym w uboższych gminach na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Fundacja przekazała też ponad 488 mln USD na projekty specjalne i doroczne akcje dobroczynne.

Bill Gates ożenił się 1 stycznia 1994 roku z Melindą French Gates. Mają troje dzieci. Gates lubi czytać książki, grać w golfa i brydża.

Ponadto interesuje się biotechnologią.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...