| Udostępnij

Szósta pracownia “e–Kids Network”

Prokom Software wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem otworzyły kolejną pracownię komputerową dla dzieci niepełnosprawnych. Edukacja informatyczna dzieci, ale także niepełnosprawnych dorosłych zwiększa ich możliwości komunikacyjne i pozwala zaistnieć na rynku pracy.

18 stycznia w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 przy ul. Zachodniej 61 w Zielonej Górze odbyło się uroczyste otwarcie pracowni komputerowej w ramach programu “e-Kids Network”, prowadzonego wspólnie przez Polski Czerwony Krzyż i Prokom Software.

Jest to już szósta placówka, która powstała w ramach Programu, realizowanego dzięki finansowemu wsparciu firmy Prokom.

Projekt “e-Kids Network” zakłada utworzenie siedmiu pracowni komputerowych dla dzieci niepełnosprawnych w zespołach szkół oraz szkołach podstawowych specjalnych i integracyjnych w dużych miastach. Pracownie “e–Kids Network” funkcjonują już w Gdyni, Warszawie, Białymstoku, Krakowie i Koszalinie. Łączny koszt wyposażenia pracowni, wraz z placówką w Zielonej Górze, wyniósł już ponad 300 000 zł.

Pracownia w Zielonej Górze wyposażona jest w zestawy komputerowe z pełnym oprogramowaniem, przystosowane do pracy dla dzieci z niedowładem kończyn górnych, zaburzeniami ruchowymi i percepcyjnymi, a także rozwoju umysłowego oraz niewidomych i niedowidzących.

Dzieci z niedowładem kończyn górnych korzystają z:

  • klawiatur z powiększonymi klawiszami i nakładek zabezpieczających przed naciśnięciem niewłaściwych klawiszy,
  • urządzeń sterujących kursorem za pomocą poruszenia kulki ręką,
  • urządzenia sterującego kursorem za pomocą ruchów głowy,
  • klawiatur z 6 standardowymi nakładkami z możliwością dalszej rozbudowy, do których załączone są licencje oprogramowania.

Dla dzieci niewidomych i niedowidzących przewidziany jest program czytający i powiększający ekran. Program zawiera syntezator mowy oraz obsługuje tabele i Internet. Dzieci niedowidzące korzystają również z klawiatur z kolorowymi, powiększonymi klawiszami.

Ponadto pracownia oferuje następujące oprogramowania, z licencjami na wszystkie zestawy komputerowe:

  • program służący do terapii i ćwiczeń dla osób z brakiem koncentracji wzrokowo – ruchowej
  • program do komunikacji i pisania za pomocą symboli

W pracowni zainstalowane jest również urządzenie wielofunkcyjne, składające się z kolorowej drukarki, kserokopiarki, faksu i skanera. Komputery podłączone są stałym łączem do Internetu.

Prezydent Miasta Zielonej Góry, Bożena Ronowicz powiedziała, że dokładnie taka pracownia komputerowa była niezbędna dzieciom niepełnosprawnym w Zielonej Górze do pracy i cieszy się, że dzięki Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi i firmie Prokom Software niepełnosprawne dzieci Zielonej Góry będą mogły się lepiej rozwijać. W imieniu uczniów serdecznie dziękuję za utworzenie Pracowni e–Kids Network, która spełni ich marzenia, umożliwiając swobodny kontakt ze światem wirtualnym – powiedziała Jolanta Cyrankowska, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze.

Pracownia w Zielonej Górze będzie funkcjonować sześć dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godzinach lekcyjnych z zajęć będą korzystać uczniowie szkoły, a od godziny 16.00 do godziny 18.00 pozostałe dzieci niepełnosprawne z Zielonej Góry. Godziny otwarcia pracowni w soboty należy ustalać każdorazowo z Dyrekcją Szkoły. Zajęcia będą prowadzone w grupach przez informatyka, posiadającego kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej – koordynatora zatrudnionego w ramach programu “e-Kids Network”.

Urząd Miasta Zielonej Góry oraz Rejonowy i Okręgowy Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze będą informowały społeczność miasta o możliwości korzystania z pracowni “e – Kids Network”. Koordynatorem korzystania z pracowni jest Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...

Rejestracja domen » Profesjonalny hosting teraz 90% taniej!

» Aktywując wybrany pakiet hostingowy w 2BE.pl na cały rok zapłacisz aż 90% mniej! To nie wszystko! Do każdego pakietu dodajemy zestaw bonusów, ułatwiających start strony w sieci. Zobacz listę. Pakiet Żółty = 25 zł netto Pakiet Czerwony = 55 zł netto I oczywiście 14-dniowy okres testowy całkowicie za darmo! Szczegóły oferty na naszej stronie internetowej. http://2be.pl/promocje/aktualne-promocje/hosting-90-taniej/...