| Udostępnij

Akademia PARP pod Linuksem

Użytkownicy Linuxa mogą już korzystać ze zdalnych, biznesowych szkoleń Akademii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, dotychczas dostępnych tylko w systemie Windows. Wirtualna platforma e-learningowa została zmodyfikowana i dostosowana do wymogów najpopularniejszych przeglądarek internetowych – informuje rządowy Portal Innowacji.

Akademia PARP działa od września 2005 roku. Szkolenia przygotowane w technologii e-learning obejmują zagadnienia związane z nowoczesnymi metodami prowadzenia działalności gospodarczej. Pakiet skierowany jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorców – zarówno do menedżerów, jak i do pracowników, którzy chcieliby odkryć nowe dziedziny, lub utrwalić swoją wiedzę w obszarach związanych z działalnością firmy.

Program szkoleń obejmuje kwestie prawne, ekonomiczne, marketingowe, a także wskazówki dotyczące źródeł finansowania przedsiębiorstwa. Początkujący znajdą tu informacje niezbędne do rozpoczęcia działalności gospodarczej i przeprowadzenia jej przez pierwszą, najtrudniejszą fazę wejścia na rynek (kurs: “Jak założyć firmę”).

Dowiedzą się, jak sformułować profesjonalny biznesplan, poznają zasady formułowania projektu i ustalania korzyści oraz kosztów związanych z jego uruchomieniem i realizacją. Kurs: “Biznesplan” da niedoświadczonym przedsiębiorcom narzędzia oceny efektywności finansowej planowanych przedsięwzięć. Dzięki kursowi: “Badania rynku” przedsiębiorca nauczy się podstawowych technik analitycznych: analizy gałęzi i konkurencji na rynku. Na podstawie wyników badań będzie zdolny zbudować strategię rozwoju swojej firmy.

Akademia PARP umożliwia ponadto uczestnictwo on-line w kursie “BHP” oraz szkoleniach z zakresu “Zamówień publicznych” i “Funduszy strukturalnych”. W ostatnim z wymienionych kursów przedsiębiorcy dowiadują się o możliwościach uzyskania finansowego wsparcia w ramach poszczególnych Sektorowych Programów Operacyjnych i Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Szkolenia PARP są odpowiedzią na rosnące zainteresowanie elektroniczną, interaktywną edukacją. “Przy tworzeniu szkoleń e-learningowych pragnęliśmy wykorzystać nową formułę edukacji oraz popularność Internetu, tak aby zainteresowani swobodnie kształtowali proces nauczania” – informuje Zespół Akademii. “Szkolenia obejmują od 3 do 7 modułów, omawiających konkretne zagadnienie w ramach danego przedmiotu. Materiały tekstowe każdej lekcji uzupełnione są zdjęciami lub animacjami, co znacznie podnosi atrakcyjność kursu”.

W ocenie zespołu platforma posiada prostą i łatwą nawigację. W prosty sposób, etapowo, uczestnik poznaje “tajniki” e-learningu: od rejestracji w systemie i konfiguracji konta, poprzez wybór szkolenia, po metody korzystania z niezbędnych informacji umieszczonych w “Bazie wiedzy”.

Od początku 2006 roku uczestnicy szkoleń Akademii PARP mogą uzyskać dostęp do platformy za pomocą programów:

- Mozilla-Firefox (wersja 1.5 lub nowsza),

- Netscape (wersja 8.0 lub nowsza),

- Mozilla (wersja 1.7.12 lub nowsza),

- Opera (wersja 8.51 lub nowsza),

- Internet Explorer (wersja 5.5 lub nowsza).

Aby wziąć czynny udział w szkoleniu, należy zainstalować w swojej przeglądarce wtyczkę (tzw. plug-in) Macromedia Flash Player (wersja 8.0 lub nowsza).

Zgodnie z zaleceniami Zespołu Akademii PARP, użytkownicy systemu Windows powinni korzystać z przeglądarki Internet Explorer wersja 6.0. Dla systemu Linux potrzebna jest przeglądarka Mozilla-Firefox w wersji 1.5.

PAP – Nauka w Polsce, Karolina OlszewskaPodziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...