| Udostępnij

Polityka w IDMnet

Do sieci dołączył serwis polityka.pl, internetowe wydanie tygodnika opinii Polityka. Serwis generuje miesięcznie średnio prawie 500 tys. odsłon i przyciąga ponad 60 tys. użytkowników.

Polityka powstała w 1957 roku i przez cały czas swego istnienia jest jednym z najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych w Polsce. Tygodnik jest adresowany do ludzi aktywnych zawodowo, prywatnych przedsiębiorców, twórców, przedstawicieli wolnych zawodów, szeroko rozumianej inteligencji oraz studentów. Sięgają po nią wszyscy ci, którzy poważnie interesują się otaczającą ich rzeczywistością – polityczną, społeczną i naukową – i którzy chcą ją dogłębnie zrozumieć, nie zadowalając się przy tym prostymi odpowiedziami i powierzchownymi opiniami.

Polityka pojawiła się w Internecie po raz pierwszy w roku 1998, a przez ostatnich pięć lat witryna tygodnika obecna była na stronach portalu Onet.pl. W swojej obecnej formie polityka.pl funkcjonuje od sierpnia 2005 roku.

Każdego dnia na stronach serwisu – niezależnie od cotygodniowego rytmu wydania papierowego – pojawiają się nowe informacje. Są to codziennie komentarze odnoszące się do najważniejszych wydarzeń politycznych i gospodarczych przygotowywane przez publicystów tygodnika. Ponadto czytelnicy Polityki mogą znaleźć w jej internetowej postaci fragmenty wszystkich artykułów z aktualnego numeru, przy czym niektóre teksty są udostępnianie w wersji pełnej.

Czytelnicy znajdą tu informacje o spotkaniach i imprezach organizowanych przez tygodnik. Sekcje tematyczne poświecone akcjom, z których słynie Polityka, takich jak “Paszporty Polityki”, akcja stypendialna Polityki, prestiżowe rankingi wyższych uczelni i największych polskich firm, ranking warszawskich restauracji “Za stołem”. Ciekawą pozycją jest “Kalendarium III RP”, czyli chronologiczny zapis najważniejszych krajowych wydarzeń od 1989 roku.

Swoje miejsce w internetowej Polityce odnajdą także uczniowie i nauczyciele, którzy w ramach akcji edukacyjnej “Lekcja z Polityką” otrzymują specjalnie przygotowane w oparciu o bieżące artykuły scenariusze lekcyjne. Nie brakuje także miejsca na nieco lżejszego rodzaju treści, takich jak galerie rysunków Andrzeja Mleczki, Andrzeja Czeczota, a także “Gadających głów”, czyli komiksów politycznych.

“Odbiorcy serwisu polityka.pl, podobnie jak jej papierowego wydania, to ludzie sukcesu, o wyrazistych, niezależnych poglądach, umiejący krytycznie oceniać rzeczywistość, otwarci na poglądy innych, ceniący kulturę dialogu i kulturową różnorodność. To świadomy swojej siły odbiorca i łakomy kąsek dla reklamodawców. Warto o takiego konsumenta zabiegać. Naszą strategię sprzedaży będziemy chcieli oprzeć na wykorzystaniu drzemiącego w tej grupie potencjału” – powiedział Adam Dyba, Dyrektor Generalny IDMnet.

W opinii czytelników Polityka to marka ceniona za rzetelność i wiarygodność, fachowość i trafność w komentowaniu i analizowaniu polskiej rzeczywistości. Siła marki Polityki tkwi w niepowtarzalnym zespole autorów, dziennikarzy i redaktorów.

Polityka jest liderem na rynku tygodników opinii pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy, a Biuro Reklamy POLITYKI zostało uznane przez magazyn branżowy Media & Marketing za najlepsze na rynku mediów w Polsce w roku 2005.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...