| Udostępnij

WiMax w Radomiu

Na terenie powiatu radomskiego realizowany jest projekt budowy regionalnej sieci opartej o radiowy system transmisji danych, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy, firmy oraz jednostki samorządowe.

Przedsiebiorstwo Techniczno Innowacyjne ALGO, dostawca rozwiązań transmisji danych, uruchomił bezprzewodowy dostęp do Internetu zgodny z zaleceniami WIMAX forum (Worldwide Interoperability for Microwave Access) na terenie powiatu radomskiego opartego o urządzenia firmy Alvarion.

Jest to drugi uruchomiony systemy WiMAX w Polsce i pierwszy na Mazowszu.

Uruchomiona stacja bazowa pokrywa powierzchnię 1.000 km2, a w jej zasięgu znajduje się ponad 100 tys. mieszkanców. Wdrożona platforma teleinformatyczna – dzięki zaawansowanej technologii radiowej – umożliwia szerokopasmowy dostęp do Internetu. Operator w ramach projektu uruchomił własne centrum zarządzania siecią. W 2006 roku planowana jest dalsza rozbudowa sieci według technologii zgodnej ze standardem 802.16 – WiMAX o kolejne powiaty.

Na potrzeby firm i gmin operator stworzył system monitorowania wizyjnego obiektów, a okolicznym gminom umożliwia zaimplementowanie elektronicznego obiegu dokumentów, wraz z możliwością komunikacji między obywatelami, a urzędem.

Ponadto, ALGO zapewnił nowatorski sposób przydziału pasm dostępowych polegający na automatycznym przekazywaniu po godzinach pracy dodatkowych zasobów przepływności do dyspozycji np. klubów internetowych w szkołach, oraz odbiorców indywidualnych przy pomocy tak zwanych hot@spotów.

Wydzielenie sieci ma gwarantować bezpieczeństwo transmisji danych oraz minimalizować ryzyko ingerencji z zewnątrz. Na potrzeby projektu PTI ALGO otrzymało z Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty pozwolenie radiowe na używanie urządzeń w paśmie 3,4 do 3,6GHz.

Nowy standard, zapewniający szerokopasmową łączność MAN (Metropolitan Area Network), ma pomóc w rozwiązaniu problemu “ostatniej mili” na terenach słabo zaludnionych, na których brak gęstej sieci punktów dostępowych. Technologia WIMAX umożliwia także realizację koncepcji mobilnego dostępu do Internetu poprzez rozszerzenie zasięgu publicznych hotspotów i stworzenie tzw. hotzones.

Przedsiebiorstwo Techniczno Innowacyjne ALGO jest firmą prywatną, której podstawowym przedmiotem działalnosci jest świadczenie usług telekomunikacyjnych w zakresie szybkiego, szerokopasmowego dostępu do Internetu. Firma powstała wiosną 2004 roku i od tej pory aktywnie się rozwija.

W przeciągu zaledwie półtora roku działalnosci na radomskim rynku sieć AlgoNet zyskała znaczacą liczbę odbiorców na terenie powiatu radomskiego, zwoleńskiego i lipskiego.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...

Rejestracja domen » Profesjonalny hosting teraz 90% taniej!

» Aktywując wybrany pakiet hostingowy w 2BE.pl na cały rok zapłacisz aż 90% mniej! To nie wszystko! Do każdego pakietu dodajemy zestaw bonusów, ułatwiających start strony w sieci. Zobacz listę. Pakiet Żółty = 25 zł netto Pakiet Czerwony = 55 zł netto I oczywiście 14-dniowy okres testowy całkowicie za darmo! Szczegóły oferty na naszej stronie internetowej. http://2be.pl/promocje/aktualne-promocje/hosting-90-taniej/...