| Udostępnij

MS: wzrost i ważne premiery w 2006

Microsoft zwiększył swoje obroty w Polsce za rok 2005 o niemal 20 proc. w stosunku do roku poprzedniego. W tym roku planowane są premiery Windows Vista oraz Office 12.

Firma zanotowała wzrost sprzedaży we wszystkich grupach produktowych. Dobre wyniki pozwolą polskiemu oddziałowi Microsoft na dalszy rozwój zarówno działalności biznesowej, jak i społeczno-edukacyjnej.

“Miniony rok był dla nas bardzo udany. Firma rozwija się dynamicznie, oferujemy nowe miejsca pracy – zwiększyliśmy zatrudnienie o 20 proc. Nasze wyniki w pewnym stopniu odzwierciedlają pozytywne zmiany na polskim rynku informatycznym. Dostrzegamy coraz większe zainteresowanie nowoczesnymi technologiami informatycznymi wpływającymi na wzrost efektywności wykorzystujących je przedsiębiorstw” – powiedział Marek Roter, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Największy sukces firma odnotowała w sprzedaży Microsoft Small Business Server, która wzrosła o 57 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. W obszarze całej grupy serwerowej i narzędzi programistycznych Microsoft osiągnął o 35 proc. wyższy wynik w porównaniu z rokiem ubiegłym, a sprzedaż samego SQL Server wzrosła o ponad 50 proc.

Równie dobrze prezentują się wyniki grupy Information Worker, odpowiedzialnej za promocję i sprzedaż w Polsce produktów z rodziny Microsoft Office, gdzie odnotowano 33 proc. wzrost liczby sprzedanych licencji.

Również przychody grupy produktowej Microsoft Dynamics, do niedawna znanej pod nazwą Microsoft Business Solutions, oferującej rozwiązania klasy ERP i CRM dla małych i średnich firm, zwiększyły się o 27 proc.

“Ten wynik cieszy nas tym bardziej, że działamy na tym rynku dopiero od trzech lat. Równie ważnym dla nas osiągnięciem jest też zanotowany w ubiegłym roku wzrost satysfakcji naszych Klientów we wszystkich segmentach rynku” – dodaje Marek Roter.

Firma od wielu lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną i społeczną. Skupia się ona w szczególny sposób na projektach informatycznych i prowadzeniu działań na rzecz walki ze zjawiskiem “wykluczenia informacyjnego”. W maju 2005 r. firma zainaugurowała działalność Forum Edukacji Microsoft, w ramach którego prowadzonych jest szereg lokalnych i ogólnopolskich projektów. Wśród nich są m.in. “Partnerstwo dla Przyszłości”, wieloletni program edukacyjny mający na celu upowszechnianie korzystania z nowoczesnych i legalnych rozwiązań informatycznych w polskich szkołach. Firma Microsoft bezpłatnie przekazała do tej pory ponad 20 000 licencji na użytkowanie systemu operacyjnego Microsoft Windows. W ubiegłym roku, we współpracy z doświadczonymi pedagogami, opracowane zostały multimedialne materiały do nauczania algorytmiki i programowania na poziomie licealnym. Skorzystało z nich już ponad 10 000 uczniów.

W ramach Forum Edukacji Microsoft realizowane są dwa kolejne projekty, które zostały zainicjowane w roku 2005. Pierwszy z nich to Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, prowadzone przez warszawską Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo. W ramach projektu przeszkolono do tej pory już blisko 400 osób. Drugi z ubiegłorocznych grantów został przyznany Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce na projekt edukacyjny na rzecz podopiecznych SOS-u z 3 wiosek na Lubelszczyźnie, a także lokalnej społeczności. Istotą projektu jest przekształcenie świetlic komputerowych w dostosowane do potrzeb szkoleniowych społeczne pracownie informatyczne. Pracownie są już wyposażone w sprzęt i oprogramowanie. W marcu br. rozpoczną się szkolenia, w których brać udział mogą nie tylko dzieci i młodzież mieszkający w Wioskach, ale również mieszkańcy Biłgoraja, Kraśnika i Lublina oraz okolic.

“Cieszy mnie, że dobre wyniki, jakie zanotowaliśmy w 2005 r. pozwolą na rozszerzenie prowadzonych przez nas działań społeczno-edukacyjnych i jeszcze efektywniejsze dotarcie z nimi do ludzi, którzy najbardziej tego potrzebują” – powiedział Marek Roter.

Rok 2006 będzie dla Microsoft bardzo ważny. Na rynku pojawią się nowe edycje kluczowych produktów firmy – systemu operacyjnego Microsoft Windows oraz platformy do obiegu dokumentów i pracy grupowej Microsoft Office System.

Oba produkty, Windows Vista oraz nowa platforma Office, znana obecnie pod nazwą Office 12, mają szansę w znaczący sposób zwiększyć zakres wykorzystania technik komputerowych i efektywność pracy.

Istotnym wydarzeniem dla polskiego oddziału Microsoft będzie również wizyta Billa Gatesa, który już 2 lutego odwiedzi Polskę. Celem wizyty jest podkreślenie znaczenia, jakie ma dla Microsoft Corporation polski rynek, a także omówienie możliwości zwiększenia udziału firmy w rozwoju polskiej gospodarki i społeczeństwa informacyjnego.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...