| Udostępnij

Mee w Orange World

Mobile Entertainment Europe (mee), dostawca gier java i właściciel portalu Jabler.pl, był w roku 2005 największym dostawcą dla Orange World. Miesięczne przychody PTK Centertel z tytułu sprzedaży gier i aplikacji mobilnych to ok. 280 tys. zł miesięcznie.

mee

mobile entertainment europe (mee) powstała w 2003 roku jako owoc fascynacji kierownictwa agencji interaktywnej Artegence rozkwitającą wówczas branżą rozrywki mobilnej. Po trudnych dla branży internetowej latach 2001-2002 coraz wyraźniej widać było, że tylko zintegrowana komunikacja marketingowa ma rację bytu, a rozrywka cyfrowa i ‘digital lifestyle’ obejmował będzie zarówno telewizję i internet, ale także telefony komórkowe i rozmaite urządzenia przenośne.

Artur Gortych i Bartłomiej Wyszyński idąc z trendem postanowili rozbudować grupę firm Omnigence (agencje Artegence i Efigence) o nowy podmiot zajmujący się rozrywką mobilną. Od początku w planach była działalność ponad granicami.

mee to firma, której głównym zakresem działalności jest tworzenie mobilnych rozwiązań i produktów interaktywnych (MMS, Java, dzwonki, komiksy Java, aplikacje rozrywkowe, vidlety, aplikacje informacyjne).

mee jest twórcą portalu internetowego, poświęconego dystrybucji polskich gier Java, przeznaczonych na multimedialne telefony komórkowe – Jabler.pl. Kolejnym portalem, obecnym w strukturach firmy jest bombadoo.pl, które jest brandem zajmującym się produkcją kartek MMS oraz dzwonków polifonicznych, komiksów Java i innych popularnych produktów mobilnych.

mee jest również udziałowcem firmy Gameleons Sp. z o.o., która jest developerem gier Java. Gameleons jest producentem takich gier jak 3D Alpha Zone, Bubu, Mr Schizoo czy Skoki 2005.

Wyniki mee

W ramach serwisu Orange World dostępnego przez Internet i WAP abonenci telefonów komórkowych mogą pobierać dzwonki, tapety, gry i inne aplikacje java. Produkty te są dostarczane klientom przez stałych partnerów PTK Centertel. W przypadku – gier java, kontent dostarcza sześciu dystrybutorów.

“To był rok ciężkiej pracy” – mówi Bartłomiej Wyszyński, Prezes mee. “W 2003 roku byliśmy już największym dostawcą gier, w 2004 spadliśmy na drugą pozycję, aby w 2005 z powrotem ubrać żółtą koszulkę lidera” – dodaje.

Jak dowiadujemy się od przedstawicieli firmy, niebagatelne znaczenie dla tak dobrych wyników mee, miało stworzenie na początku 2005 spółki Gameleons zajmującej się developingiem gier. “Połączenie oferty światowych, markowych gier oraz wysokiej jakości produktów lokalnych przygotowywanych przez gameleons.pl miało decydujący wpływ na nasze dobre wyniki” – dodaje Tomasz Witt, Dyrektor Sprzedaży mee i wiceprezes Gameleons.

Obecnie w Orange World dostępnych jest kilkaset gier Java dostarczanych przez mee. mee wspólnie z Orange rozwija równocześnie ofertę gier Symbian. Pozostałe gry są również prezentowane na serwisach prowadzonych przez dostawców gier, np. Jablera.

“Orange jako operator sprzedaje miesięcznie ok. 35 tys. gier i aplikacji na komórki. Średnio jeden klient pobiera ok. 1,4 gry miesięcznie, czyli możemy mówić o ok. 25 tys. unikalnych użytkownikach miesięcznie.” – tłumaczy Tomasz Witt.

“Średnia cena gry java to 8 zł + VAT (normalna cena 9 PLN, ale gra dnia zawsze kosztuje 30% taniej, czyli 6 zł), czyli miesięczne przychody PTK Centertel z tytułu sprzedaży gier i aplikacji mobilnych to ok. 280 tys. zł.” – dodaje Witt.

Mobilne doświadczenia

Osoby związane z grupą Omnigence są z mobilnością za pan brat nie od wczoraj.

Istniejący od 18 marca 1998 r. serwis FilmWeb.pl jako jeden z pierwszych – 20 stycznia 2000 r. – uruchomił wersję dostępną przez WAP.

W połowie 2004 r. Artegence stworzyła website dla pierwszej w Polsce i jednej z pierwszych na świecie gier MMOG (Mass Multiplayer Online Games). Gra została napisana – oczywiście – przez zespół Mobile Entertainment Europe oraz One2Tribe. Gra została stworzona dla Plus GSM, korzystać z niej mogą tylko abonenci tej sieci.

W kwietniu Artegence wygrała Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Reklamy Kreatura 2005 za kampanię mobilnej postaci o przydomku “Zając postrach lasu” wyprodukowanej przez… mee. Ów zając poza lasem, zamieszkuje głównie tapety i gry java.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...