| Udostępnij

Polskie produkty iTV Samsunga

W 2005 roku sprzedano ok. 1,2 mln urządzeń Samsung do odbioru telewizji cyfrowej (dekoderów), do których oprogramowanie powstało w biurze w Warszawie. Do końca roku 2007 firma Samsung planuje wzrost zatrudnienia w Warszawskim Centrum Rozwoju i Tworzenia Oprogramowania firmy Samsung do 700 pracowników.

Samsung Electronics w 2000 roku utworzyła w Warszawie Centrum Rozwoju i Tworzenia Oprogramowania. Głównym zadaniem Centrum jest rozwój oprogramowania do odbiorników cyfrowej telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej zgodnych ze standardami DVB (Digital Video Broadcasting).

Siedziba Centrum znajduje się w Warszawie ze względu na bliskość głównych ośrodków akademickich, z którymi firma ściśle współpracuje: Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego.

Na początku powstał zespół 10 programistów, który zajmował się tworzeniem oprogramowania dla dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej. Powstały produkty, które przyczyniły się do znacznego zwiększenia sprzedaży dekoderów Samsung na świecie.

Dzisiaj, Centrum liczy ponad 100 osób i stanowi podstawę rozwoju i planowanej ekspansji na rynki krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Zlokalizowanie Centrum w Europie Środkowej ma umożliwiać firmie Samsung bezpośredni kontakt z klientami z naszego regionu oraz szybkie reagowanie na ich potrzeby.

Samsung Electronics rozważa przeniesienie z Korei do Polski prac nad kolejnymi produktami o największym zaawansowaniu technologicznym takich jak urządzenia DVD czy kamery cyfrowe.

Jesienią 2005 roku rozpoczął się nabór do nowotworzącej się w ramach istniejącego działu komórki – Digital TV Division – zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla kolejnych urządzeń telewizji cyfrowej takich jak telewizory plazmowe, LCD i projektory. Do chwili obecnej w dziale Digital TV Division znalazło zatrudnienie kilkanaście osób.

Inżynierowie – projektanci, programiści i testerzy, zatrudnieni w nowo powstałym dziale, będą tworzyć oprogramowanie dla telewizorów plazmowych i LCD, pozwalające na naziemny odbiór telewizji cyfrowej. Podejmą również dalsze prace nad otwartym standardem oprogramowania dla innych urządzeń do odbioru telewizji cyfrowej. Wspomniany standard, zwany Multimedia Home Platform, umożliwi uruchomienie aplikacji pisanych przez niezależnych dostawców urządzeń. “Dzięki niemu osoby oglądające telewizję będą mogły równocześnie korzystać z wielu aplikacji nadawanych razem z programem” – Wojciech Krzywicki z biura prasowego firmy.

Podobna do polskiej placówka działa w Londynie. Centra pozaeuropejskie koncern utworzył w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Izraelu i Indiach. Urządzenia produkowane w polskim centrum są z powodzeniem sprzedawane i wdrażane u wielu znanych operatorów telewizji cyfrowej na całym świecie.

W 2005 roku sprzedano ok. 1,2 mln urządzeń Samsung do odbioru telewizji cyfrowej (dekoderów), do których oprogramowanie powstało w biurze w Warszawie. Centrum Badań i Rozwoju wprowadziło wiele nowych produktów na rynek europejski. Trafiły one do Niemiec, Belgii, Finlandii, Holandii, a także do Rosji, na Ukrainę oraz Łotwę. Jeden z nowych produktów znalazł odbiorców w Polsce.

Do najważniejszych osiągnięć polskiego Centrum Badań i Rozwoju należy pierwszy na świecie set-top-box dostarczający usługę Blucom Interactive (aplikację T-commerce dostarczaną na terminal komórkowy poprzez kanał Bluetooth), nowa linia produktów PVR z innowacyjnym interfejsem użytkownika oraz szereg dekoderów dla wiodących europejskich operatorów telewizji cyfrowej.

PAP, awPodziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...