| Udostępnij

Polskie produkty iTV Samsunga

W 2005 roku sprzedano ok. 1,2 mln urządzeń Samsung do odbioru telewizji cyfrowej (dekoderów), do których oprogramowanie powstało w biurze w Warszawie. Do końca roku 2007 firma Samsung planuje wzrost zatrudnienia w Warszawskim Centrum Rozwoju i Tworzenia Oprogramowania firmy Samsung do 700 pracowników.

Samsung Electronics w 2000 roku utworzyła w Warszawie Centrum Rozwoju i Tworzenia Oprogramowania. Głównym zadaniem Centrum jest rozwój oprogramowania do odbiorników cyfrowej telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej zgodnych ze standardami DVB (Digital Video Broadcasting).

Siedziba Centrum znajduje się w Warszawie ze względu na bliskość głównych ośrodków akademickich, z którymi firma ściśle współpracuje: Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego.

Na początku powstał zespół 10 programistów, który zajmował się tworzeniem oprogramowania dla dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej. Powstały produkty, które przyczyniły się do znacznego zwiększenia sprzedaży dekoderów Samsung na świecie.

Dzisiaj, Centrum liczy ponad 100 osób i stanowi podstawę rozwoju i planowanej ekspansji na rynki krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Zlokalizowanie Centrum w Europie Środkowej ma umożliwiać firmie Samsung bezpośredni kontakt z klientami z naszego regionu oraz szybkie reagowanie na ich potrzeby.

Samsung Electronics rozważa przeniesienie z Korei do Polski prac nad kolejnymi produktami o największym zaawansowaniu technologicznym takich jak urządzenia DVD czy kamery cyfrowe.

Jesienią 2005 roku rozpoczął się nabór do nowotworzącej się w ramach istniejącego działu komórki – Digital TV Division – zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla kolejnych urządzeń telewizji cyfrowej takich jak telewizory plazmowe, LCD i projektory. Do chwili obecnej w dziale Digital TV Division znalazło zatrudnienie kilkanaście osób.

Inżynierowie – projektanci, programiści i testerzy, zatrudnieni w nowo powstałym dziale, będą tworzyć oprogramowanie dla telewizorów plazmowych i LCD, pozwalające na naziemny odbiór telewizji cyfrowej. Podejmą również dalsze prace nad otwartym standardem oprogramowania dla innych urządzeń do odbioru telewizji cyfrowej. Wspomniany standard, zwany Multimedia Home Platform, umożliwi uruchomienie aplikacji pisanych przez niezależnych dostawców urządzeń. “Dzięki niemu osoby oglądające telewizję będą mogły równocześnie korzystać z wielu aplikacji nadawanych razem z programem” – Wojciech Krzywicki z biura prasowego firmy.

Podobna do polskiej placówka działa w Londynie. Centra pozaeuropejskie koncern utworzył w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Izraelu i Indiach. Urządzenia produkowane w polskim centrum są z powodzeniem sprzedawane i wdrażane u wielu znanych operatorów telewizji cyfrowej na całym świecie.

W 2005 roku sprzedano ok. 1,2 mln urządzeń Samsung do odbioru telewizji cyfrowej (dekoderów), do których oprogramowanie powstało w biurze w Warszawie. Centrum Badań i Rozwoju wprowadziło wiele nowych produktów na rynek europejski. Trafiły one do Niemiec, Belgii, Finlandii, Holandii, a także do Rosji, na Ukrainę oraz Łotwę. Jeden z nowych produktów znalazł odbiorców w Polsce.

Do najważniejszych osiągnięć polskiego Centrum Badań i Rozwoju należy pierwszy na świecie set-top-box dostarczający usługę Blucom Interactive (aplikację T-commerce dostarczaną na terminal komórkowy poprzez kanał Bluetooth), nowa linia produktów PVR z innowacyjnym interfejsem użytkownika oraz szereg dekoderów dla wiodących europejskich operatorów telewizji cyfrowej.

PAP, awPodziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...

Rejestracja domen » Profesjonalny hosting teraz 90% taniej!

» Aktywując wybrany pakiet hostingowy w 2BE.pl na cały rok zapłacisz aż 90% mniej! To nie wszystko! Do każdego pakietu dodajemy zestaw bonusów, ułatwiających start strony w sieci. Zobacz listę. Pakiet Żółty = 25 zł netto Pakiet Czerwony = 55 zł netto I oczywiście 14-dniowy okres testowy całkowicie za darmo! Szczegóły oferty na naszej stronie internetowej. http://2be.pl/promocje/aktualne-promocje/hosting-90-taniej/...