| Udostępnij

Internauci o Walentynkach

Jak pokazują wyniki ostatnich badań przeprowadzonych przez firmę Gemius SA, chociaż o Walentynkach słyszeli prawie wszyscy internauci (99%), w porównaniu z ubiegłym rokiem spadła liczba osób, które zamierzają obchodzić to święto. Ci, którzy jednak podjęli taką decyzję (58%), przeznaczą na ten cel więcej pieniędzy niż przed rokiem.

Komu najczęściej okazujemy uczucia w tym szczególnym dniu? Zdecydowanie najczęściej respondenci wskazywali swoją “drugą połówkę” – takiej odpowiedzi udzieliło 78 proc. internautów. W dalszej kolejności badane osoby deklarowały, że uczucia okażą osobom, które im się podobają lub są znajomymi. Walentynki to także doskonała okazja do tego, aby swoje uczucia zakomunikować rodzicom, rodzeństwu oraz innym członkom rodziny.

Komu okażesz uczucie w Walentynki?

Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Źródło: gemiusAdHoc, 2.02-6.02.2006

Jak spędzimy tegoroczne Walentynki? Wśród wielu sposobów celebrowania dnia świętego Walentego, najbardziej popularne jest obdarowywanie się prezentami. Taką odpowiedź wskazało 42 procent internautów. Trochę mniejszą popularnością cieszy się wysyłanie kartek miłosnych (27 proc.), wspólne odwiedzanie restauracji i kawiarni (23 proc), czy kupowanie kwiatów (23 proc.).

Plany na Walentynki

Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Źródło: gemiusAdHoc, 2.02-6.02.2006

Jak pokazują wyniki badania, podczas tegorocznych Walentynek będziemy składać sobie mniej życzeń niż przed rokiem. Ci, którzy zdecydują się na taką formę wyrażenia uczuć, wyślą w tym celu sms-a (45 proc.), kartkę pocztową lub e-mail (po 35 procent wskazań). Na osobiste wyznanie uczuć zdobędzie się jedynie 32 procent badanych.

Podobnie jak przed rokiem, kobiety (62 proc.) okazały się większymi romantyczkami i to one częściej niż mężczyźni (55 proc.) zamierzają obchodzić Walentynki. Panie częściej niż panowie deklarują kupno upominku dla bliskiej osoby (odpowiednio 46 proc. i 39 proc.), natomiast panowie zdecydowanie częściej obdarują swoje wybranki kwiatami (odpowiednio 40 proc. i 3 proc.).

Płeć różnicuje nie tylko sposób obchodzenia dnia zakochanych, ale również wysokość przeznaczonych na ten cel środków finansowych. Największa grupa internautek (46 proc.) zamierza poświęcić na walentynkowe prezenty od 20 do 50 PLN. Jeżeli zaś internauci zdecydują się na kupno upominku, to w większości przypadków (31 proc.) będzie on wart od 100 do 200 PLN.

W porównaniu z ubiegłym rokiem spadł odsetek osób planujących wydatki poniżej 100 PLN (z 77 proc. do 71 proc.), wzrósł zaś tych, którzy planują przeznaczyć na walentynkowe zakupy między 100 a 200 PLN (z 10 do 18 proc.). Wyniki te mogą wskazywać na nieco większą wagę, jaką ankietowani przykładają do prezentów ofiarowanych 14 lutego.

Jakich prezentów mogą spodziewać się zakochani? Wyniki badania pokazują, że najbardziej popularnymi upominkami podczas tegorocznych Walentynek będą maskotki (32 proc.), słodycze (23 proc.) oraz perfumy (otrzyma je co 5 obdarowywana osoba).

Chociaż do 14 lutego nie pozostało już wiele czasu, ponad 20 procent internautów nie zdecydowało jeszcze, co podarować najbliższej osobie. Prawdopodobnie podjęcie decyzji o wyborze prezentu ułatwią liczne promocje i oferty przygotowane przez handlowców specjalnie na tą okazję. Kupno prezentu wymaga często sprawdzenia upominku i porady sprzedawcy. Być może dlatego internauci zdecydowanie częściej zrobią walentynkowe zakupy w sklepach tradycyjnych niż internetowych. Warto jednak podkreślić, że w porównaniu z ubiegłym rokiem liczba internautów zainteresowanych zakupami za pośrednictwem internetu nieznacznie wzrosła.

Planowane zakupy prezentów

Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Źródło: gemiusAdHoc, 2.02-6.02.2006Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...