| Udostępnij

Co w Office 12?

Microsoft poinformował, jakie elementy wejdą w skład platformy Microsoft Office 2007, znanej dotychczas pod kodową nazwą Office 12.

Platforma zawierająca zarówno nowe produkty, jak i rozszerzone wersje dotychczas znanych aplikacji, serwerów oraz usług z rodziny Microsoft Office będzie dostępna pod koniec 2006 roku.

“Platforma produktów tworząca nową wersję Microsoft Office System będzie przełomem w wydajności pracy z dokumentami. Nowe rozwiązania i opcje, które zaoferujemy wraz z platformą umożliwią elastyczne dostosowywanie kształtu pakietu do indywidualnych potrzeb użytkowników i większy wybór przy zakupie naszego oprogramowania. Skorzystają na tym firmy, które chcą udostępnić pracownikom najlepsze narzędzia do zarządzania informacjami i pracy grupowej” – mówi Jacek Maśliński, Information Worker Business Group Lead w polskim oddziale Microsoft.

Oprogramowanie wchodzące w skład rodziny Microsoft Office będzie dostępne w nowych konfiguracjach i zestawach, co zapewni Klientom duże możliwości w zakresie dostosowywania wybieranych produktów do potrzeb własnej organizacji.

Dla Klientów korzystających z licencji grupowych przygotowano nowy produkt, Microsoft Office Professional Plus 2007, stanowiący znacznie rozbudowaną wersję pakietu znanego dotychczas użytkownikom pod nazwą Microsoft Office Professional Enterprise Edition 2003. Zapewni on istotne usprawnienie w zakresie zarządzania informacjami i pracy grupowej, dzięki integracji z nowymi funkcjami Microsoft Office SharePoint Server 2007 oraz dołączonej aplikacji Microsoft Office Communicator.

Nowy element oferty stanowi wersja Microsoft Office Enterprise 2007, która zawiera funkcje Office Professional Plus 2007 i rozszerzone mechanizmy pracy grupowej oraz mobilnej, udostępniane przez Microsoft Office Groove 2007 i Microsoft Office OneNote 2007.

Dla klientów indywidualnych, którzy chcą korzystać z pakietu Office w domu, pojawi się nowy produkt pod nazwą Microsoft Office Home and Student 2007. Pakiet ten jest następcą obecnie dostępnego w specjalnej, niższej cenie domowego pakietu – Microsoft Office 2003 dla Nauczycieli, Studentów i Uczniów, przeznaczonego dla całych rodzin do użytku niekomercyjnego.

Jednym z nowych elementów wchodzących w skład Microsoft Office 2007, który zaspokoi potrzeby klientów w zakresie organizacji pracy jest Office Groove 2007, czyli aktualizacja Groove Virtual Office. Pozwoli on na prowadzenie prac zespołowych niezależnie od lokalizacji pracowników i rodzaju połączenia sieciowego.

Z kolei Microsoft Office SharePoint Designer 2007 – nowy produkt z rodziny Office służący do projektowania stron internetowych i wykorzystujący częściowo technologie zawarte w Microsoft Office FrontPage 2003, umożliwi tworzenie i dostosowywanie witryn opartych na technologii Microsoft SharePoint, a także użycie tej technologii do budowy aplikacji wyposażonych w mechanizmy przepływu pracy.

Dostępne obecnie w Microsoft Office System 2003 rozwiązania serwerowe, w nowej wersji 2007 zostaną rozszerzone o nowe rozwiązania służące wspólnemu korzystaniu z informacji, analizowaniu i zarządzaniu nimi. Jednocześnie platforma Microsoft Office 2007 zostanie rozszerzona o całkiem nowe produkty serwerowe, wpierające integrację rozwiązań w zakresie współpracy, zarządzania wiedzą (Enterprise Content Management), tworzenia formularzy, analizy danych (Business Intelligence) oraz zarządzania projektami (Enterprise Project Management).

Office SharePoint Server 2007 będzie centralnym serwerem, który ujednolici zarządzanie portalami i treścią, umożliwi wgląd w działalność przedsiębiorstwa oraz skupi wszystkie funkcje związane z procesami biznesowymi. Pozwoli to na zwiększenie efektywności współpracy, podejmowanie lepiej uzasadnionych decyzji oraz nadzór nad treściami stosowanymi w aplikacjach biznesowych.

Nowe serwery: Microsoft Office Project Server 2007, Microsoft Office Project Portfolio Server 2007 oraz Microsoft Office Forms Server 2007 pozwolą na zarządzanie projektami, portfelem projektów i formularzami elektronicznymi.

Przygotowano też dwie opcje licencji dostępowych (CAL), dzięki którym będzie możliwy zakup rozwiązania łączącego w prostszy sposób środowisko komputera osobistego z serwerem i w cenie znacznie niższej niż łączne koszty poszczególnych składników. Dostępna obecnie opcja licencji Core CAL umożliwia korzystanie z najpopularniejszych serwerów oferowanych przez Microsoft, m.in. Windows Server, Microsoft Exchange Server, Office SharePoint Portal Server i Systems Management Server. Nowa licencja Enterprise CAL będzie rozszerzeniem opcji Core CAL o nowe funkcje, takie jak przeszukiwanie danych przedsiębiorstwa, publikowanie ich z poziomu arkuszy kalkulacyjnych, tworzenie formularzy internetowych i ujednoliconą komunikację. Będzie ona także obejmować oprogramowanie Microsoft Operations Manager, Microsoft Office Live Communications Server, Windows® Rights Management Services i produkty Microsoft Security.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Pomysły na biznes - szukam / oferuję » Wzory gotowych biznes planów pod dotacje

» Witam, Oferujemy wzory gotowych biznes planów przygotowanych z myślą o dotacjach z Urzędu Pracy (handel, usługi, produkcja - od sklepu internetowego po pizzerie). W chwili obecnej dysponujemy ponad 40 różnymi wnioskami / biznes planami - które zostały przez Nas przygotowane i uzyskały dofinansowanie. Pełna listę wzorów, oraz możliwość zakupu, znajdą Państwo tutaj (proszę skopiować i wkleić link): http://www.biznesplany24.pl/biznesplan-pup-wzory.html...

Działalność gospodarcza » Biuro Rachunkowe KAWECCY Będzin. Sosnowiec. Dąbrowa Górnicza

» NOWA SIEDZIBA FIRMY !!! Z ogromną radością informujemy, że możemy zaprosić Państwa do naszej nowej siedziby biura rachunkowego, które mieści się przy ul. Wolności 109 w Będzinie. Serdecznie Zapraszamy. Kaweccy s.c. ul. Wolności 109 42-506 Będzin woj. śląskie tel. 509050305, 505100668. http://www.kaweccygroup.pl...

Prowadzenie firmy » Praca z systemem CRM - doświadczenia

» Chętnie wymienię się doświadczeniami w temacie pracy na systemie Berberis. Jakie są wasze doświadczenia i co ciekawego udało się wam z tego systemu wyciągnąć? Na co należy szczególnie zwracać uwagę, żeby mieć tego efekty?...

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...