| Udostępnij

Co w Office 12?

Microsoft poinformował, jakie elementy wejdą w skład platformy Microsoft Office 2007, znanej dotychczas pod kodową nazwą Office 12.

Platforma zawierająca zarówno nowe produkty, jak i rozszerzone wersje dotychczas znanych aplikacji, serwerów oraz usług z rodziny Microsoft Office będzie dostępna pod koniec 2006 roku.

“Platforma produktów tworząca nową wersję Microsoft Office System będzie przełomem w wydajności pracy z dokumentami. Nowe rozwiązania i opcje, które zaoferujemy wraz z platformą umożliwią elastyczne dostosowywanie kształtu pakietu do indywidualnych potrzeb użytkowników i większy wybór przy zakupie naszego oprogramowania. Skorzystają na tym firmy, które chcą udostępnić pracownikom najlepsze narzędzia do zarządzania informacjami i pracy grupowej” – mówi Jacek Maśliński, Information Worker Business Group Lead w polskim oddziale Microsoft.

Oprogramowanie wchodzące w skład rodziny Microsoft Office będzie dostępne w nowych konfiguracjach i zestawach, co zapewni Klientom duże możliwości w zakresie dostosowywania wybieranych produktów do potrzeb własnej organizacji.

Dla Klientów korzystających z licencji grupowych przygotowano nowy produkt, Microsoft Office Professional Plus 2007, stanowiący znacznie rozbudowaną wersję pakietu znanego dotychczas użytkownikom pod nazwą Microsoft Office Professional Enterprise Edition 2003. Zapewni on istotne usprawnienie w zakresie zarządzania informacjami i pracy grupowej, dzięki integracji z nowymi funkcjami Microsoft Office SharePoint Server 2007 oraz dołączonej aplikacji Microsoft Office Communicator.

Nowy element oferty stanowi wersja Microsoft Office Enterprise 2007, która zawiera funkcje Office Professional Plus 2007 i rozszerzone mechanizmy pracy grupowej oraz mobilnej, udostępniane przez Microsoft Office Groove 2007 i Microsoft Office OneNote 2007.

Dla klientów indywidualnych, którzy chcą korzystać z pakietu Office w domu, pojawi się nowy produkt pod nazwą Microsoft Office Home and Student 2007. Pakiet ten jest następcą obecnie dostępnego w specjalnej, niższej cenie domowego pakietu – Microsoft Office 2003 dla Nauczycieli, Studentów i Uczniów, przeznaczonego dla całych rodzin do użytku niekomercyjnego.

Jednym z nowych elementów wchodzących w skład Microsoft Office 2007, który zaspokoi potrzeby klientów w zakresie organizacji pracy jest Office Groove 2007, czyli aktualizacja Groove Virtual Office. Pozwoli on na prowadzenie prac zespołowych niezależnie od lokalizacji pracowników i rodzaju połączenia sieciowego.

Z kolei Microsoft Office SharePoint Designer 2007 – nowy produkt z rodziny Office służący do projektowania stron internetowych i wykorzystujący częściowo technologie zawarte w Microsoft Office FrontPage 2003, umożliwi tworzenie i dostosowywanie witryn opartych na technologii Microsoft SharePoint, a także użycie tej technologii do budowy aplikacji wyposażonych w mechanizmy przepływu pracy.

Dostępne obecnie w Microsoft Office System 2003 rozwiązania serwerowe, w nowej wersji 2007 zostaną rozszerzone o nowe rozwiązania służące wspólnemu korzystaniu z informacji, analizowaniu i zarządzaniu nimi. Jednocześnie platforma Microsoft Office 2007 zostanie rozszerzona o całkiem nowe produkty serwerowe, wpierające integrację rozwiązań w zakresie współpracy, zarządzania wiedzą (Enterprise Content Management), tworzenia formularzy, analizy danych (Business Intelligence) oraz zarządzania projektami (Enterprise Project Management).

Office SharePoint Server 2007 będzie centralnym serwerem, który ujednolici zarządzanie portalami i treścią, umożliwi wgląd w działalność przedsiębiorstwa oraz skupi wszystkie funkcje związane z procesami biznesowymi. Pozwoli to na zwiększenie efektywności współpracy, podejmowanie lepiej uzasadnionych decyzji oraz nadzór nad treściami stosowanymi w aplikacjach biznesowych.

Nowe serwery: Microsoft Office Project Server 2007, Microsoft Office Project Portfolio Server 2007 oraz Microsoft Office Forms Server 2007 pozwolą na zarządzanie projektami, portfelem projektów i formularzami elektronicznymi.

Przygotowano też dwie opcje licencji dostępowych (CAL), dzięki którym będzie możliwy zakup rozwiązania łączącego w prostszy sposób środowisko komputera osobistego z serwerem i w cenie znacznie niższej niż łączne koszty poszczególnych składników. Dostępna obecnie opcja licencji Core CAL umożliwia korzystanie z najpopularniejszych serwerów oferowanych przez Microsoft, m.in. Windows Server, Microsoft Exchange Server, Office SharePoint Portal Server i Systems Management Server. Nowa licencja Enterprise CAL będzie rozszerzeniem opcji Core CAL o nowe funkcje, takie jak przeszukiwanie danych przedsiębiorstwa, publikowanie ich z poziomu arkuszy kalkulacyjnych, tworzenie formularzy internetowych i ujednoliconą komunikację. Będzie ona także obejmować oprogramowanie Microsoft Operations Manager, Microsoft Office Live Communications Server, Windows® Rights Management Services i produkty Microsoft Security.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...