| Udostępnij

Amazon tylnymi drzwiami

Porównywarki 9sekund.pl oraz nokaut.pl nawiązały współpracę z globalnym potentatem – multi-sklepem Amazon.com. A raczej z jego niemieckim oddziałem. Amazon umożliwiał już od kilku lat prezentację i promocję swojej oferty w Polsce na zasadzie programu partnerskiego, mało kto jednak z tej możliwości korzystał. Najwyraźniej globalny potentat postanowił aktywniej stymulować sprzedaż w naszym kraju.

Pogłoski o spodziewanym pojawieniu się Amazon w Polsce zaczęły pojawiać się w środę, 5 kwietnia. Kilka internetowych portali podało informacje o dosyć tajemniczym wejściu międzynarodowego giganta na polski rynek. Pojawiały się nawet spekulacje na temat przejęcia Merlin.pl. Wiadomo było, że oferta sklepu na pewno nie pojawi się pod adresem amazon.pl.

“Byliśmy zaskoczeni pojawieniem się przecieków” – przyznaje szef zespołu 9sekund.pl, Łukasz Kuncewicz. “Przyspieszyło to niektóre nasze działania, i dzięki temu możemy teraz z dumą powiedzieć, że mamy w swojej ofercie produkty największego sklepu na świecie.”

Cztery dni po komunikacie 9sekund.pl współpracą z Amazonem pochwaliła się także nie działająca jeszcze porównywarka nokaut.pl. “Jesteśmy dumni z tego, że niemiecki oddział Amazon.com zgłosił się do nas z propozycją współpracy. Daje nam to pewność, że obraliśmy odpowiedni kierunek. Porozumienie o współpracy nawiązaliśmy z Amazonem kilka miesięcy temu, a efektem jest podpisana umowa o współpracy, na podstawie której zaprezentujemy dostępną w Polsce pełną ofertę największego sklepu internetowego na świecie” komentuje to wydarzenie Wojciech Czernecki, członek zarządu firmy Nokaut.

Jak na razie, Amazon sprzedaje na 9sekund.pl książki, muzykę i filmy DVD – w ogromnej większości są to wydawnictwa angielskojęzyczne. Oferta nie stanowi więc zagrożenia dla polskich sprzedawców. Ten sam asortyment pojawi się także w ofercie nokaut.pl.

“Obecnie porównujemy ponad 100 tys. najciekawszych produktów i cały czas ta liczba rośnie.” – wyjaśnia Marcin Górecki, analityk systemu w 9sekund.pl. “Współpraca z Amazonem to naturalny krok w rozwoju serwisu. Rozpoczynaliśmy od sklepów internetowych, po roku rozszerzyliśmy swoją ofertę o serwisy aukcyjne. Teraz czas na produkty zagraniczne, także przecież dostępne w Polsce.”

“Wielu polskich internautów nawet nie wie, że można przez internet kupować zagraniczne produkty. Koszty przesyłki są zwykle wysokie, ale czasami danej rzeczy po prostu nie można kupić w Polsce. Ta oferta skierowana jest głównie do osób zainteresowanych książkami w innych niż polska wersjach językowych, niszową muzyką, starymi filmami” – dodaje Łukasz Kuncewicz.

Obecnie 9sekund.pl porównuje ponad 1,7 mln ofert ze sklepów internetowych oraz ponad 1,1 mln ofert z serwisów aucyjnych.

Nokaut Sp. z o.o. rozwija porównywarkę cen usług i produktów. Jej premiera zapowiadana jest “na wiosnę”. Udziałowcem firmy jest bmp AG, fundusz venture capital działający w Niemczech i w Polsce.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...