| Udostępnij

Praktyki w Redmond

10 studentów polskich uczelni technicznych wyjedzie w tym roku na praktyki, które odbywają się w Centrali Microsoft w Redmond w Stanach Zjednoczonych, w ramach corocznego programu EMEA Internship Program – informują przedstawiciele firmy. Ma ich to zachęcić do zatrudnienia w koncernie.

Pod opieką mentorów, praktykanci będą przez 12 tygodni zaangażowani w pracę poszczególnych grup produktowych. Studenci zostali wyłonieni spośród 50 studentów, których rekomendowali do programu profesorowie, dziekani lub kierownicy katedr najważniejszych polskich uczelni technicznych.

Program EMEA (Microsoft in the Europe, Middle East and Africa) Internship ma na celu umożliwienie najlepszym studentom informatyki poznania technologii Microsoft. Często stanowi on także pierwszy krok do zdobycia zatrudnienia w tej firmie.

“Praktyki w Redmond pozwolą wyróżnionym studentom na udział w rzeczywistych projektach, prowadzonych w firmie Microsoft, często kluczowych dla firmy oraz całej branży. Praktykanci, pracując na stanowiskach inżyniera projektanta oprogramowania, będą mieli możliwość włączenia się w pracę nad aktualnie tworzonymi i testowanymi produktami” – informuje Centrum Prasowe Microsoft.

“Mam nadzieję, że podczas praktyk w Redmond zobaczę, jak działa firma, która jest kołem zamachowym rozwoju współczesnej informatyki na świecie. Spodziewam się także poznać realizowane właśnie projekty, a może nawet będę mógł wspomóc swoją wiedzą tworzenie najnowszych rozwiązań, które w przyszłości zostaną zaoferowane użytkownikom na całym świecie” – mówi Wiktor Tomczak, student IV roku informatyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Do programu zgłoszono początkowo 50 studentów. Spośród nich wybrano 30 osób, z którymi przeprowadzono rozmowy kwalifikacyjne. “Kandydatury 24 osób przesłano do Redmond, a w marcu tego roku odbyły się rozmowy z wybranymi osobami, prowadzone przez osoby rekrutujące z centrali Microsoft. Po raz pierwszy odbyły się one w Warszawie, w polskim oddziale firmy, a nie w Monachium lub Paryżu, jak to miało miejsce do tej pory. Jest to rezultat nadzwyczaj wysokiego poziomu reprezentowanego przez studentów pochodzących z Polski, a co za tym idzie – sporej liczby potencjalnych praktykantów” – informuje Centrum Prasowe Microsoft.

W gronie zakwalifikowanych do udziału w programie studentów jest dwóch, którzy brali udział w rywalizacji i zakwalifikowali się do udziału w praktykach w Redmond po raz drugi.

“W ubiegłym roku odbywałem staż jako SDE/T (Software Design Engineer in Test) w grupie Avalon. Warunki, które Microsoft oferuje praktykantom są bardzo dobre. Przyjazna atmosfera, dodatkowe seminaria i szkolenia, dostęp do najnowszych technologii, a przede wszystkim świadomość uczestniczenia w ich tworzeniu powodują, że do pracy przychodzi się z przyjemnością” – mówi Tomasz Kmiecik, student Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W 2006 roku w programie wzięło udział 150 studentów z regionu EMEA. Na finalne rozmowy z rekrutami z Redmond zostało zaproszonych 70 osób, a na praktyki zakwalifikowano 24 studentów.

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA. Na polskim rynku oddział firmy istnieje od 1992 roku.

PAP – Nauka w Polsce, Bogusława Szumiec-Presch, reoPodziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...