| Udostępnij

CANAL+ bardziej Cyfrowy

CANAL+ Cyfrowy aktualnie testuje i planuje uruchomienie szeregu nowych usług m.in. PVR, VoD i telewizja w komórce. W drugiej połowie roku na platformie ma przybyć kanałów, mają się też pojawić w ofercie usługi wykorzystujące dostęp do sieci przez łącza DSL oraz programy nadawane w standardzie HDTV.

“Umacniamy naszą pozycję. CYFRA+ dociera obecnie do 820 000 gospodarstw domowych w Polsce i według badań rynku jest zdecydowanym liderem pod względem liczby abonentów. Mocna pozycja oraz bardzo dobre wyniki finansowe pozwalają nam na inwestycje i realizację przyszłościowych projektów. Ponad dwustuosobowy zespół inżynierów Grupy CANAL+ pracuje nad rozwojem takich rozwiązań, jak HD, PVR, mobile TV czy VoD, jesteśmy więc gotowi, aby każde z nich wdrożyć w odpowiednim momencie w Polsce” – powiedział Arnaud de Villeneuve, Prezes CANAL+ Cyfrowy.

Innowacyjny w Polsce projekt telewizji przez łącza telefoniczne CANAL+ Cyfrowy wdrożył wspólnie z Telekomunikacją Polską. Oferta CYFRA+DSL – dostępna w ramach usługi videostrada tp – jest komplementarna do satelitarnej i analogicznie skonstruowana. CYFRA+DSL, oferowana dotychczas jedynie w Warszawie, we wrześniu będzie dostępna dla abonentów videostrady tp w 5 kolejnych miastach.

“Jak pokazują zachodnie doświadczenia, DSL to nowe możliwości biznesowe – interesują się nim głównie osoby, które wcześniej nie miały dostępu ani do oferty satelitarnej, ani do oferty sieci telewizji kablowych” – powiedział Jacques Aymar de Roquefeuil, Dyrektor zarządzający CANAL+ Cyfrowy.

Jeśli chodzi o współpracę z Grupą TP, już we wrześniu CANAL+ Cyfrowy wdroży mobile TV – programy znane z anteny ZigZap/Hyper i MiniMini będzie można oglądać w telefonach komórkowych w sieci Orange.

Jesienią CANAL+ Cyfrowy zaproponuje abonentom CYFRY+ po raz pierwszy telewizję w technologii HD, bazując na ofercie programowej stacji CANAL+. W pierwszej kolejności w wysokiej rozdzielczości pokazywane będą wybrane hity filmowe i najciekawsze rozgrywki sportowe, w tym liga angielska i francuska. Portfolio programów w HD będzie poszerzane.

Przygotowania do wdrożenia technologii HD CYFRA+ rozpoczęła już jesienią 2005, prowadząc testy standardu MPEG4. Wcześniejszym krokiem było zwiększenie liczby emisji filmów w formacie 16/9, a kolejnymi dostosowanie centrum nadawczego i systemów emisyjnych do potrzeb nowej technologii, pozyskanie dostępnej na rynku zawartości programowej w tym formacie oraz zamówienie sprzętu dekodującego programy w HD dla abonentów.

“Należy podkreślić, że wprowadzenie HDTV wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi po stronie nadawców i operatorów, ale także po stronie odbiorców. Według szacunków w Polsce telewizory HD ready ma obecnie 3% gospodarstw domowych. CANAL+ w HD będzie więc produktem prestiżowym, atrakcyjnym przede wszystkim dla wąskiej grupy odbiorców ceniących technologiczne nowości. Na wprowadzeniu HD skorzystają jednak wszyscy abonenci CANAL+, odbierając program w lepszej jakości, z dźwiękiem Dolby Digital” – stwierdził Jacques Aymar de Roquefeuil.

“Na tym etapie rozwoju rynku nie można oczekiwać, że wprowadzanie nowych technologii będzie od razu komercyjnym sukcesem. Inwestujemy w HD, bo to przyszłość nowoczesnej telewizji. W przyszłym roku planujemy zainwestować kilka milionów euro w nową infrastrukturę transmisyjną HD, chcielibyśmy bowiem już od następnego sezonu zaoferować abonentom rozgrywki ligi polskiej w wysokiej rozdzielczości. Również w przyszłym roku chcielibyśmy zaproponować abonentom CYFRY+ kolejne kanały w HD, przygotowujemy się także, aby wprowadzić dekodery z twardym dyskiem (PVR) oraz VOD” – podkreślił Arnaud de Villeneuve.

Obok inwestycji w nowe technologie CANAL+ Cyfrowy rozbudowuje też portfolio własnych kanałów tematycznych. Jednocześnie CANAL+ Cyfrowy inwestuje w wyłączne prawa telewizyjne i rozwija ofertę premium. W ostatnim czasie CANAL+ wygrał przetarg na wyłączne prawa telewizyjne do transmisji rozgrywek ligi hiszpańskiej przez najbliższe trzy sezony. Stacja przedłużyła też umowę dotyczącą rozgrywek koszykarskiej ligi NBA i WNBA na następne dwa sezony, finalizuje kolejny kontrakt, na mocy którego pokazywać będzie żużlowe Grand Prix i Drużynowe Mistrzostwa Świata do 2011 roku, nabyła też prawa do finału ligi NFL na kolejne dwa lata. W ciągu dwóch najbliższych lat CANAL+ będzie także pokazywać gale boksu zawodowego grupy Tomasza Adamka. Czołowe miejsce wśród rozgrywek, do których prawa ma CANAL+, zajmuje Orange Ekstraklasa.

Właściciel CANAL+ Cyfrowy – Telewizyjna Korporacja Partycypacyjna SA (TKP) – odnotowała w pierwszej połowie 2006 roku 80 mln zł zysku netto (dla porównania w pierwszym półroczu 2005 było to 57 mln zł, a w pierwszym półroczu 2004 40 mln zł). Zgodnie ze standardami US GAAP przychody firmy wyniosły w tym okresie 416 mln zł, a kwota EBIT (Earnings Before Interest and Tax) 112 mln zł. Wyniki skonsolidowane TKP SA dotyczą działalności spółki CANAL+ Cyfrowy.

HDTV (High Definition Television) – telewizja wysokiej rozdzielczości, czyli format emisji sygnału TV zapewniający obraz wysokiej jakości, o większej liczbie widocznych szczegółów niż w tradycyjnej telewizji (typu SD). Do odbioru konieczny jest telewizor wysokiej rozdzielczości (HD ready), zalecane są odbiorniki o dużych przekątnych ekranu.

DSL (Digital Subscriber Line) – cyfrowa linia abonencka, czyli szerokopasmowe łącze umożliwiające szybki przesył danych za pomocą zwykłej linii telefonicznej. CYFRA+DSL opiera się na nowym systemie kodowania MPEG4, który zapewnia odbiór programów TV w wysokiej jakości.

VOD (Video on Demand) – tzw. video na żądanie, czyli system umożliwiający zamówienie przez widza wybranej propozycji z udostępnionej biblioteki programów telewizyjnych. Sygnał telewizyjny dostarczany jest wyłącznie do tego konkretnego widza, który wykupił dostęp do wybranego programu.

PVR (Personal Video Recorder) – odbiornik z wbudowanym twardym dyskiem o dużej pojemności, służący do rejestrowania programów telewizyjnych w formacie cyfrowym. Urządzenie umożliwia m.in. zatrzymywanie, cofanie aktualnie oglądanego programu w dowolnym momencie.

Mobile TV – tzw. telewizja mobilna, umożliwiająca odbiór programów telewizyjnych na żywo lub z biblioteki na ekranach telefonów komórkowych.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...