| Udostępnij

Dzisiaj Dzień Marzyciela

Z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Marzyciela Microsoft spełni 17 marzeń opublikowanych na Polskim Portalu Marzeń zlotarybka.pl. Wprawdzie zaangażowanie koncernu w tą akcję ma swoje źródła w naruszeniu znaku towarowego “Złota Rybka” należącego do Dyżurnego Marzyciela Kraju, ale biorąc pod uwagę dobrą wolę wykazaną przez firmę, całokształt wydarzeń można odbierać pozytywnie.

Dzięki wsparciu Microsoft spełnią się takie marzenia jak: skok na bungee, skok ze spadochronem, lot balonem czy pomoc dla dzieci z Domu Dziecka.

Dzień Marzyciela, ustanowiony przez pomysłodawcę i animatora Polskiego Portalu Marzeń www.zlotarybka.pl Sławomira Rybkę, obchodzony jest w tym roku już po raz szósty i jest świętem wszystkich, którzy mają marzenia.

“W styczniu są dni Dziadków, w lutym Zakochanych, w marcu świętują Kobiety, w kwietniu obchodzimy Prima Aprilis, w maju składamy życzenia Mamom, w czerwcu rozpieszczamy Dzieci, lipiec i sierpień to dla wielu czas wypoczynku, a we wrześniu – który dla dzieci i młodzieży jest początkiem nowego etapu – będziemy świętować Dzień Marzyciela. Ten dzień jest dla tych, którzy dzięki swojej wytrwałości, samozaparciu i niejednokrotnie ciężkiej pracy zrealizowali, lub zrealizują swoje marzenia, a także tych, którzy tak chętnie pomagają w ich spełnianiu” – powiedział twórca Polskiego Portalu Marzeń, Sławomir Rybka, znany także jako Dyżurny Marzyciel Kraju.

8 września 2001 r., z okazji 10-lecia Internetu w Polsce, na ulicach Warszawy odbyła się Parada Internautów. Dzięki współpracy, dobrej woli oraz ofiarności wielu Internautów-Marzycieli, ten właśnie dzień – 8 września – stał się jednocześnie pierwszym Dniem Marzyciela, który od tej pory obchodzony jest jako dzień kobiet i mężczyzn, dzieci i młodzieży, babć i dziadków, chorych i zdrowych, niskich i wysokich, chudych i grubych, zakochanych i tych ze złamanym sercem, pracowników i pracodawców, bezrobotnych i pracujących, czyli wszystkich ludzi, którzy nie przestali marzyć.

Z okazji tegorocznego Dnia Marzyciela firma Microsoft spełni 17 marzeń, które zostały opublikowane przez Internautów na Polskim Portalu Marzeń www.zlotarybka.pl. Wśród nich znalazły się m.in. prośby o: skok na bungee, skok ze spadochronem, lot balonem, kurs tańca, odtwarzacz mp3, rękawice piłkarskie, mebelki dla dziecka, pampersy i inne artykuły dziecięce, akcesoria malarskie, płytę Stinga, buty dla bezdomnego w rozmiarze 48, maskotkę, klocki, pomoc dla Domu Dziecka oraz rodzin, będących pod opieką instytucji charytatywnej.

“Zdecydowaliśmy się na zaangażowanie w spełnianie marzeń opisanych na Polskim Portalu Marzeń www.zlotarybka.pl, ze względu na oryginalność tej akcji i wielką siłę, jaką ze sobą niesie. Idea wzajemnej, bezinteresownej pomocy wydała nam się na tyle ciekawa, że postanowiliśmy wesprzeć ją realizując wybrane marzenia Internautów. Wierzę, że posiadanie marzeń jest cechą osób patrzących z nadzieją i optymizmem w przyszłość, dlatego z przyjemnością utwierdzimy ich w przekonaniu, że marzenia mogą się spełniać” – powiedział Bartłomiej Danek, rzecznik prasowy polskiego oddziału Microsoft.

Hojność firmy z Redmond ma swoje źródła w wydarzeniach z końcówki ubiegłego roku. 8 grudnia 2005 r. Sławomir Rybka zwrócił się do mediów, m.in. do BiznesNet.pl, z informacja, że polski oddział Microsoft prowadzi na swoich stronach internetowych akcję promocyjna Windows Server 2003 pod hasłem “ZŁOTA RYBKA”. Tymczasem właścicielem znaku towarowego słowno- graficznego “ZŁOTA RYBKA” jest… Sławomir Rybka. Znak ten jest zarejestrowany w Urzędzie Patentowym w klasach towarowych i usługowych: 9, 35, 36, 41. Dodatkowo w materiałach akcji Microsoft zostały naruszone prawa autorskie dotyczące projektu logo ZŁOTA RYBKA.

W rezultacie zawartego porozumienia Microsoft wspiera ideę spełniania marzeń internautów od lutego 2006 r. i planuje realizację kilkudziesięciu z nich, przeznaczając na ten cel kwotę ok. 30 tys. zł. Firma udzieli również wsparcia finansowego na rzecz wydania książki “Marzenia Polaków”, która na rynku ukaże się w drugiej połowie 2007 r.

W 2006 roku, w ramach przedsięwzięcia zostało spełnionych już ponad 70 marzeń. Wśród nich są m.in. wycieczka do Krakowa, wyjazd nad morze, komputery, laptop, kurs prawa jazdy, pierścionek zaręczynowy, zabawki, wyprawka dla dziecka, płyty CD, książki, kasety do nauki języka, dyktafon, odtwarzacz mp3, tomik poezji, spotkanie z zawodnikami ulubionego klubu sportowego, sesja zdjęciowa, turnusy rehabilitacyjne, wielopoziomowy domek dla chomika, piłka do koszykówki, buty sportowe, rowery, pralka, deska do prasowania, kaski rowerowe, koszulka klubowa Wisły Kraków i wiele innych.

Pomysł Polskiego Portalu Marzeń www.zlotarybka.pl oparty jest na idei wzajemnej pomocy w realizacji marzeń. Internauci dzielą się nimi, publikując je na Polskim Portalu Marzeń www.zlotarybka.pl i nawzajem wspierają w ich urzeczywistnianiu stając się dla siebie “złotymi rybkami”. W akcję mogą zaangażować się również podmioty gospodarcze, chcące realizować się w obszarze działań społecznych i charytatywnych.

Biorąc pod uwagę dobrą wolę wykazaną przez Microsoft całokształt wydarzeń można odbierać pozytywnie.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

2 Komentarzy dla “Dzisiaj Dzień Marzyciela”

  1. Olafek pisze:

    Szkolenia nowoczesne techniki sprzedaży http://smartkursyszkolenia.pl/szkolenie-nowoczesne-techniki-sprzedazypodnieś swoje kompetencje i zarabiaj więcej

  2. Olafek pisze:

    Szkolenia nowoczesne techniki sprzedaży http://smartkursyszkolenia.pl/szkolenie-nowoczesne-techniki-sprzedazy podnieś swoje kompetencje i zarabiaj więcej

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...