| Udostępnij

Akwizycje Hyperion

Za ok. 1 mln zł Hyperion SA, dostawca Internetu notowany od niedawna na GPW, nabył udziały dwóch mniejszych ISP – Mertonet i Interlink. Pozyskane z Giełdy 35 mln zł Hyperion planuje wykorzystać do ekspansji terytorialnej, ale także do zaoferowania usług WiMAX, VoIP i telewizji internetowej.

Przejęte spółki są operatorami sieci teleinformatycznych na terenie miast: Toruń, Bydgoszcz i Chełm. Przejęcie zwiększy zasięg działania Grupy Kapitałowej Hyperion w rejonie Polski północnej i umocni jej pozycję na wschodzie kraju.

6 września 2006 Hyperion zawarł z Beatą Paszke-Sobolewską, Eweliną Fiedorowicz oraz Jarosławem Paszke umowę nabycia spółki Intelink przejmując 600 (100%) udziałów tej firmy za kwotę 912 tys. złotych. 7 września 2006 r. Hyperion zawarł z Piotrem Żelisko oraz Jarosławem Kalińskim umowy nabycia 375 udziałów spółki Metronet stanowiących 37.50% udziału w kapitale zakładowym tej firmy za cenę blisko 185 tys. zł. Po transakcji nabycia udziałów – Hyperion S.A. posiada już 95% głosów oraz kapitału zakładowego w Metronet sp. z o.o.

Akwizycje lokalnych operatorów sieci teleinformatycznych są elementem strategii GK Hyperion, która zakłada stworzenie na polskim rynku jednej z głównych grup niezależnych dostawców usług telekomunikacyjnych i rozszerzanie zasięgu własnej szerokopasmowej infrastruktury teleinformatycznej. Obecnie w Grupie Kapitałowej Hyperion znajduje się 9 spółek, w których Hyperion posiada większościowy pakiet akcji.

Hyperion S.A. zadebiutował na GPW w Warszawie w sierpniu bieżącego roku. Spółka pozyskała z rynku 35 mln zł, które przeznaczy w większej części na konsolidację rynku usług teleinformatycznych. Głównym kierunkiem akwizycji jest północna i centralna Polska. Akwizycje rozszerzą zasięg działania GK Hyperion, umożliwiając m.in. zwiększanie jednostkowych przychodów abonamentowych spółki.

Pozostałe wpływy z emisji będą wykorzystane na wdrożenie nowych technologii – m.in WiMAX – oraz usług telefonii IP i telewizji internetowej. Część środków zostanie przeznaczona na wykup obligacji wyemitowanych w ramach pre-IPO w grudniu 2005 roku.

Hyperion na 2006 rok prognozuje trzykrotny wzrost zysku netto – do ponad 3,5 mln zł oraz dwukrotne zwiększenie rentowności EDITDA do 6,5 mln zł w porównaniu do roku ubiegłego.

W latach 2003-2005 przychody Grupy Kapitałowej Hyperion wzrosły o ponad 270%, natomiast zysk netto zwiększył się trzykrotnie. Na koniec 2005 roku zysk netto spółki przekroczył 1 mln zł, przy przychodach rzędu 15,5 mln zł.

Hyperion S.A. funkcjonuje na rynku od 2000 roku. Początkowo firma prowadziła działalność na terenie 5 miast (Bielska-Białej, Lublina, Katowic i Rzeszowa, Łodzi) rozszerzając stopniowo zasięg na kolejne regiony Polski. Firma operuje przede wszystkim na dużych osiedlach, w ponad 20 miastach Polski. W 2000 r. Hyperion uzyskał 15-letnią koncesję na świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz zezwolenie na zakładanie i używanie sieci telekomunikacyjnej. W roku 2005 Hyperion wprowadził usługi telefonii IP w ramach Triple Play oraz rozpoczął przygotowania do wdrożenie technologii WiMAX.

W celu zwiększenia możliwości dostępu do kapitałów niezbędnych do dalszego rozwoju, właściciele Spółki podjęli decyzję o wprowadzeniu Hyperion SA na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Proces ten poprzedziło przeprowadzenie w grudniu 2005 roku, zakończonej sukcesem emisji obligacji zamiennych na akcje na kwotę 9 mln zł w ramach pre-IPO.Podziel się tym artykułem:

Podobne artykuły:

Skomentuj

Wydarzenia TMT

Ostatnio na Forum BiznesNet.pl

Strategie e-marketingu » Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego - jak?

» Podsumowanie roku i raport z marketingu internetowego. Jak to robicie? Jarek z Łodzi chciałby się dowiedzieć i wymienić uwagami. Lepiej pisać do mnie bezpośrednio na ezin@o2.pl...

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» To zacznijcie. Akurat dla biznesu jest to zbawienne, nawet jeśli macie przeciętną liczbę zleceń. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie skoro system Berberis masz w wersji darmowej, to czemu nie korzystać? Zamiast umieszczać wszystko na kartkach, chyba zdecydowanie lepiej tak to ogarnąć, prawda? W ten sposób nic nie zaginie....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Nie używamy....

Prowadzenie firmy » Czy używasz w firmie programu CRM?

» Jeśli chodzi o systemy, to na pewno Berberis, w wersji Minima. Kawał solidnego rozwiązania - mimo darmowości, macie tam mnóstwo funkcji, które na bank wykorzystacie. Największe znaczenie mają podstawowe parametry. Inna sprawa - system można normalnie testować, zresztą... skoro to darmowa wersja to jaki problem? Sami musicie wprowadzić dane, ocenić jakość działania, ale to jakoś specjalnie trudne nie będzie....

Prowadzenie firmy » PawełCar - opinie o aucie, Ostrzeszów

» Pomożecie? Nie znam tego komisu, a mam upatrzone świetne auto: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-6-16-v-po-lifcie-czujniki-parkowania-klimatyzacja-komputer-zamiany-ID6yHzJD.html Da się cokolwiek powiedzieć, na podstawie tego co widać w opisie i na fotkach?...

Najskuteczniejsze formy reklamy » Konkurs Złota Dwudziestka

» Ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie 20 polskich producentów dóbr konsumpcyjnych, posiadających blogi firmowe, na których prezentowane są walory produktów. Pierwsza eliminacja już za nami: https://bruxer.wordpress.com/najlepsze-blogi-producentow/ Teraz zachęcamy wszystkich do współpracy w przygotowaniu kolejnej eliminacji. Jacy producenci ze swoimi blogami powinni być jeszcze uwzględnieni? Szukamy tych z najlepszymi blogami. Zachęcamy też do dyskusji nad kryteriami oceny, które w istocie dopiero są tworzone. (Brux) brux@post.com...

Praktyka e-biznesu » Reklama w Internecie, strona www lub e-sklep za darmo!!!

» Myslę, że dodanie firmy do katalogu wystarczy...

Marketing i reklama » Obniżamy ceny na popularne domeny

» Na Świętaobniżamy ceny rejestracji najpopularniejszych adresów. Domeny .EU oraz .PL kosztują teraz tylko 6,90 zł netto. Domeny w niskiej cenie można rejestrować zarówno będąc osobą prywatną, jak i przedsiębiorcą. Nie obowiązuje limit liczby rejestracji, a każdy klient może skorzystać z bonusów: bezpłatnego konta hostingowego Free kuponu FreshMail umożliwiającego wysyłkę mailingu do 10 000 odbiorców rabatu na program antywirusowy G Data Rejestrując domenę wraz z kontem hostingowym FREE po roku zapłacisz tylko za odnowienie domeny. Za przedłużenie konta hostingowego nie zapłacisz nic. Promocja trwa aż do 6 stycznia 2016 roku. Dodatkowe informacje i regulamin są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Promocje. http://2be.pl/miko...